Hoofdcategorieën
Device Settings

Flash-geheugen round-up @ THG

Door Dries Arnolds, maandag 25 november 2002 23:52
Bron: Tom's Hardware, submitter: Cookie, views: 1.114

Bij de Duitse afdeling van Tom's Hardware Guide is een test gedaan tussen de verschillende flashkaartjes die gebruikt worden in digitale camera's en PDA's. Naast CompactFlash, Microdrive, Smartmedia, Memory Stick en SD/MMC-kaartjes deden ook een 5GB PCMCIA harddisk en twee USB flashdrives mee in de benchmarks. Naast de lees- en schrijfprestaties wordt ook gekeken naar databeveiliging en het uitlezen van zogenaamde EXIF-headers. Bij de schrijftest valt op dat de Sandisk Ultra CompactFlashkaart dezelfde prestaties geeft als de veel goedkopere Dane-Elec en Intenso kaartjes, die geen snlheidsclaims maken. Bij de leesprestaties eindigt het ultra kaartje van Sandisk zelfs onder de niet-ultra versie, hoewel leesprestaties natuurlijk minder van belang zijn bij gebruik in digitale camera's. Verder valt op dat Smartmediakaartjes onderling weinig verschillen in lees- en schrijfsnelheden. Volgens de reviewer komen Memory Sticks er slecht vanaf met een schrijfsnelheid van 135KB/s. De fysieke bescherming van de data is bij geheugenkaartjes wel in orde, maar de softwarematige bescherming zou beter kunnen aldus THG:

Kingston 128MB CompactFlashPhysikalische Defekte bei Flash-Speichermedien treten in der Praxis selten auf. Einerseits sind die Karten, verglichen mit Festplatten und anderen mobilen Speichermedien wie dem IBM Microdrive, weitaus resistenter gegen Beschädigungen. Zum anderen verkraften die Medien in der Regel auch einen Fall aus einigen Metern Höhe.

Auch physikalischen Lesefehlern beugen die Karten vor. Die Medien verfügen über eine interne Reserve, die als Ersatz für defekte Speicherbereiche verwendet wird. Im alltäglichen Gebrauch jedoch genügt meist ein falscher Knopfdruck im Menü der Digitalkamera, um die Daten auf der Flash-Karte versehentlich zu löschen. Geht die Ladung der Kamerabatterien in einem ungünstigen Augenblick zur Neige, können ebenfalls gespeicherte Daten verloren gehen.
Volgende 10:25 Oracle overweegt Hammer ondersteuning
Vorige 23:46 Deense P2P-gebruikers krijgen boete thuisgestuurd
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Voor de luie tweaker heb ik de link met eindresultaten even opgezocht (nou ja, meer voor mezelf)

http://www.de.tomshardware.com/storage/02q4/021122/mobile-speichermedi en-11.html

Daar staat met een punten verdeling alles tegen elkaar uitgezet, wel zo handig, kan iedereen zijn eigen conclusies wel uit trekken lijkt me!

Nog één voorzichtige hint dan: CompactFlash komt er over-all toch wel vrij positief uit ;)

wow man, k zie daar leessnelheden van de memory stick van 135 mb/sec (niet kb) en zelfs 614 mb/sec bij CF kaarten. Ga ik me snel ééntje gaan kopen.

Dat lijkt me inderdaad een voor de hand liggend foutje van de reviewer.

Ja, dus niet... Daar klopt geen hout van die tabel.

Er staat namelijk ook een pccard hd in van toshiba en die zou dan 219meg per seconde weg kunnen schrijven. :+
Als je de waarden door 100 deelt kom je wel op realistische cijfers uit. (tussen de 4.4MB/sec en 7.3MB/sec voor CF en 2.2MB/sec voor pccard HD)

Ja, dus niet... Daar klopt geen hout van die tabel.
De tekst erboven vind ik wel leuk: "Microdrive is CF Compatible".
Ja, dat is het inderdaad, alleen is het een factortje 10 langzamer...

Nou vraag ik me af, hoe dit getest is, want mijn Sony digicam kan wel makkelijk meer dan 1 foto per seconde maken. En dat zijn dan foto's van rond de 450-500 kByte.

Dus ik kan ff die 135 Kbyte/s niet rijmen hoor .............

Voor de zekerheid net nog ff geprobeerd. 1,33 Mb gekopierd binnen 3 seconde. In mijn ogen hebben ze hier de plank zwaar mis geslagen. En om op zeker te gaan, ook nog maar ff 61.961.560 bytes naar me camera gepompt .......... duurde precies 2 minuten en 24 seconden. Da's dan al 430 KByte/s.

Imo een trieste test dus, kan er nix meer van maken .............

Je fototoestel kan misschien wel meer dan 1 foto per seconde maken, maar dan wordt het eerst in een buffer gezet, die bij mijn gemiddeld 2 mp cameraatje 8 mb is. Daarna wordt het van de buffer op de geheugenkaart gezet. Daarom kan jij de snelheden niet rijmen. :Y)

Misschien moet jij zijn hele post eens lezen.
En om op zeker te gaan, ook nog maar ff 61.961.560 bytes naar me camera gepompt .......... duurde precies 2 minuten en 24 seconden. Da's dan al 430 KByte/s.
Dat heeft dus niks met de buffer van zijn camera te maken.

Dat heeft dus niks met de buffer van zijn camera te maken.
Nou, wel dus.
Maar jullie (Peetman/Carman en jij) hebben het over verschillende dingen: het maken van foto's en het kopieren van data van/naar flash geheugen.

Op het moment dat je een foto maakt, komt die eerst in de buffer. Op het moment dat je data kopieert, gaat dat rechtstreeks van/naar het geheugen...

Welk kaartje je ook koopt, je zal jezelf er waarschijnlijk nooit een buil aan vallen.

Ben ik blij met mijn Dane-Elec 128mb :).

Tot dat je kaartje stuk gaat(...)
Mijn Dane Elec CF256MB ging exit (de controller op het kaartje volgens hun) en ondanks de beloftes van o.a. Dane Elec en hardware.nl dat ze de data die er opstond en die volgens hun te redden was (6 foto's) mij zouden toe sturen heb ik nooit meer wat van ze gehoord. Meneer Luyendijk van Dane-Elec belt nooit terug en bij hardware.nl lachen ze je vriendelijk uit.

Daarom houd ik het bij lexar pro kaartjes, mega duur maar wel een perfecte service.

Dus vanaf heden geen dvd'd en vhs meer kopen maar voorbespeelde micro drives ?
Scheelt een hooop ruimte in je tv meubel en het is snel genoeg om vloeiend film af te spelen

Dus vanaf heden geen dvd'd en vhs meer kopen maar voorbespeelde micro drives ?
Melk horen klotsen zonder dat we weten waar de tepel hangt?
Als iemand het over een nieuwe fiets heeft, stel je dan ook voor om de vliegtuigen voortaan maar aan de grond te houden??? (8>

Bij mij digitale camera zat een kaartje van Sandisk en die bevalt voor de rest prima. Hem bij de aanschaf nog een fixe korting kunnen regelen voor een extra kaartje van 128 mb. Dus voorlopig koopt ik toch geen nieuwe meer. :)

Ik mis toch eigenlijk wel het XD geheugen van Fuji.
Dat lijkt me ook sterke speler te worden.

Heb zelf net een Fuji FinePix A303 aangeschaft.
Mooi klein kaartje en lekker vlot wegschrijven van de plaatjes.

Heb begrepen dat er maar een beperkt aantal spelers zijn met XD (Fuji en Olympus, als ik me niet vergis). Een relatief kleine speler dus en wellicht daarom niet meegenomen in de review.

Volgens mij haalt de Sony MS 135 MB/sec, en geen 135 KB/sec, zoals staat vermeld op http://www.de.tomshardware.com/storage/02q4/021122/mobile-speichermedi en-04.html
Toch wel een verschil ;). Dus de Sony MS haalt ongeveer 13,5 Mb/sec met schrijven, maar de rest gaat daar nog wel ruim over heen.

Volgens mij haalt de Sony MS 135 MB/sec, en geen 135 KB/sec
Een huisgenoot van mij heeft een Sony digitale camera met standaard 8 MB erin, nu heeft hij er laatst 128 MB bij gekocht. Maar bij het filmjes maken kan het ding op lage kwaliteit wel 20 minuten opnemen ipv 1,5 minuut met de 8 MB, maar hoge kwaliteit filmpjes kunnen nog steeds maar 15 seconden zijn. Wij dachten omdat hij maar een buffer heeft voor 15 sec. (iets van 5 MB) en dus niet snel genoeg naar de memory stick kan schrijven.
5 MB/ 15s = 333 kB/s dus dat zou te verklaren zijn met die 135 kB/s max snelheid...

Door die geringe verschillen vind ik het zo belachelijk dat de prijzen van USB Flash-drives zo verschillen..

Om wat te noemen:

Van een naamloze partij koop je 128 MB USB Flashdrives voor tussen de 60 en 70 euro..

Ik zag ze gister in een krantje staan van een of ander merk voor maar liefst 140 euro (!!!) voor een 128 MB versie.. Dat is dus ruim 2x zo veel... Daar krijg je naamloos, of van een onbekend merk dus makkelijk een 256MB versie voor (die kosten meestal tussen 120 en 130 euro).

Wat echt goeie CF kaartjes zijn voor redelijk weinig geld zijn Ridata-kaartjes. Die worden in Australie gemaakt en verscheept wanneer je ereen koopt. De website waar je op kan kijken is www.powerinnumbers.com.au
Hier ga je naar 'online store' en dan kun de lees en schrijfsnelheden opgegeven door de fabrikant natuurlijk terugvinden. Het verschepen duurt ongeveer een week.

Lekker is dat, iedereen zegt dat SanDisk zo goed is, heb ik dat gekocht, had ik beter een ander goedkoper merk kunnen nemen dus :(

maar of ik het echt merk is misschien iets anders :{

ook volgens dpreview is sandisk niet bepaald snel:

http://www.dpreview.com/articles/mediacompare/default.asp?sort=fwwrite #fwperf (schrijfsnelheid, toch de belangrijkste eigenschap)

Wel opvallend dat de MicroDrives van IBM daar het snelst zijn...
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 10:25 Oracle overweegt Hammer ondersteuning
Vorige 23:46 Deense P2P-gebruikers krijgen boete thuisgestuurd
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011