Hoofdcategorieën
Device Settings

Gigabyte GA-8INXP Granite Bay moederbord gespot

Door Jan Laros, woensdag 13 november 2002 15:18
Bron: X-Bit Labs, submitter: Soar, views: 833

X-Bit Labs weet te melden dat Gigabyte haar Granite Bay moederbord gereed heeft. Granite Bay is de nieuwe chipset van Intel en de codenaam is inmiddels vervangen door de aanduiding E7205. De northbridge zal door de ICH4 southbridge vergezeld zijn en de laatste draagt onder andere zorg voor de ondersteuning van USB 2.0. De E7205 chipset biedt bovendien ondersteuning voor AGP8x, dual channel PC1600 of PC2100 geheugen. De dual channel funtionaliteit kan dus maximaal zorgen voor een bandbreedte van 4,2GB/s bij een FSB van 533MHz. Gigabyte heeft nu het eerder aangekondigde GA-8INXP moederbord klaar en X-Bit Labs is lovend over onderstaande specificaties:

  • Supports Socket 478 Pentium 4 / Celeron processors with 400/533MHz FSB with 3.06GHz clock-speed and above; Can take advantage of the CPUs with the Hyper-Threading technology enabled;
  • Intel E7205 core-logic with ICH4 South Bridge;
  • 4 DIMM slots for up to 4GB of PC1600 or PC2100 DDR-SDRAM memory. Dual-channel memory bus support: the memory modules should be identical and installed in pairs.
  • 5 PCI slots and 1 AGP 8x slot;
  • 2-channel ATA-133/100/66/33 integrated controller;
  • Parallel ATA-133 RAID controller from Promise, supporting 2 ATA-133 ports;
  • Serial ATA-150 controller from Silicon Image, supporting 2 Serial ATA-150 ports;
  • 6 USB 2.0 ports;
  • 10/100/1000Mbit/s Ethernet adapter from Intel;
  • AC'97 6-channel audio solution with SPDIF support;
  • Overclocking functions, including Vcore, Vmem and Vagp adjusting and so on;
  • DualBIOS and other proprietary technologies from Gigabyte;
  • ATX Form Factor.
Gigabyte GA-8INXP moederbord (E7205)

Vooral de aanwezigheid van Serial ATA, RAID, gigabit ethernet van Intel en de aanwezige overklokopties zijn natuurlijk features om van te watertanden voor de meeste tweakers. Gigabyte heeft echter nog een innovatie in de nieuwe plank gestopt. Het GA-8INXP moederbord is namelijk het eerste dat nieuwe Dual Power System van Gigabyte ondersteunt. DPS is een extra plankje dat onder andere zorgt voor betere stabiliteit. Interessanter is echter de mogelijkheid die dit systeem biedt om de power op te fokken naar 225W en de stroomsterkte tot 150A te duwen. Deze boost moet zorgen dat ook de nieuwe Pentium 4 processors met een Prescott core in de plank kunnen worden geprikt.

Gigabyte Dual Power System

Bij X-Bit Labs denkt men echter dat het Gigabyte GA-8INXP moedrbord niet echt interessant is voor de Prescott. Dit in verband met de beperkingen die de E7205 chipset met zich meebrengt. Men denkt dat deze chipset weinig voordeel uit de nieuwe Prescott functies kan halen. Hierbij doelt men onder andere op HyperThreading II. Aan het eind van het artikel wordt er nog kort aandacht besteed aande Serial ATA-150 kit die meegeleverd wordt en ervoor moet zorgen dat je harde schijven kunt aanluiten zonder de case te hoeven openen. Over de prijs is nog niets bekend op het moment van schrijven.

Volgende 15:40 VIA KT400A en P4X600 chipsets uitgesteld naar 2003
Vorige 14:56 Nieuwe nVidia Quadro4 GPU's met AGP8x support
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »


DPS geeft wat exta watts en ampéres zodat je eventueel een volgende generatie cpu er in kan proppen. Of je pc stabieler kan houden door de extra voeding als je bv veel apparatuur in je pc hebt hangen.

De tekst suggereert helaas dat het 225W maximaal is, maar dat is dus hetgene wat het extra kan genereren bovenop het wattage van je voeding. Het is méér een soort vermogensreserve, wat je bijvoorbeeld ook terugvind in NAD-versterkers. Verschil is dat het circuit in dit geval de extra watts en ampéres continu kan leveren ipv kortstondig, zoals bij die versterkers.

Van een andere site:
Dual Power System (DPS)

Driven by strong design philosophies and innovation, Gigabyte’s new developed technology known as the Dual Power System (DPS) is introduced for the first time on the GA-8INXP. The DPS technology is an ingenious design that gives you a power circuit with a total of 6 phases - providing 3 extra phases power circuits which is twice the amount recommended by the standard motherboard design guideline. In a DPS (Dual Power System) designed motherboard, an additional 3-phase power circuit DPVRM (Dual Power Voltage Regulator Module) daughter card is added on the motherboard. This effectively provides a more durable and stable power circuit to sustain a larger electric current of up to 150A. The DPS (Dual Power System) technology is conceived and specially designed for future processors that demand a higher working frequency and a more stable and durable power circuit.

Zeg dan gewoon TURBO zoals die er in auto's ook in zit ;)

Die vergelijking gaat niet op, want van een turbo wordt een auto sneller, en van deze optie niet. Het voordeel zal hem waarschijnlijk zitten in een hogere overklokbaarheid wanneer het moederbord de bottleneck is.

De tekst suggereert helaas dat het 225W maximaal is, maar dat is dus hetgene wat het extra kan genereren bovenop het wattage van je voeding. Het is méér een soort vermogensreserve, wat je bijvoorbeeld ook terugvind in NAD-versterkers. Verschil is dat het circuit in dit geval de extra watts en ampéres continu kan leveren ipv kortstondig, zoals bij die versterkers.
Denk niet dat het magisch modules zijn die vermogens van nergens tevoorschijn toveren.

225W is extreem veel voor een mobo + cpu. Zelfs de ergste Althon heetkoppen + mobo vreten minder 100W.

Er zijn een aantal voedingen op het moederbord aanwezig. Northwood's zitten al op 1,5V , om op 1,5V een serieuze vermogens te halen moet je met grote stromen (bv. 68W / 1,5V = 45,3 A) werken. DPS-module is een extra stukje voeding (lees: omzetblokje) om de spanningen (3,3V / 5V) van je computervoeding naar lage CPU-core-spanning om te zetten. Dan kunnen die CPU's meer stroom trekken en meer vermogen ontwikkelen, dus ook meer dissiperen (lees: mega-straaljager-koelers gebruiken).

Weet iemand al wat over de ECHTE prijzen van Granite Bay moederborden???, ik hoor namelijk dat dit soort borden 250+ euro moeten gaan kosten, en dat is toch een helehoop geld!!!

Nu al 2 fans voor 1 mobo. Ziet er leuk uit, hoort vast minder leuk.

Das dan alweer standaard 5 fan's

De processor kan niet zonder, de voeding niet, en de videokaarten worden ook steeds erger.
dan ook nog eens 2 van die kleine hoge toeren dingen :(

Ben ik even blij met mijn passief gekoelde k6-2 500 :)

edit:
Ok die k6-2 500 is mijn mp3 bakie, fileserver.
mijn workstation is een atlhon 1400 en die voldoet nog prima en binnenkort komt daar een zalman koeling set op :)

En over dat niet horen zijn al veel discusies geweest, Maar ik denk dat iemand die piano speelt en dus ook audiofreak is, best het verschil hoort tussen stil en stil.

Wordt jij effe hard voorbij gerend op bijna elk gebied :)

Ben ik even blij met mijn passief gekoelde k6-2 500

Ja.. naja, vergeleken met de K6-2 is het ook wel een performance verschil, hè? Ik ben benieuwd hoeveel sneller een P4 kan zijn als je 'm zo laat lopen dat'ie passief gekoeld kan woren.. :)


Maargoed.. meer on-topic..
Dit is eigenlijk het spul waar ik op zit te wachten om te upgraden, maar afgezien van dat ik dan een (dure)P4 moet kopen, zal dit juweeltje idd waarschijnlijk ook al niet bepaald goedkoop zijn..
Wel een zooi features waar je U tegen zegt. dat wel...

Nu de benchmarks nog.. Ben zeer benieuwd. Ziet er zeker veelbelovend uit.

Ik zou eens op de website van Zalman gaan kijken. Die hebben perfecte producten om een een stille computer voor je te bouwen. Ik heb zelf een zowat passief gekoelde AMD TB 1200. Alleen nu kan dat niet meer omdat ik hem heb overgeclockt :9

Naja, daar kan ik niet bij ! |:(

We schaffen eerst een peperdure zalman aan om in rust te kunnen werken, vervolgens gaan we er fans bijplaatsen zodat ie net ff iets sneller is dan snel maar wel weer meer herrie maakt :?

ja precies, je snapt het wel :P

Die kleine hoge toeren dingen vallen wel mee hoor!! En volgens mij draaien die dingen helemaal niet op zulke hoge toeren. Ik heb zelf net een GA-8PE667 Ultra gekocht, en die northbridgecooler hoor ik praktisch niet, casefans en WEL hoge toeren VGAfan komen er dik bovenuit.

Idd, dit zijn we niet gewend van intel. Die had z'n chipsets altijd allemaal passief gekoeld. Zelfs de vetste dual-cpu chipsets.

Ik heb thuis trouwens nog een bak staan waar geen enkele vorm van actieve koeling in zit (ook niet in de voeding). Een P150 :)

En wanneer kunnen we deze dingen in de winkels vinden?
Of is dat nog maanden van nu verwijderd?

Eind dec, begin Jan.

Weer weinig nieuws tov het vorige chipsetje 845PE behalve AGP 8x en veranderde geheugenspecs.
Wat betreft de geheugenspecs:
4 DIMM slots for up to 4GB of PC1600 or PC2100 DDR-SDRAM memory. Dual-channel memory bus support: the memory modules should be identical and installed in pairs.
Dus niet geschikt voor hogere geheugens dan pc2100, zoals pc2700, pc3500, enz? Of willen ze gewoon niet garanderen dat dat werkt omdat het een nog nieuw chippie is dat de consument proefondervindelijk mag gaan testen? Of ligt het gewoon aan de FSB/geheugenfrequentie verhouding mogelijkheden?
En hoe zit het eigenlijk met de opvolger van het ICH4-chippie?

Iemand? :? :?

Weer weinig nieuws tov het vorige chipsetje 845PE behalve AGP 8x en veranderde geheugenspecs.

Pardon?? Weinig nieuws? We hebben het hier over dual-channel DDR. Dat is toch echt wel nieuws van het Intel front!!

Er is wel degelijk een grote verandering, namelijk dual channel DDR support. Het heeft helemaal geen zin om hogere geheugen snelheden te supporten omdat de fsb van 533mhz al helemaal wordt gevuld door dual DDR266 met 4,2GB/s. Je zult vast sneller geheugen (DDR400) kunnen gebruiken, maar nut zal sneller geheugen niet hebben.
Zie voor uitgebreide uitleg: http://www.overclockers.com/tips00157/

Ok thnx :)
Maar volgens het artikel zou het wel zin hebben tot pc2700. Met overklok naar FSB 166*4 weliswaar. En dat staat niet in de bovenstaande specs vermeld van het mobo. Dus alsnog :? Mogen we dat zelf gaan uitproberen? Intel gaat straks wel van 133*4=533MHz naar 166*4=667MHz omschakelen met z'n p4's boven de 3Gig. Dus dan is die FSB van 166 die je nodig hebt om hierop DDR333 te draaien behoorlijk realiteit en geen overklok meer. Hadden ze toch wel mogen aanstippen.
En er zit nog steeds geen ICH5 southbridge op!!!

[off-topic]
Overigens een interessant artikel. Baart zorgen voor de toekomst. Intel komt straks met een P4 667MHz FSB = 4 * 166MHz daar kan dan max alleen maar DDR333 in zonder de FSB te moeten overklokken. Dat zijn we dus wel van plan, maarre..... Naar een FSB van 800MHz = 4*200MHz om DDR 400 te kunnen draaien is een beetje overkill of niet. Dan overlijden m'n p4 en m'n mobo.
Interessante ontwikkeling. Ik vraag me af hoe ze het gaan oplossen. :?
[off-topic]

Op deze site vind je ook nog wat nuttige info;

http://www.elko.ro/news/gigabyte10.html

Enne DFI heeft volgens deze Franse site ook al zo'n bordje:

http://www.nokytech.net/news.php

Niet enkel DFI maar alle fabrkanten zoals MSI, Asus en A-Open komen met zo'n moederbord. Echter zit hier nog een zware NDA op en mag het bordje of de specs van Intel nog niet naar buiten worden gebracht. Gigabyte houdt zich hier nooit zo aan en daarom staan ze ook qua support onderaan op het lijstje van Intel. Maar ja.. kunnen wij weer leuk gelekte info zien :)
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:40 VIA KT400A en P4X600 chipsets uitgesteld naar 2003
Vorige 14:56 Nieuwe nVidia Quadro4 GPU's met AGP8x support
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011