Hoofdcategorieën
Device Settings

Intel trekt mogelijk SiS' licentie voor Pentium 4-chipsets in

Door David Menting, maandag 11 november 2002 20:55
Bron: X-bit Labs, submitter: Soar, views: 561

Op de site van X-bit Labs staat dat Intel mogelijk SiS' licentie voor productie van chipsets voor de Pentium 4 halverwege 2003 wil intrekken. Één van de redenen hiervoor is de verwachte voortzetting van de economische terugval in 2003 en 2004. Om grote investeringen in standaarden als AGP en PCI-Express te kunnen voortzetten moet Intel meer producten verkopen. Het succes van SiS' P4-chipsets heeft een deel van de markt voor Intels eigen chipsets weggesnoept, maar heeft aan de andere kant voor een beter marktaandeel voor de Pentium 4 zelf gezorgd. Intel wil het intrekken van de licentie samen laten vallen met de introductie van een 667MHz FSB, zodat aanschaf van een 667MHz FSB-Pentium 4 ook meteen keuze voor een Intel chipset betekent.

Dit bericht is door Intel noch SiS bevestigd. X-bit Labs en The Inquirer geven nog andere mogelijke redenen voor deze beslissing van Intel. SiS heeft met de licentie voor de productie van Pentium 4-chipsets haar marktaandeel op VIA flink weten te vergroten. Intel slaat zo twee vliegen in één klap: aan de ene kant is de positie van VIA verzwakt, en aan de andere kant raakt SiS marktaandeel kwijt aan Intel. Er wordt verder hevig gespeculeerd over andere mogelijke redenen voor Intel om de licentie van SiS in te trekken:

SiS Chip Intel simply does not want any rivals on the chipset market and will withdraw the license with any means. In fact, Intel has legal rights to cancel SiS’ license. Earler this year SiS sold their SiS645DX core-logic to some of the Chinese manufacturers under “XP4” brand-name without paying Intel the fees. Intel may eventually remember SiS its infringement of the terms of license and leave SiS without any rights to produce any chipsets for the Quad Pumped Bus.
Volgende 23:08 Nieuwe AOL software houdt chatgedrag werknemers bij
Vorige 19:38 Dell-gebruikers: service van Dell onder de maat
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »


Het is misschien niet de beste, maar voor budget bordjes is die goed bruikbaar en is het geen probleem. Jammer dat intel zo een soort monopoly creeërt om meer geld te krijgen. Microsoft mocht dat niet en intel nu wel :?

Onder welke steen kom jij vandaan :?
De SiS 645, 645DX en 648 zijn hardstikke goed. De 645DX is zelfs 1 van de populairdere chipsets voor overklokkers.

Typisch gevalletje van jammer zo'n 'First Post'
SIS maakt Zeer goede P4 chipsets. Ik wil niet direct zeggen beter dan Intel, maar ik denk ook niet slechter, want ze zijn volgens mij net zo stabiel, en nog sneller ook.

Daarnaast is SIS vooruitstrevender dan Intel want ze kwamen eerder met DDR333 support en de SIS655 met dual-ddr gaat ook interresanter worden dan de Granite-bay van Intel, want SIS komt met dual-ddr333 tegen dual-ddr266 van Intel.

Dus wat mij betreft is SIS "THE Chipset" en erg jammer voor ons dat Intel de licentie gaat ontnemen.

Alle verlies van concurenten tov de groten in de markt is te betreuren... De prijzen zullen dus wel gaan stijgen mocht dit waar zijn!

en als een kans voor AMD?? die zullen door de third-party chipsetbakkers toch wel wat betere chipsets en prijzen hanteren is het niet/??

Dus omdat SiS geen Intel chipsets meer mag maken wordt de AMD cpu goedkoper. Ja dat is logica.

Nee, dan kan AMD chiptsets gaan bakken voor de P4 :+

en deze moederborden zullen dus niet verkopen. AMD krijgt geen licentie van Intel dus geen enkele mobo-bakker durft de chip te gebruiken (zie VIA)

Op korte termijn is dit mischien een slimme stap van Intel, omdat dat haar eigen marktaandeel vergroot.

AMD is niet echt een bedreiging meer, het lijkt er zelfs op dat Intel AMD gemakkelijk kan doodknijpen als ze dat willen. In ieder geval is de winstgevendheid van AMD dusdanig gedaald dat ze het ze op R&D-gebied grote moeite kost om bij te blijven. Misschien niet zo zeer op gebied van chipontwerp, maar wel op het gebied van produktietechnologie.

Toch is het misschien wel het gevaarlijkste wat ze kunnen doen. Wat zal de reactie van de Taiwanese moederbordfabrikanten zijn? Ze zullen hoe dan ook proberen onder de wurggreep van Intel uit te komen. Waarschijnlijk zullen ze meer vaart gaan maken om een chinees alternatief voor Intel te gaan ondersteunen, daar zijn ze toch als mee bezig.

Dat zij op korte termijn zich niet met Intel kunnen meten, is daarbij niet zo belangrijk. In China doet de chinese regering er alles aan om de amerikaanse monopolisten buiten de deur te houden. Voor een goedkope chinese processor is een enorme markt. En de chinesen kennende zullen de achterstand op Intel snel inhalen. In feite helpen zo versneld een chinese concurent in het zadel.

Om maar te zwijgen van de onverschilligheid waarmee China met eventuele amerikaanse patenten omgaat... (Hoezo hypertreading patent? :P )

Als Intel de prijzen van P4 chipsets (en ook chips) omhoog gooit, is er een goede kans voor AMD idd. De P4 verkopen zullen dan slinken...

Voorts moet Intel op gaan passen. Met maar 1 fabrikant die P4 chipsets verkoopt kan een bug in die chipset fataal zijn voor de verkopen... Iets waar AMD weinig last van heeft (met zo uit het hoofd 4 verschillende fabrikanten voor Athlon chipsets).

Slechte zet van Intel IMHO...

intel deed een aantal jaren iets soortgelijks, andere producenten mochten hun processors niet meer baseren op intel licenties/cores/whatever. nu is het voor een chipset wel ff wat anders maar er is een vergelijking te trekken. Intel wil voor haar platformen gewoon alle touwtjes in handen hebben, en geef ze eens ongelijk.

verder ben ik nu al 4 jaar ongeveer een tevreden gebruiker van intel chipsets, met als beste voorbeeld natuurlijk de 440bx :)

Als er werkelijk een van bovenstaande cenarios word uitgevoerd is onmiddelijk duidelijk waarom een bijna monopolie of een geheel monopolie niet te wensen is.
1 bedrijf kan op deze manier meerdere bedrijven totaal verwoesten.
En dat kan natuurlijk nooit de bedoeling zijn van goed en integer zaken doen.

"Earler this year SiS sold their SiS645DX core-logic to some of the Chinese manufacturers under “XP4” brand-name without paying Intel the fees."

Ennuh, Grootkop en anderen, dit valt dus niet onder eerlijk zaken doen van SIS, als Intel hierdoor de licentie intrekt zal elke rechtbank ze gelijk geven.

Eerst 2 punten: er geen twijfel over de kwaliteit van SiS p4-chipset, die zijn goed voor weinig geld. Tweede of het waar is of niet dat weten we snel genoeg.
Laat ik er hier vanuit gaan dat het waar is. Wat de Amerikaanse overheid doet weet ik niet, ik heb wel het vermoeden dat de EG dit wel zal doen. Die vinden botweg het elimineren van concurrentie niet fijn en/of gezond. Ze kunnen in zo'n kwestie 2 dingen doen, het belasten van intel chipsets om SiS te compenseren. Tweede het toelaten van 'ongelicenceerde' p4-chipsets. Dit laatste lijkt me niet voor de handliggen omdat er in Duitsland een uitspraak is gedaan tegen Via en dat Via geen p4-chipsets meer in dat land mag verkopen.
Deze zaak is voor mij een onderbouwing m.b.t. het feit dat de EG geen recht van spreken heeft m.b.t. Taiwaneese en Amerikaanse bedrijven en dat ze dus niks zullen doen. Ze doen het wel omdat ze hun eigen regels hebben en het stukje jurispondentie van Via in Duitsland.

Eeeh ik vind dit belachelijk! SIS is juist heel goed.! Intel is altijd stabiel en SIS bewijst dat ook des te meer. Die chipsets zijn ook nog eens veel sneller dan een met via en intel. Terwijl de chip niet specefiek voor de budgetborden is, word hij daar toch vaak in gebruikt terwijl het dus een goede chip is. En dat is wel jammer want dat haalt zijn imago naar benee.

Doordat de SiS chipset zo goed zijn hebben ze (zeker in de laatste maanden) een groot marktaandeel veroverd en hier is intel niet al te blij mee. Het is namelijk marktaandeel dat van intel wordt afgenomen.

Intel is en blijft een Amerikaans bedrijf. Die gaan over lijken!

Heb enig groot bedrijf gecontroleerd over het over lijken gaan? Is niet Amerikaans... maar algemeen... dat irritante gegeneraliseer altijd, ik word er zo ziek van. }:O

"Earler this year SiS sold their SiS645DX core-logic to some of the Chinese manufacturers under “XP4” brand-name without paying Intel the fees."

Tja, dat is natuurlijk niet echt slim. Hiermee overhandig je Intel, in een krimpende markt voor chipsets, wel zelf de hamer om mee te slaan.
Een licentie is een zakelijke overeenkomst waar je je aan dient te houden. Als een van onze afnemers zijn licentie overtreed halen we hem ook voor de rechter, na wat waarschuwingen :)

Is het niet mogelijk dat SiS dan naar de AMD site toe loopt?
Ook limiteerd dit de keuze van de koper, wat nooit leuk is.
Nou ja, tijd zal het leren aangezien niemand het bevestigt en bovendien, zou Intel wel de kans willen lopen op een anti-trust zaak tegen hun?

Stel dat ze naar Amd overlopen, kunnen ze maximaal 15% van de markt bedienen, waarbij ze last hebben van meer concurrentie....
Kijk je naar Intel gaat het om de rest van de markt, waardoor er veel meer ruimte is, en het veel makkelijker gaat.

Daarnaast is Amd helemaal niet zo interessant meer voor chipset makers, alleen een simpele southbridge is veel minder lastig dan een complete set.
(Door de geintegreerde geheugencontroller van de Amd's)

Mis ik iets of heeft SiS al sinds jaar en dag AMD chipsets?? :?

Wat dacht je van:
SiS746
SiS745
SiS735
SiS733
SiS740
SiS730S

iNtel toont zich dan niet erg dankbaar. Het was juist Sis die de P4 erg geholpen heeft door met een goede snelle chipset op de markt te komen die op DDR werkt toen iNtel nog met handen en voeten gebonden zat aan het contract met Rambus. Zo kon je voor veel minder geld toch bijna alles uit een P4 halen.

Misschien was het toch niet zo dom van Via om het op een rechtzaak aan te laten komen over een oud technologieuitwisselingsovereenkomst. Sis word nu als het braafste jongetje uit de klas evengoed afgestraft.

Helemaal mee eens met Jeep!
SiS heeft Intel flink uit de brand geholpen en nu SiS het goed doet en bijna winst gaat maken, afknallen!

Nu is het nog niet bevestigd door beide partijen, maar mocht het waar zijn, dan zullen de chipsets-fabriekanten goed moeten bedenken of ze later nog Intel de zee op gaan.

Zelf ben ik nooit anti-Intel geweest, al heb ik meer AMD-systemen thuis vanwege de gunstige prijs, maar ik walg wel van zulke praktijken. Stank voor dank. :(

Dus ik zal zeggen: SiS! Maak nu goede chipsets voor de K8 zodat men goede computers kan bouwen voor een goede prijs waarmee AMD meer marktaandeel wint en laat Intel een poepie ruiken!

En zo Blijkt het maar weer dat het ieder voor zich is in deze markt, SiS had nooit een P4 chipset uitgebracht als ze er zelf niet beter van zouden worden, dus ze deden het ook uit eigen belang, en nu ze dit te horen krijgen zullen ze gewoon weer een andere oplossing zoeken om geld te verdienen. Zo gaat het dus in de wereld van zaken doen.

Ik denkt dat Intel zichzelf hiermee behoorlijk in de vingers snijd omdat Sis toch zorgt voor een groter wordend marktaandeel voort het P4 platform en daarnaast hebben Sis chipsets voor de low-end markt 'de beste' prijs kwaliteitsverhouding.

Naar mijn mening wordt het tijd dat de overheid in dit debacle zich mengt, eerst VIA eruit gooien en nu SiS misschien ook?
dat er geld moet betaald worden ok, maar dat een bedrijf mag kiezen welke meedoet of niet?

dit zou hetzelfde zijn als dat Volkswagen zegt tegen Michelin, u mag geen banden meer voor onze wagens maken... (niet geheel hetzelfde, maar erg ver is het niet)
intel :r bah

Euhm, wat voor recht geeft het de overheid dat Intel hier niet lief is voor SiS door hun licentie af te pakken. Denk je echt dat het er zo aardig aan toe gaat in de zakenwereld? Intel wil meer winst maken, de markt loopt terug, dus dit wordt moeilijker. SiS verkoopt de technologie aan de Chinese markt, vind je dat niet achterbaks dan?

Sorry hoor, maar ik geef Intel groot gelijk dat ze dit aangrijpen als reden.

Wel is het voor de consument kut natuurlijk, maar ja... Daar gaat het hier even niet om. Trouwens: je zit nu aan Intel chipsets vast, iets wat ik persoonlijk al geen ramp vind. Stabiel, snel, waarom niet?

En ja, het is door beide partijen nog niet bevestigd, dus voor Intel en SiS hier door AMD en Intel aanhangers afgebrand worden, is het misschien eerst handig om op bevestiging van minstens een van beide partijen te wachten :z
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 23:08 Nieuwe AOL software houdt chatgedrag werknemers bij
Vorige 19:38 Dell-gebruikers: service van Dell onder de maat
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011