Hoofdcategorieën
Device Settings

Tom's Hardware neemt Xbox Live onder de loep

Door Wouter Tinus, maandag 16 december 2002 11:16
Bron: Tom's Hardware, submitter: Visjes, views: 886

Op Tom's Hardware is een artikel verschenen over Xbox Live. Een week na de introductie half november waren er al 150.000 klanten die gemiddeld 6,7 uur online gespeeld hadden, een indicatie dat de vraag naar online gamen op consoles groot is. Sony en Nintendo spelen hier natuurlijk ook op in, maar de ervaring die Microsoft heeft opgedaan met desktopcomputers komt natuurlijk goed van pas; uiteindelijk is de Xbox immers weinig meer dan een pc. Naast toegang tot het internet komt de Xbox Live starterset ook met een headset om met andere spelers te praten en verschillende diensten, zoals realtime statistieken en de mogelijkheid om speluitbreidingen (nieuwe levels etc.) te downloaden. Hierbij moet echter wel opgemerkt worden dat voor sommige 'premium' content extra betaald moet worden. In de review kijkt Tom's Hardware naar het installeren van de hardware, het inloggen en natuurlijk naar enkele op dit moment beschikbare games. De reviewer is zeer te spreken over de dienst, en is benieuwd naar de vele spellen en toepassingen die volgend jaar nog zullen volgen. Op 14 maart komt Xbox Live naar Europa:

Basing the service on a unified concept at first didn't sound like a good idea, but when you look at what that truly brings to the table, it give the Xbox more direction and the ability to meet its goals as service, better that what we are currently seeing from Sony and Nintendo. Performance of the network was excellent and we noticed no lag or performance issues, which is something that in fact we expected to see, but Microsoft does flex it's muscle drawing on the strength of it's experience in the server business to offer an excellent level of performance. It will be interesting to see if this will continue as they add more subscribers.

[...] With the addition of Xbox Live the Xbox is finally coming into it's own and is poised to start to make a more serious attempt to win more gamers. We fully recommend Xbox Live for purchase to current and future Xbox owners as a great investment that will keep the gaming fresh. However, be aware that you will need a broadband connection and have to connect your Xbox to your local network. This can present some issues, if you have not tackled this type of situation before.
Xbox Live
Volgende 11:20 MSI gaat moederborden leveren aan Dell
Vorige 11:15 Athlon XP 2800+ onderweg naar systeembouwers
Advertentie

Reacties

«  1  2  »


uhm, je bedoelt toch zeker sega ? afaik was de dreamcast de eerste console met online gaming mogelijkheden... zie bv.

http://news.com.com/2100-1040-238763.html?legacy=cnet

en check de datum van dat artikel ;)

Online gamen bestond al in de jaren 70 maar toen had niemand nog een computer thuis staan.

De meeste ideeen zijn al veel eerder geprobeerd maar meestal is de tijd er niet rijp voor. De Vectrex is een goed voorbeeld hiervan. Die had al een 3D bril in 1983 B-)

Online gamen bestond al in de jaren 70
ja okee, ik heb dingen als 'nethack' niet meegerekend ;) 't ging over consoles, en als er eentje eerder online was dan de dreamcast, dan hoor ik 't graag.
De Vectrex is een goed voorbeeld hiervan. Die had al een 3D bril in 1983
en niet te vergeten van die vreselijk leuke plastic voorzetraampjes voor over 't scherm om kleur te simuleren :)

De xbox live is een geweldig idee van microsoft, vooral voor de genen die al enige tijd een xbox bezitten en er opwachten
Mijn genen zijn er nog niet aan het opwachten. Maar misschien dat er straks een meerderheid van de genen van mening veranderen en dan zullen die genen zonder twijfel diegenen zijn die degenen met een Xbox gaan vervoegen. Maar nogmaals, ik ga er niet opwachten. :D

Als je geld voor een xbox over hebt en spellen dan ook wel voor xbox live. ;)

dat wou ik zegge, ik zit er met smart op te wachten 8-)
en ik hoop dat het hier in EU met name NL dus wel goed gaat verkopen, zodat ik ook aardig wat tege nederlanders speel en nie alleen USAers.

trouwens, komt er dan ook een server in NL, of word je maar ergens in de USA op het netwerk geprikt, dat zou wel gaan laggen denk ik

Ik speel Xbox Live! nu al een kleine 3 weken en kan je vertellen dat er geen lag is. En dan speel ik echt met 16 personen tegelijkertijd Unreal Championship op Amerikaanse servers. Xbox Live! is echt een hele indrukwekkende service!

zou wel leuk zijn een server in nederland maar denk nou niet dat omdat je met USA speelt je gelijk lagg krijgt
je zal eerder lag krijgen via je eigen aansluiting righting amsterdam
want je kan er zeker op rekenen dat microsoft een paar KICKASS servers heeft neer gezet voor dit allemaal

ZO duur is het niet, het kost ongeveer 59 dollars, Dit in inclusief 1 jaar abbo op x-box live en de headset + software. Al met al best te doen dus

Daa heb je ook nog een breedband aansluiting nodig, en e.v.t. een router. Dat kost ook wel even minimaal 30 euro in de maand he....

Maar dat vind ik nou juist zo goed aan xBox live. Met zo'n dienst kun je kiezen voor een nieuwe game of online gamen. Ik dank dat dit een hele rage kan worden, met zo'n prijs wordt het tenminste niet zo exclusief. Als het duurder was geweest zou het slechts acceptabel zijn geweest voor die-hard gamers die er veel geld voor over hebben. Met deze prijs kan je kleine buurjongetje het nog aanschaffen :).

[offtopic]Krijgt vodafone geen problemen met hun "Live"??
[/offtopic}

Dat heeft niets met die-hard console gaming te maken. Vodafone Live is van die multi-media 'pret' zoals foto's en zo.

klopt, maar de naam kan verwarring veroorzaken, dus misschien dan ze dan ruzie krijgen over wie de naam het eerste bedacht heeft...

en soundblaster, met hun Live! (experience)
binnenkort XBox Live Platinum? (hey, waar heb ik dat woord eerder gehoord)
maarja, XboxOl klinkt niet echt lekker. ik heb een xbOksel... nah...
Ik vind het gewoon jammer dat je moet dokken om online te kunnen spelen.
Bij die massive roleplaying games kan ik het wel begrijpen, aangezien er dan 10.000 man op een server(park) zitten te spelen.
Maar een Xbox wat niet meer is dan een verkapte pc, aan een netwerk hangen en daarvoor moeten dokken, om je unreal en weetikveelwatnogmeer te spelen vind ik een beetje jammer...
Dan is het toch niet zo een "verkapte" pc...

Vooral het feit dat je nieuwe Maps en Mods kan downloaden zie ik als een groot voordeel, wat ik me wel afvraag is of het mogelijk wordt om je eigen content naar de Xbox te laden, om voorbeeld te noemen, kan je je eigen Unreal Championship maps installeren, of mag je alleen de maps installeren van MS geauthoriseerde content providers?

Alleen van MS natuurlijk, zometeen komt er nog iemand die een mod maakt die ineens een prompt opstart. Dat mag natuurlijk niet, je kan alleen maps en mods downloaden die MS approved zijn.

Ik vraag me af of er dan ook reclame in de mappen komen, bijvoorbeeld een reclame billboard aan de kant waar een banner of iets op staat.

Arg, krijgen we nu ook X-Box Live spelers op publiekelijk bereikbare UT2003 servers???

Nou ja, is goed voor je stats, moet je maar denken :).

Ik zie het al helemaal voor me: zo'n X-Box prutser die zijn controller door de kamer aan het smijten is omdat 'ie maar niet langer dan 2 seconden in leven kan blijven > :).

dat zal je nog eens flink gaan tegenvallen }>

Ik wacht met smart tot deze dienst hier geintroduceert gaat worden. En ik weet dat er ook mensen zijn die pas een Xbox gaan kopen als live hier beschikbaar is. Dus het zal voor de xbox verkoop resultaten ook wel lekker uitpakken. Wat me ook opvalt is dat er veel mensen om me heen een Xbox met de kerst krijgen/kopen.
Ik vind de prijsstelling va het live setje toch wel goed te noemen. Aangezien je voor de prijs van 1 spel nu 2 spellen, een voice communicator en een jaar abbo krijgt.
En voordat mensen beginnen te piepen dat online gamen op een console geen toegevoegde waarde bied ten opzichte van een PC. bij deze: De voice communicator en het feit dat iedereen hardwarematig gelijk is, vind ik dus echt wel toegevoegde waarde te noemen.

Dat merk ik ook heel duidelijk. Veel mensen in mijn omgeving kopen/krijgen een Xbox met kerst. Veel van hun kopen 'm omdat ze later online kunnen met Xbox Live! En dat terwijl die personen nooit echt geinteresseerd waren in consoles...

En hoe gaan ze dat dan in nederland uitrollen. Zeker een ADSL ethernet modem dat compleet voorgeconfigged is? Dat lijkt me de enige oplossing omadt het natuurlijk via het netwerk poortje moet. Of worden er van die vage zwaardvissen (ADSL USB modems) op de voorste "USB" stekkers gezet?

Als dat zo is denk ik niet dat de prijs zo laag blijft aangezien een ethernetmodem al een ¤100,- + kost

Of zouden ze ze verhuren ?

edit, na een beetje in het document gesnuffeld te hebben is het toch het eerste. Dat wordt een lekkere kabelzooi, kan je net zo goed je PC er aan hangen (Stroom+Telefoon+TV+Controllers), begint het lekker op de kabelhaspel achter een normaal bureau te lijken

Nee, je moet een werkende broadband connectie hebben (ADSL of kabel) en daar prik je je XBox op. Heb je een router met NAT, dat werkt gewoon. Je kan zelfs met je XBox op je mxstream modem inloggen.

http://www.xbox.com/live legt veel verschillende configuraties uit.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 11:20 MSI gaat moederborden leveren aan Dell
Vorige 11:15 Athlon XP 2800+ onderweg naar systeembouwers
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011