Hoofdcategorieën

3R System Poseidon WCL-02 waterkoelingkit review

Door Diederick Janse, maandag 9 december 2002 13:29
Bron: Digit-Life, submitter: Hielko, views: 2.384

Op Digit-Life is een review verschenen van de Poseidon WCL-02 waterkoelingsset van het Koreaanse 3R System. Het gaat hier om een complete set die zowel geschikt moet zijn voor Socket A als Socket 478. De auteur geeft echter aan dat de set alleen op Socket 478 past wanneer er eerst een vijl aan te pas komt. Het aluminium waterblok is uitgevoerd met meer dan 400 dunne staafjes die de effectieve oppervlakte vele malen vergroten. Verder worden een degelijke radiator, een pompje, en alle andere benodigde accessoires meegeleverd. De set is uitermate geschikt voor beginnende waterkoelers, aangezien hij met behulp van de uitgebreide handleiding gemakkelijk te installeren is. Doorgewinterde gebruikers zullen echter ook de kwaliteit van de geleverde onderdelen kunnen waarderen:

3R System Poseidon WCL-02 waterkoelingkit The Poseidon WCL-02 shows decent scores outstripping the loud copper monsters and [...] is an example of an elaborate approach proving that a water cooling system meant for modern high-performance processors can be of high quality, reliability and efficiency.
Volgende 13:47
Vorige 13:08

Reacties

«  1  2  »

Altijd leuk die waterkoeling kits, maar om er aan te komen is altijd het grootste probleem. Of je moet bereid zijn om ze vanuit de andere kant van de wereld over te laten komen.

Vaak is dit inderdaad het geval, maar deze kit is in NL dus wel verkrijgbaar (zie Pricewatch link). Kosten: ¤ 99,-

Best te doen vergeleken met andere kits.

Maar bij wintelco (enigste leverancier volgens de pricewatch) staat het er niet bij dat het om de wcl2 gaat dus die zou best eens wat duurder kunnen zijn ;)

Het is inderdaad de WCL-02. Ik heb hem een tijdje geleden daar al gekocht en het staat op de doos.

Online kun je ze idd wel kopen, maar soms ook wel gewoon bij nederlandse online shops hoor.

In eerste instantie had ik zoiets van dit wordt niks (bij de plaatjes), echter nu blijkt de set nog goed te scoren ook :)

Alleen die doos.... :?

Deze set presteerd erg slecht voor waterkoeling, lees: niet veel beter als luchtkoeling..
Bovendien gaat het reservoir snel kapot, laat liggen dus deze set.

review

Ervaring met dit spul? Deel het eens met ons!

Hmm in die review gaat het wel om een Poseidon set maar als je de plaatjes vergelijkt met het artikel van Digit-Life dan zie je niets als verschillen.

Toch een andere set wellicht?
edit:
alhoewel - als je goed kijkt lijkt het toch wel dezelfde set te zijn... Oeps
Bij Digit-Life hadden ze de onderdelen zo gemold dat ze onherkenbaar waren geworden ;)

misschien een andere uitvoering ofzo of verkeerd plaatje

kerel kijk eens goed, deze set is precies hetzelfde.

Uit de test hierboven blijkt dat de die temperatuur van een P4 1.9Ghz 12C afneemt t.o.v. de boxed cooler. Dus dat is wel een aanzienlijk verschil.

Deze set presteert iets beter dan de beste (!lees: veel lawaai) luchtkoelers, maar doet dit met vrijwel geen geluid !!

En omdat je in één van de 5 reviews heb gelezen dat het reservoir stuk ging door die schroef, alsof 1x een kapot exemplaar reprenstratief is voor alle exemplaren...

Mooie set dus om redelijk mee over te klokken en ook nog eens erg stil is, en het mooiste: hij's goed betaalbaar!

"De auteur geeft echter aan dat de set alleen op Socket 478 past wanneer er eerst een vijl aan te pas komt."

dat komt omdat je de clip nodig hebt die bij de standaart p4 koeler geleverd is en die had hij niet meer .

dus die vijl is absoluut niet nodig (mits je je ouwe p4 koeler hebt weggegooit of een retail versie hebt.b

plus het probleem met het reservoir is simpel op te lossen

ik heb hem besteld en ik post me ervaringen ermee eerdaags op het got forum

Op het Got Forum lopen al heel veel topics over deze set.

draadje op GoT

Mijn zelfgeknutselde setje van 50 euro compleet houd mijn p4 2,4@3,0 op 36 graden, met boxed koeler @ 2,8 gaat ie al richting 60 en maakt het heel een stuk meer herrie.

Ik heb de set, en ik ben er erg tevreden over. Makkelijk te installeren en erg degelijk. Ook koelt het best redelijk. Misschien dat luchtkoeling ook dezelfde resultaten haalt, alleen gaat dit vaak gepaard met heel veel lawaai. Deze set is rustig en mijn temperaturen zijn toch wel 10C lager.

Mijn temp zijn standaard al 25 graden, CPU en system temp. (AVC sunflower op cpu)
10 graden eraf wordt moelijk denk ik :D
15 graden zou wel lekker zijn :)

Maar waarschijnlijk is dit jouw idle temperatuur. En anders heb je hem nog niet genoeg overgeclocked.

wat the f**k zijn beginnende waterkoelers :?
o hij bedoeld beginnende oc-ers :)
dat wist ik wel :P

Maar een waterkoeler is niet per definitie een oc'er :P

Bedenk jij daar maar eens een mooi alternatief dan... (1 woord !)

noem is een ander woord voor synoniem :+

Waterkoeling is o.a. bedoeld om een stil systeem te maken, maar wanneer komt er nou es een waterkoelingsset die passief gekoeld wordt? Ik zie dat hier weer een fan bij zit...

Het menselijk lichaam gebruikt volgens mij veel meer energie en toch is het passief vloeistofgekoeld.

Ik denk dat wij wel wat warmer mogen worden gezien onze grote huidoppervlakte :)

en in de mens moet je bovendien alsmaar water gieten (aleez als er geen bier in de buurt is ;) )

samen met die oppervlakte niet te doen; waar wacht je trouwens op om je waterkoeling op je lichaam aan te sluiten? :+

Ik bedoel alleen maar te zeggen dat het gewoon mogelijk moet zijn om een passief vloeistofgekoelde kast te maken. Hoe rigoreus de aanpak ervan ook zou zijn.

wat betreft je eerste opmerking: dat koelt idd wel, maar we hebben het niet echt nodig voor koeling... je kunt immers ook leven op warm drinken. Als je dan vervolgens verblijft in een kamer waar het tamelijk warm is (30 graden bijv), raak je nog steeds niet oververhit.

Ik vind het raar dat ze die koelblokjes nooit wat groter maken. Het zijn altijd van die kleine dingetjes. Maak toch gewoon een blok van 5x5x4 vol met kanaaltjes. Dan wordt de hitte veel efficienter weggevoerd omdat het water minder snel hoeft te stromen en de radiator meer de tijd heeft om de hitte af te voeren.Toch, correct me if im wrong... Jammer is ook dat er een fan recht op die radiator moet staan, dat geeft nog behoorlijk veel lawaai.

Het is wel een mooi kitje, maar de prestaties zijn niet top. Je kunt zeggen dat je waterkoeling hebt, maar je kunt beter iets meer geld uit geven en dat heb je ook wat.

Weet iemand ook of er nog meer koeling op aan te sluiten is, b.v. voor de HD of Videokaart? Dat kan met andere sets ook.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 13:47
Vorige 13:08
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: