Hoofdcategorieën
Device Settings

Samsung investeert 1,2 miljard euro in chipfabricage

Door Harold van der Wal, woensdag 1 januari 2003 15:43
Bron: Reuters, views: 550

Reuters meldt dat Samsung zo'n 1,2 miljard euro gaat investeren in de modernisering van zijn productie van geheugenchips. Het bedrag wordt besteed aan nieuwe apparatuur die het mogelijk maakt 300mm-wafers te produceren. De nieuwe generatie wafers levert twee keer zoveel chips op als de 200mm-wafer en draagt hiermee bij aan het reduceren van de kosten. Een analist van Hyundai Securities wijst erop dat het wellicht een half jaar duurt voordat de productie met de nieuwe techniek winstgevend wordt, omdat de opbrengsten in het begin nog laag zullen zijn.

Samsung LogoSamsung is op dit moment marktleider in de geheugenchipindustrie en tevens de enige die winst weet te maken. Het bedrijf loopt met de introductie van 300mm-wafers achter op zijn concurrenten, maar blijft investeren om de koppositie op de markt vast te houden. De start van massaproductie van DRAM-chips en flashgeheugen staat gepland voor het derde kwartaal van dit jaar. Hiervoor wordt Samsungs Zuid-Koreaanse chipfabriek, even ten zuiden van de hoofdstad Seoul, gebruikt.

Volgende 19:51 Athlon XP 2700+ unlock en overclock naar hoge FSB
Vorige 13:04 Swiftech H20-8500 WaterCooling Kit review
Advertentie

Reacties


Goed nieuws voor ASML :)

Hoe weet jij dat? Voor het zelfde geld worden er Nikon machines gekocht.

Samsung maakt al stabiele en snelle geheugen chips, als ze dat nu nog eens beter gaan maken zal het wel lekker ram worden :)

Tja, Winst en investeren gaan goed samen }>

Samsung is op dit moment marktleider in de geheugenchipindustrie en tevens de enige die winst weet te maken.
wie gaat z'n marktpositie nog verder vergroten? :)

alleen zal de tegenstand nu een grotere achterstand krijgen. Tis te hopen dat zijn dat in kunnen halen.

Ik had verwacht dat Dane-Elec ook wel winstgevend was aangezien dat naast Samsung toch een giagntisch grote speler is en vaak nog beter aangeschreven staat als als Samsung... |:(

Dane-Elec produceert geen geheugenchips, ze verpakken ze alleen maar op bankjes en dat soort activiteiten. Puur het produceren van de geheugen ICs wordt maar door een beperkt aantal bedrijgen gedaan.

Hopelijk worden ze dan ook goedkoper! }>

Hmm, Het is ook we nodig aangezien de laatste series aanzienlijk slechter presteren dan zijn voorganger. Bij PC400 modules is Samsung niet de nummer 1..

PC400? Ik neem aan dat je 2 schrijfwijzes door elkaar haalt en dus PC3200 of DDR400 bedoelt.

Scighera,

Samsung PC3200 /DDR400 is niet meer het makkelijkst te overklokken, maar nog steeds wel een van de beste geheugenreepjes hoor :y)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 19:51 Athlon XP 2700+ unlock en overclock naar hoge FSB
Vorige 13:04 Swiftech H20-8500 WaterCooling Kit review
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011