Hoofdcategorieën
Device Settings

Matsushita en Nokia gaan samenwerken

Door Bram Kouwenberg, woensdag 20 november 2002 10:13
Bron: Reuters, submitter: Jurroon, views: 620

Reuters brengt ons het bericht dat het Japanse Matsushita en het Finse Nokia de handen nog dichter ineen gaan slaan. Matsushita is in het westen vooral bekend om de producten die ze voor het merk 'Panasonic' produceert. Al eerder vonden de bedrijven elkaar toen het ging om software-licenties voor Nokia's Serie 60-platform. Nu echter willen de twee gaan samenwerken bij het ontwikkelen van diensten om mobiele telefonie en audio-visuele apparatuur dichter bij elkaar te brengen. Volgens de bedrijven moeten we hierbij bijvoorbeeld denken aan het via internet opslaan van plaatjes op je DVD-recorder thuis. De eerste commercieel verkrijgbare vruchten van de samenwerking worden in de loop van volgend jaar verwacht.


Nokia LogoMatsushita Panasonic
Volgende 11:27 Computercentrum Universiteit Twente door brand verwoest
Vorige 04:57 Hector Ruiz keynote in teken van Athlon 64 en Opteron
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Kunnen we straks dan ook thuis een dvd aan zetten en bekijken op onze mobieltjes? Dat zou wel cool zijn!

Volgens de bedrijven moeten we hierbij bijvoorbeeld denken aan het via internet opslaan van plaatjes op je DVD-recorder thuis.
Welke }:O zit hier nu op te wachten? Die Japanners hebben zeker een sneeuwbal te veel in hun gezicht gekregen :Y)

krijgen we dan ook nokia's met meerdere kleuren achtergrond verlichting?. :P

Het is altijd gaaf als 2 giganten de armen in een slaan
want zo worden de producten alleen nog maar beter :Y)

Uh, bijna alle nieuwe nokia telefoons (7650, 7210, 7250, 5100, 6100, 6800, 3650, enz.) hebben een kleurenscherm, dus dat lijkt me niet echt relevant.

Hij bedoelt geen kleurenscherm, maar keuze uit meerdere kleuren achtergrondverlichting, zoals je bij een Panasonic GD-93 de keuze hebt uit 7 kleurtjes.

ja, en die nieuwe telefoons hebben een kleurenscherm en is de kleur van de achtergrondverlichting dus niet van toepassing |:(
wijsneus :Z

Ziet er veelbelovend uit. De degelijkheid van Nokia en de verkleining en technologie van panasonic en Co ... Echt veel belovend.

Ik heb toch zo enigszins mijn bedenkingen als ge "de degelijkheid" van Nokia vermeldt (NFI), aangezien dat nu net iets is dat ze in hun laatste reeks telefoons duidelijk NIET hadden.
Ik ken veel mensen die steeds tevreden waren over hun Nokia, dan overstapten op een nieuw modelleke en nu niets dan problemen hebben, sommigen hebben hun toestal al meerdere keren moeten laten herstellen/vervangen op nog geen jaar tijd... Niet ECHT degelijk, dus... Hopelijk gaat dat weer veranderen in hun nieuwe reeks telefoons...

Wat betreft verkleining denk ik dan Nokia niet moet onderdoen voor Panasonic. Ze hebben alleen complementaire technologiëen, die, als ze samengebruikt worden, eventueel nieuwe markten kunnen opleveren en dus voor beide bedrijven interessant zijn...
edit:
3e paragraaf toegevoegd

via internet plaatjes opslaan op je dvd recorder
Lijkt me handiger als je dat doet op je pc met een dvd brander. Zou eerder denken aan bewegende beelden (korte filmpjes?) op je mobiele telefoon, mits de verbinding dit toelaat.

Koel..kunnen we de videorecorder opbellen en vertellen dat ie GTST moet opnemen :P

>to exchange data and content between mobile
>terminals and home electronics connected over the
>Internet.

uhhh theoritsch gezien zou je dat er uit kunnen
opmaken. Is jouw video recorder al ip geschikt?

<offtopic>jaja als we nou allemaal elkaars berichtjes weg modderen</offtopic>

Het zal gezien de ontwikkelingen bij Nokia eerder gaan om het maken van foto's met je mobieltje die je vervolgens thuis op een DVD schijftje kan opslaan. Wat natuurlijk weer scheelt voor Nokia want dan hoeven ze niet zoveel MBtjes in de telefoon te stopppen voor het opslaan van foto's

Scheer je weg.. engerd! :+

Panasonic is ook een bekend voorvechter van het SecureDigital flashgeheugen. Mogelijk betekent dit dat Nokia dit formaat ook zal gaan ondersteunen. Ideaal voor kleine pda/camera/telefoon-achtige apparaten.

Zeker weten, SD is klein, snel en lijkt niet zo duur. Verder zal Nokia misschien Panasonic's kennis op het gebied van imaging nodig hebben voor latere mobieltjes met camera functionaliteiten. Ook heeft Panasonic een afzetgebied, kennis en productiecapaciteit.

Anderzijds is het voor Panasonic prettig om samen met een van 's werelds grootste telefonie bedrijven samen te mogen werken.

naar wat ik gelezen heb lijkt het wel of ze de dvd hier als supergrote diskette willen gaan gebruiken :S

ik vind dat ze eerst de kwaliteit van dvd's moeten verbeteren zodat als er een krasje op komt hij het nog doet ( videotheek dvds = }{el )

Ik denk dat er eerder gedacht moet worden aan GOD's
Ofwel Gamecube Optical Disc (ja, ik bedoel inderdaad de discs van Nintendo's spelcomputer), deze zijn ontwikkeld door Matsushita en stukken kleiner dan DVD's.
GOD's zijn van zo een formaat dat ze best in toekomstige telefoons te gebruiken zijn.

Matsushita heeft al eerder te kennen gegeven dit formaat tot standaard te willen verheffen.

Ik hoop dat ze de beveiliging wel goed voor zien, anders staat je buurman elke avond aan de deur: "Sorry mijn dvdtje is weer bij jouw gebrand"

Kom je 's avonds thuis en heb je elke keer een dvd vol troep, zou wel eens duur kunnen worden aan lege dvd's

Alle dvd toepassingen die hieruit ontstaan zullen in europa weinig interresant zijn aangezien panasonic gebruikt maakt van de dvd-rw techniek en in europa de dvd+rw de meest gebruikt techniek is.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 11:27 Computercentrum Universiteit Twente door brand verwoest
Vorige 04:57 Hector Ruiz keynote in teken van Athlon 64 en Opteron
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011