Hoofdcategorieën
Device Settings

Huiszoeking bij Nederlandse hacker na verzoek VS

Door Dries Arnolds, woensdag 20 november 2002 16:33
Bron: Webwereld, submitter: Martin Sturm, views: 880

Op verzoek van de Verenigde Staten heeft de Nederandse politie op 16 juli een inval gedaan bij een Nederlandse hacker, zo meldt WebWereld vandaag. De 19 jaar oude hacker uit Leusden, die schuilgaat onder de oerhollandse naam Kaas, had gebruik gemaakt van een beveiligingslek bij het bedrijf Hellmuth, Obata + Kassabaum Inc. (HOK), dat meewerkt aan de renovatie van het Pentagon. Zodoende kon hij bouwtekeningen en schema's van de alarminstallatie van het Pentagon zelf en enkele FBI-gebouwen bemachtigen.

hackerHet bedrijf wilde in het begin samenwerken met de hacker, die een overzicht van de beveiligingslekken opstelde. Maar nadat hij zijn adres had doorgegeven om de daarvoor beloofde 3600 dollar vergoeding in ontvangst te nemen, werd door de FBI een huiszoekingsbevel aan het Nederlandse ministerie van justitie overhandigd. Volgens de advocaat van de jongen werkt de Nederlandse justitie altijd mee aan dit soort verzoeken. Een woordvoerster van de politie wist te melden dat het onderzoek op dit moment in een laatste stadium verkeert.

Volgende 19:17 Belgische DNS mogelijk uitbater .eu-domein
Vorige 14:56 Dell gaat Itanium 2 processor ondersteunen
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  7  8  »

Het moet toch niet veel gekker worden. Moet eens andersom zo zijn

das echt matig, eerst helpt hij ze met hun systeem waterdicht maken zonder enige slechte bedoelingen en dan krijg ie in plaats van een vergoeding een boete! ik volg em niet helemaal :?

Volgens mij was de beloning uitgeloofd NADAT de jongen had gehacked.
Het was dus gewoon een valstrik, en blijkbaar was de jongen een dusdanige }:O dat hij erin is getrapt.

Even als aanvulling:
De jongen brak in, en om hem te pakken beloofde ze hem geld. Als ze de jongen zijn adres hadden gevraagd omdat ze niet wisten wie ze op moesten pakken had hij dat niet gegeven.

Voorbeeld:
Iemand steelt een ring, je verklaart een vindersloon te geven aan degene die de ring terugbrengt. Degene die hem terugbrengt pak je op, want dat is waarschijnlijk de dief. Dan is het daarna alleen nog bewijzen dat het diefstal was. In het geval van de jongen is dat de inbeslagname van zijn computer.

Inderdaad dit is echt een naai streek, wat een h*fters

Dat noem ik niet erin trappen, het heet genaaid worden en hard ook. Het is niet zijn schuld dat zij een lek hebben. Als deze jongen i.o.v. de Nederlandse politie het had ondernomen mag het wel zeker. Echt totaal GEEN goed woord over de FBI.

Ok, leuk, schattig:

als iemands deur open staat, dan geeft dat jou het recht naar binnen te gaan en iets mee te nemen? heet dat niet diefstal? In ieder geval inbreken.

Als iemand niet alles 100% dicht heeft gemaakt geeft jou nog ECHT niet het recht hier misbruik van te maken.....

Jou vergelijking is nogal krom. In dit geval ziet iemand dat jou deur open staat en attendeert jou daarop. Vervolgens vertelt die persoon hoe jij je deur dicht kunt doen en hoe je een slot in ej deur kan zetten. Zodra dit gebeurt geef jij die persoon aan bij de politie wegens inbraak.

Inbreken is niet precies het goede woord, dit is insluipen. En insluipen is net zo strafbaar als inbreken. Ondanks het feit dat verzekeringsmaatschappijen hier een onderscheid tussen maken om te zorgen dat iedereen zijn deuren dichtdoet is het zeker strafbaar. Die knul had gewoon niet moeten hacken!Ik hoop dat hij zijn lesje nu wel leert.

Hacken moet mogen. En waarom?

Waarom niet? Ik beschouw het liever als iets dat te vergelijken is met de gedachte van open source. Vanaf het allereerste begin van het internet weet een ieder dat het gevaarlijk is om je computer aan dat net te hangen omdat er, aangezien we met techniek bezig zijn, een redelijke kans is dat er ergens een weg naar binnen is in een oh-zo-veilig-lijkend systeem. De eigenaar van die computer is IMO ten allen tijde aansprakelijk voor de beveiliging ervan, en als die faalt: pech gehad. Wil je 100% safety, dan moet je er geen gebruik van maken. Punt. In dit geval zit er dan ook maar eentje fout, en dat is HOK zelf. Bad luck dat ze een belangrijke job hebben voor de amerikaanse overheid, en daarbij op dit moment waarschijnlijk weinig anders aan hun hoofd dan 'grab the one who did that, or else the government may grab us'.

Daarbij, wil je als bedrijf meedoen aan de (inmiddels reeds ingetreden) vercommercialisering van internet en er dus aan verdienen? Prima, maar dan helemáál niet meer lullen over iemand die in je systeempje breekt, want niet ieder veiligheidsrisico is immers te wijten aan de ontdekker ervan. En kom nou niet met dat het niet mag alsjeblieft.. Ja, we weten allemaal dat bedrijven heilig zijn, en je als zodanig heel wat uit kan halen voordat er iemand is die dáár tegen optreedt (zal wel economisch belang zijn of zoiets, Nederland kent er goede voorbeelden van). We weten ook dat er een woord als computercriminaiteit is uitgevonden, inclusief de bijbehorende wetgeving. Maar niet mógen?? Kom nou.

Vergelijkingen met open deuren en sloten vind ik in alle gevallen krom. Om er dan toch op door te gaan: als je 's avonds in een niet nader genoemde bovengemiddeld criminele wijk een raam op een kiertje ziet staan, dan weet je dat een inbreker daar gebruik van zou kunnen maken. Maar jij niet, want je fatsoen zorgt er voor dat je jezelf niet gaat gedragen als een inbreker, en bovendien is er geen kunst aan. Je loopt er dus makkelijk voorbij, of je belt toch óók even aan. Praat je over het openbreken van sloten en het daadwerkelijk toeëigenen van andermans eigendommen of schade toebrengen dan is het geen fatsoenskwestie meer, da's duidelijk. Het verschil met beveiligingslekken in techniek is dat dat ook wel een beetje een kwestie is van fatsoen maar meer nog van kennis, intellect of zelfs kunst. Bovendien is zoiets voor velen nog een algemeen erkende (!) hobby ook. Het zou naar mijn idee dus doodnormaal zijn als men vrij is in het ondernemen van dergelijke acties op het internet. Maar.. dat er iemand is die wil dat wij hobbyisten ons gaan gedragen als (of een voorbeeld nemen aan) door de FBI mak gemaakte schapen, omdat heel de wereld weet dat daar een stukje hobby ligt dat bij 'succes', los van enig bedrijfsbelang maar alleen al volgens het open source model of de collectieve gedachte, weleens een belangrijke bijdrage kan leveren aan de wereldvrede, maar in principe wel zó ver-schrik-ke-lijk fout is, daar kan ik met m'n pet niet bij.. Is het echt beter om bij het geringste vermoeden van een zwakke plek in een systeem dat met het net is verbonden, daar vanaf te blijven omdat dergelijke lekken blijkbaar meer thuis horen in de X-files? Kunnen we ook maar beter doen alsof het hele net 100% veilig is en een grens stellen aan ons eigen 'exploren', want stel dat je voor de grap of puur uit interesse anoniem gaat ftp'en naar zo'n site als die van HOK en je blijkt er met gemak in te kunnen komen en gevoelige informatie te kunnen vinden, oef.. En ja, laten we ook maar meteen stoppen met informatica onderrichten en ICT-opleidingen geven, want stel dat we te slim worden..

Een poging om de 'dader' te laten vervolgen door een dergelijk 'slachtoffer' is een inmiddels normale reactie geworden, vermoedelijk ontstaan uit ergernis en een immens gevoel van de-lul-zijn, gepaard gaand met het verlies van enige redelijkheid, en in de meeste gevallen nog niet eens vanwege schade. In plaats van dat men er daadwerkelijk van wil leren en de ontdekker/klokkenluider eventueel beloont, wordt er gegrepen naar een manier die 'hopelijk een volgende aan het denken zet voordat hij zoiets doet', met als gevolg dat er dus minder gauw andere lekken worden ontdekt. Men lijkt er vanuit te gaan dat iedere 'net-inbreker' inclusief scriptkiddie een topcrimineel is, welke ten allen tijde moet worden bestraft op een manier waardoor echte criminelen of terroristen hopelijk wel zó ontzettend schrikken dat net als iedereen ook zij vervolgens niks meer durven. Het omgekeerde lijkt me echter een beter idee. Laat de hele wereld z'n best maar doen om in te breken in het systeem en waardeer het resultaat en de terugkoppeling ervan, zodat die kennis een goed doel dient en (over het algemeen minder goed opgeleide) terroristen die zich ergens in een woestijn bevinden in het vervolg een kleinere kans hebben op succes. Tenzij ze natuurlijk worden bijgestaan door 'foute genieën' zoals we die nu nog kennen uit de James Bond-films, maar welke naar mijn idee net zo goed kunnen voortkomen uit het huidige beleid..

Niettemin geloof ik ook wel in een grote kans dat het sturen van de FBI in dit geval een actie is geweest van het zekere voor het onzekere, aangezien dit inmiddels een standaardprocedure is geworden voor alles wat zich in Europa (en daarbuiten) op dit gebied afspeelt en op enige manier in verband kan worden gebracht met 9-11. Bovenstaande was dus meer een algemene reactie tegen het heilige geloof in veilige computers en netwerken en in het bijzonder het 'nette gedrag'. Computers zijn immers een hobby. ;)

Dat ligt eraan, als hij binnenkomt en eerst door m'n hele huis gaat snuffelen geef ik hem wel degelijk aan ja. Als hij de open deur ziet en dan meteen aanbelt, of een briefje op de (voor)deur plakt, dan zou ik hem bedanken.

Is uitlokking niet verboden voor de nederalndse wet?
Ik bedoel ze hebben hem verleid zijn ardes te geven denk niet dat ie zou mogen worden uitgeleverd.. tenzij de jongen over erikaanse nationaliteit beschikt!

En daardoor maakt het ineens niet meer uit dat ie een strafbaar feit heeft gepleegd?
Het hacken, en stelen van informatie is gewoon verboden(en het is niet alleen cool als het lukt.).
Misschien zaten er wel documenten bij, die in de verkeerde handen heel wat mensenlevens hadden gekost.
Al vind ik dat zelf ook erg hypothetisch, maar stel je maar eens voor dat het niet hypothetisch zou zijn :D.

Het is niet raar dat je niet mag hacken.

uitlokking is het uitlokken van een misdaad,.. je adres geven na het begaan van een misdaad is gewoon lomp :) maar heeft verder niets met uitlokking te maken

Helaas is de wetgeving in de VS ietsjes anders wat uitlokking betreft, daar mag die techniek gewoon gebruikt worden.
Ook bij drugszaken wordt dit regelmatig toegepast, al sinds de jaren 70 overigens..

Aangezien deze inbraak op een systeem in de V.S. is uitgevoerd is de Amerikaanse wetgeving van kracht, en wordt de FBI ingeschakeld.

Het wordt cliché, maar nog steeds wordt het verkeerd geïnterpreteerd! Hacken != (is niet gelijk aan) Cracken!!

maw om het voorbeeld van TheGhostInc te gebruiken:
Die jongen heeft niet de ring gestolen, maar de deur stond open, is binnengegaan, en heeft de eigenaar gewaarschuwd dat de ring voor het grijpen lag...

Volgens wat het artikel zegt, heeft die jongen ook niet aan AFPERSING gedaan, maar was het enkel een geldsom beloofd, als dank voor de inlichtingen en de hulp. Ook dit is niet strafbaar.
Hij had er een stuk meer door kunnen verdienen, door die plannen te downloaden, en door te verkopen of nickname-bekendheid kunnen verwerven door het ergens publiek op internet te zetten.

De deur stond niet open, er stond een raam op een bijna onzichtbaar kiertje...

Sentinel: wat voor jou een heel klein kiertje lijkt, is voor een kwaadwillig persoon een uitnodiging. HOK mag blij zijn dat deze hacker voorbij kwam ... is eigenlijk nog het beste scenario wat hun heeft kunnen overkomen. Een slechter scenario zou zijn geweest dat de FBI erachter was gekomen dat voor 11 september de computer van HOK leeggehaald zou zijn geweest door de Al-Qaeda organisatie.

Ja, het laat weer eens de nature van de VS zien. Eerst een beloning aanbieden voor geleverde diensten (beveiligingslekken detecteren en dichten) en vervolgens lekker vervolgen. Conclusie? Regering VS in dit soort zaken is onbetrouwbaar... En kan voortaan geen hulp meer verwachten.

Dit is een perfect voorbeeld waarom ik tegen het legaal zijn van uitlokken van misdaden ben. Wederom wordt alleen de goedbedoelende hacker genaaid. (of hij in eerste instantie al niet fout zat valt over te discussieren. Feit is dat de jongen de informatie niet vrijgegeven heeft en netjes alle lekken op een rijtje heeft gezet om te helpen.)

Het probleem echter. Je zegt "En kan voortaan geen hulp meer verwachten." Fout. Dat is dus het hele probleem. De nederlandse regering gaat fijn door met het slaafje zijn van de VS. Naar mijn mening zit de NLse regering minstens even fout als de VS.

Dit heeft met uitlokking niks te maken, de jongen heeft (als de berichtgeving klopt) zelf bedacht om het bedrijf te hacken.

Als je dan bouwtekeningen van het Pentagon vind ben je waarschijnlijk toch aan het zoeken geweest. In een systeem komen is een ding, de bestanden bekijken is twee. En als dat dan toevallig bouwtekeningen van het Pentagon zijn dan kun je ook maar beter wegwezen ook, zeker niet je adres geven. Vergeet niet dat ze in de VS mensen opgepakt hebben (zonder ze aan te klagen/arresteren) alleen maar omdat ze in de verste verte enige relatie met 11 september hadden
(vliegles gehad, verkeerder afkomst, mensen kennen, noem maar op).


Pas op, het is de moraalridder!

erg naief kijk ,
Als hij fouten vind en dat netjes aanmeld bij het bedrijf dan is dat NIET strafbaar..
Stel je voor jij ziet een fiets open staan van iemand en
meld dat ,,, en dan word je gearesteerd want je had die fiets niet moden aanraken!
Basis regel heeft de hacker in kwestie wat stuk gemaakt,,, dat is niet het geval dus ...
hij is niet strafbaar.
Kijk de USA zal geen hulp meer krijgen van welke hacker dan ook geloof me hacken is namlijk niet iets wat je kunt leren , Een hacker heeft een speciaale onortodoxe menier van denken.
dat soort dingen word meestal genetisch bepaald, dus nee de VS zal inderdaad de uiteindelijke verliesser zijn
want met brute force kun je steeds minder in deze wereld.

maar als iemand jouw fiets jat en je daarna komt vertellen 'had je hem maar op slot moeten zetten' wil ik nog wel eens zien of je hem een beloning geeft of ......

Zonder enige slechte bedoelingen ?

Je breekt ergens in!!!
In Amerika(en ook in een heleboel andere landen) is dat verboden!
Ookal staat de deur wagenweid open. Je mag niet naar binnen.
Er stonden bouwtekeningen van het pentagon op die computers. Stom dat het slecht beveiligd is, maar geeft niemand het recht om naar binnen te gaan.

Als Nederlandse hacker had je kunnen weten dat je in amerika niet mag hacken en dat ze die zaken tegenwoordig erg serieus nemen.
Dom van hun dom van hem.

Had je kunnen weten ja, maar we zitten hier in Nederland en niet in de VS. Dadelijk word ie ook nog uigezet naar de VS en kan ie levenslang krijgen. Dan ben je helemaal ver van huis.

Als hij slechte bedoelingen had, zou hij zich dan zo vrijgeven door een lijst op te geven met de beveiligingslekken? Lijkt mij een beetje dom.

Als Nederlands Hacker moet je je houden aan de nederlands wet. De Amerikaanse wet geld alleen op Amerikaans grondgebied, als de hacker deze actie niet vanuit een Amerikaanse ambasade heeft gedaan dan heeft de FBI hier niks mee te maken.
FBI is Alleen voor Federale zaken, dingen die buiten de grens van 1 amerikaanse staat gebeuren maar wel binnen Amerika.

Ja das leuk. Maar zodra jij op die server bent en je bent daar commandos aan het intikken doe jij dat op Amerikaans grondgebied. (Tenminste zo ziet Amerika dat..) En dus kunnen ze om uitlevering vragen of je oppakken zodra je een keer op vakantie gaat...)

Je breekt ergens in? ... de deur staat open zonder een bordje dat je er niet in mag gaan. Verder is het moeilijk te weten wat er op de computer staat waar je net binnen bent gelopen om zo een inschatting te maken of er serieuze exploits zijn voor andere kwaadwillige typen in de wereld.
Er is niets gestolen, er is geen schade aangericht, een bedrijf is ingelicht over zijn tekortkomingen in zijn beveiliging (en is hiervoor zelfs bereid geweest om een vergoeding te betalen), en heeft netjes een rapportage gekregen over de tekortkomingen en mogelijk oplossingen. En wat doet dat bedrijf; komt (tot op heden) zijn verplichtingen niet na, maar zorgt voor een inval. Dat is nou eens een "top" bedrijf; heeft kennelijk veel liever de negatieve klank dat informatie via hun computers gelekt voor een aanslag, dan dankbaar te zijn dat hem dit bespaart zou zijn gebleven. Ik snap eerder niet dat het Pentagon zo'n bedrijf als toeleverancier aanhoudt.
Los daarvan denk ik dat HOK door deze manier van werken waarschijnlijk een nog grotere target is geworden voor scriptkiddies, crackers en ander gespuis. Great move guys, keep up the good work.

Trouwens, de manier van werken van HOK heeft al een aloude naam ... Trojan Horse. Een soort virus dat al langere tijd in de top 3 van meest teisterende virussen op het internet staat. Helaas voor ons allen is voor het HOK-Trojan Horse nog geen goede virusscanner gevonden.

Kaas: sterkte!!!

Inderdaad.
Ik heb mijn deur ook dicht, maar met een steen kom je zo door het dunne raam heen. Ondanks dat het herrie maakt, je kan toch binnen komen. Niet echt waterdicht. Betekend dus idd niet dat iedereen zomaar met stenen mag gooien en dan zegt 'maar, ik had geen kwade bedoelingen hoor, ik ben bereid om geld aan te nemen om je te vertellen dat het mij als inbreker lastiger wordt als je kogelvrij glas gebruikt, of staal ofzo'. Hier, heb je mijn kaartje :D Oh.. nu klopt er een swat team op mijn deur.

doh

Hm.. klinkt best wel dom.

Hij is bereid mee te werken de beveiligingslekken te geven zonder het openbaar te maken word die gearresteerd.

Maffe amerikanen.

Je zou juist als bedrijf blij moeten zijn dat die er niks verkeerds mee heeft gedaan

Als dit inderdaad niet gaat om moedwillige vernieling maar puur om het bedrijf te waarschuwen vind ik eigenlijk dat wij met z'n allen (tweakers en meer) dit niet moeten pikken en een actiegroep moeten oprichten ofzo

misschien is het wel een tweaker :)

Een soort van Free Kaas actie straks?

Ja, en dan eindigend in de US gratis kaas uit te staan delen...

Maar effe on-topic.

Ga gewoon je kennis verkopen en bewijzen in die volgorde. Nooit andersom. Dat is vragen om moeilijkheden.

Zoals ik ook al enkele opmerkingen geplaatst heb op
http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/652071/0

Goed punt hier,
Als je vind dat systemen veiliger kunnen, doe dan net als de rest van ondernemend nederland, spam je service naar het pentagon en als ze interesse hebben, dan huren ze je vast wel in.

Hij heeft informatie ingezien (en kopietje gemaakt?) die niet voor hem bedoeld waren (noch voor het publiek) - rede genoeg om op te pakken lijkt me.

als in revenge of the nerds?
dat iedereen die een nerd kent het werk neer legt.
mwah lijkt me nix.

maar ik vind het wel inderdaad flauw van dat bedrijf dat ze iets zeggen maar iets anders doen.
had ie niet beter die plattegronden kunnen verkopen :D had meer opgeleverd > :)

Ik ken dit geval natuurlijk niet maar ik ben er tegen !!! Hackers zijn er om de wereld voor echte schurken te behoeden.

Ik ben echter van mening dat de nederlandse staat geen nederlanders mag uitleveren aan niets of niemand en om geen enkele reden. Als ze het met de amerikanen eens zijn moeten ze die nederlanders maar in nederland berechten !!! :( hier word ik echt zo ongelofelijk boos van .

geen boete, een enkeltje naar de bak

edit: reactie op dickies

stomme reactie van dat bedrijf maar aan de andere kant wel te begrijpen, het is half afpersing

het bedrijf werkte wel mee, maar de FBI kwam ineens met een arrestatiebevel

huiszoekings bevel != arrestatiebevel
als ze hem op gepakt hebben zal hij wel iets fouts thuis hebben gehad...

waarom maakelijk doen als het moeilijk kan he.

handig die FBI.

het pentagon had zelf beter controleren moeten op hun aannemers. :( , lijkt mij wel in het landsbelang daar.

Ik had dit bericht ook al op Fokzine gelezen.
In het artikel op fokzine leek het er meer op dat die jongen netjes de lekken aangegeven had en het bedrijf eropaandrong om te betalen.
Ik weet dus niet in hoeverre dit soort dingen waar zijn, maar als het echt zo gegaan is, valt dit onder uitlokking en vraag ik me af of ze die jongen nog wel wat kunnen maken.

Waar ik me zo kwaad over maak is dat Amerika maar alles denkt te kunnen doen en laten over de hele wereld. :(

Uitlokking is volgens mij een verboden manier van oppakken in Nederland, ik vraag me af of hij dus wel uitgeleverd kan worden. Hij heeft immers volgens de Nederlandse grondwet niets misdaan.

Ik vraag me alleen af welke wetgeving er in dit geval telt, die van Nederland, of die van de VS. Zal wel weer de VS worden, omdat zij de grootste mond hebben, en Nederland slap loopt te doen :r :(

Dit was natuurlijk niet uitlokken.
De daad was al gepleegd.

Uitlokking is toegestaan in de VS, let op de (nee niet te vergelijken qua delict) arrestatie van een Nederlander in Amerika, die door een agent was uitgenodigd, nadat die zich had voorgedaan als klein meisje.

Hoe kóm je er in vredesnaam bij dat er hier sprake van uitlokking zou zijn? Dat is er niet. Die jongen heeft gewoon ingebroken bij de mensen die het Pentagon op aan het knappen zijn. Niet zo slim. Maar geen uitlokking.

Sue them back!

Administrators die niet patchen doen aan 'entrapment' ;)

:P

Het gaat er niet eens om of hij het netjes aan heeft gegeven of niet.

Het betreden van het systeem zonder toestemming en goedkeuring is tegen hun regels, het gebruiken en/of aanpassen van de gegevens op het systeem (of netwerk, boeie) is natuurlijk uit ten boze.

Al zou hij de bedoeling hebben om hier niets mee te doen, vergelijk het eens met iemand die via openstaand raam in de slaapkamer van je 5 dagen oude dochtertje komt en hij tilt haar uit het bedje maakt een foto en legt haar terug, gaat weer weg enzo. Wil jij zeggen dat je dit goed vindt? Betwijfel het.

Als je meldt hoe of wat op een server, wilt nog niet zeggen dat alles okidoki is en je niet de bak in hoeft.

Wat raar dat dit nu pas naar buiten komt. Volgens mij zit er meer achter.

het bedrijf Helmut, Obaka & Kassabaum (HOK), dat meewerkt aan de renovatie van het Pentagon
Is het al 1 april of zo, zo'n naam maakt het bericht toch op z'n minst enigszins ongeloofwaardig.

Zal wel overbodig gemod worden, maar toch.

http://www.hok.com/

Het bedrijf bestaat dus echt, doet echt aan grote bouwprojecten en is dus geen grap ;)

Overigens heet het bedrijf voluit: "Helmuth, Obata and Kassabaum" en niet "Obaka" ;)

Het bedrijf bestaat inderdaad niet ;)
Hellmuth, Obata + Kassabaum, Inc.

echter wel... Zie www.hok.com

Gadver, komt IceStorm er weer NET voor :/
Magoed, het is ook nog es een (zo te zien groot) bouwbedrijf. Dus dat zal wel kloppen verder.

Alhoewel de jongen waarschijnlijk geen criminele bedoelingen had: Hij heeft toch ingebroken. Hij geeft een strafbaar feit gedaan.

Ik vind het niet verbazend dat US wilt dar er een huiszoeking bij hem plaatsvindt. Hij moet (wel in Nederland) verecht worden en dan of een flinke boete of gevangenisstraf.

Cybercriminaliteit is nog steeds criminaliteit en de overheid moet er hard tegen optreden.

Misschien heeft hij wel ingebroken, maar de politie (in dit geval de FBI) heeft ook een fout gemaakt in de opsporingsmethoden die volgens de Nederlandse wet wel en niet mogen, zij hebben namelijk uitgelokt, en dat mag niet in Nederland, dus zou hij weer vrij moeten worden gelaten.

Helaas valt dit niet onder uitlokking. Kaas blijkt zich eerst toegang te hebben verschaft tot het systeem middels een veiligheidslek en gegevens te hebben gedownload. Vervolgens heeft hij contact met ze opgenomen om het lek te melden en vroegen zij hem om een rapportje te maken voor 3600USD en zn adres te geven. Kaas geeft daarna zn adres.
Het zou uitlokking zijn geweest als hok eerst contact met hem hadden opgenomen om in te breken in het systeem en hem daarna op te pakken. De enige uitlokking hier is die tot het verkrijgen van het adres. Maar hij was daarvoor de fout al ingegaan door gegevens te downloaden middeld het veiligheidslek.
Blijft echter de vraag wat het veiligheidslek was: was er al onbelveiligde toegang of moest hij hier iets voor doen om een ingang onbeveiligd te krijgen. In het laatste geval heeft hij de wet behoorlijk overtreden.

Hij kan de gegevens ook hebben gedownload om aan te tonen dat hij "ingebroken" heeft via het beveiligingslek :?

Hmm... Is dat zo? Het 'wegjagen' van iemand die iemand anders dood slaat is eigenlijk ook een strafbaarfeit. Maar ik weet zeker dat het grootste gedeelte van nederand zo iemand als held zal zien.

Hoewel de samenleving en techniek constant veranderd lijkt het wel alsof het rechtsysteem de sociale en technische veranderingen niet kan en/of wil bijhouden.

Ik weet natuurlijk niet hoe de rest hier over denkt, maar ik persoonlijk gewelds delikten veel zwaarder tellen dan 'witte boord' en 'cybercrimelen', maar voor de een of andere reden is ons rechtssysteem het daar niet mee eens...

Cybercriminaliteit is nog criminaliteit en de overheid moet er hard tegen optreden
Ja, vooral dat `hard' is nodig. Wie weet wat deze persoon nog meer kan doen?

Kom op zeg. Dat er in het wetboek over staat dat het verboden is ongeacht bedoelingen kan er ook op wijzen dat de wetgeving rond dit onderwerp gewoon nog niet in orde is.

Mag dan wel illegaal/strafbaar zijn maar wat heb je liever:

Een inbreker in je huis die je vervolgens wakker maakt en je uitlegt hoe hij binnen gekomen is en hoe je dit kan verbeteren en dan weer vertrekt.

OF

Een inbreker in je huis die er fijn van door gaat met je TV, VCR, DVD etc. en dat je er DAN achterkomt dat er iets niet in orde is met je beveiliging.

Zie het liever als een onaangekondigde controle van de beveiliging }>

Wat ik dus bedoel, in hoeverre is het crimineel wat hij gedaan heeft? Vind het zelf meer een vriendendienst als iemand je informeert over een lek dan een inbraak.

Dat gaat de richting op van:

Bij jou staat de deur open en ik kopieer effe al je muziek (MP3, CD's whatever) en laat een briefje achter dat een echte boef je fysieke spullen mee had genomen.

Misschien heeft deze persoon geen diefstal gepleegd (tenzij hij bestanden gekopieerd heeft), hij heeft wel computervredebreuk gepleegd. Dat is nou eenmaal strafbaar en als je 19 jaar bent en je bezig houdt met de beveiliging van computers dan weet je dat..

Ik vind dat nog niet zo dadelijk een crimineel feit, in die zin dat het een beetje aanvaardbare hacking is...

net zoals parkeerwachters die even kijken of de auto's op de parking netjes gesloten zijn door de deur eens te proberen... daar heb ik ook niet om gevraagd, maar toch is zo'n briefje handig om me eraan te helpen denken dat ik de uren moet sluiten. (ja hoor, net als bijna alle andere is ook deze vergelijking een beetje krom... maar je begrijpt me wel)

Als hij nu nog geld geeist zou hebben vooraleer de lekken bekend te maken, of gedreigd zou hebben met het publiek maken van de gevonden data zou het een heel andere zaak zijn... hij heeft nu in feite een goede daad verricht.
«  1  2  3  4  5  6  7  8  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 19:17 Belgische DNS mogelijk uitbater .eu-domein
Vorige 14:56 Dell gaat Itanium 2 processor ondersteunen
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011