Hoofdcategorieën
Device Settings

ATi & nVidia komen dit jaar nog met nieuwe producten

Door Ralph Smeets, donderdag 24 oktober 2002 22:06
Bron: DigiTimes.com, submitter: silentsnow, views: 709

nVidia logoVolgens DigiTimes komen zowel ATi als nVidia dit jaar nog met nieuwe producten. Van nVidia mogen we in november de langverwachte NV30 verwachten in waarschijnlijk twee of meer smaken. Het is te verwachten dat na de introductie van de NV30 ook een aantal andere producten gelanceerd worden. Denk hierbij aan een lowcost GPU gebaseerd op de NV2x architectuur als vervanger van de huidige GeForce4 MX lijn.

ATi logo (klein, mooi met drop)ATi introduceerde vandaag de Radeon 9700, 9500 Pro en 9500. De 9500 Pro heeft acht renderpipelines, 128bits geheugen en ondersteuning voor AGP 4x en 8x. De Radeon 9500 is een lowcost versie van de Pro en moet het met vier renderpipelines minder doen. De Radeon 9700 is in feite een Radeon 9700 Pro die op een lagere kloksnelheid, 275MHz voor de GPU en 550MHz voor het geheugen, draait. ATi heeft de smaak trouwens goed te pakken. Volgens DigiTimes mogen we in november nog twee andere producten van ATi verwachten. Eentje met de R350 core met DDR-II geheugen en eentje met RV350 core, wat een lowcost versie van R350 is.

Volgende 22:22 IBM introduceert Power blade-servers
Vorige 21:39 Adobe gaat 260 werknemers ontslaan
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »


De nieuwe P4 en de nv30 voor kerst... zou wel lekker zijn, of word dat net niet gehaald ?

Graag een linkje naar deze test.

Ja, ook echt! Grote praatjes, maar als het erop aan komt... Pass die link is!

dat was een super stel nou dat eventueel heel misschein zomaar natte vinger gok verzin dikke duim zuig benchmark :) ofteveel ze hadden wat gegokt aan getallen, compleet buiten proporties, en das alweer een tijdje terug. Maarja als je daar waarde aan hecht dan moet je dat vooral doen. Ik zeg niet dat de nV30 een slechte chip is, in tegendeel lijkt me een aardig ding, maar sommige mensen verwachten altijd astronomische toenames, en 9 van de 10 keer valt dat allemaal wel mee/tegen

Dus? ATI lanceert toch ook nieuwe produkten?

Dat wordt een vast mooie kerst voor beide kemphanen!
En een dure voor ons tweakers... ;)

Je bedoelt sinterpappa en sintermamma

Er zijn hier ook kindertweakers!! :+

Ik ga geen nieuwe videokaart kopen voor deze storm een beetje is overgewaait...
Videokaarten kosten op het moment klauwen vol geld, en zijn binnen een mum van tijd achterhaald :(

Een videokaart is toch pas achterhaald wanneer ze je applicaties niet meer snel genoeg kan verwerken???

Ik begrijp niet dat mensen hun kaart achterhaald vinden omdat er een snellere is... als we met alles zo redeneerden dan reden we allemaal met een McLaren F1 over straat.

Noem mij 1 applicatie die al op de markt is en niet vlot (60fps) draait op een oude geforce 2 gts? (Mits je ook nog enige cpu power hebt (+-1GHz) En kom nu niet af met resoluties van 1600x1200... in 800x600 werkt het allemaal nog...
edit:
inflatable bf1942 werkt bij mij op 800x600 32bit alles visueel op max met een gf2 gts 32mb en een P3-728)

misschien moet je je pc maar eens grondig tweaken? :p

Ik vindt Battlefield 1942 & UT 2003 niet echt lekker draaien op mijn P4 1.8A @ 2.1Ghz, 512MB DDR333 & GF2 GTS 64MB, zelfs niet op 800x600x32, dan moet ik nog details uitzetten om het soepel (60fps) te houden.. Voor mij is het pas echt goed als ik 1024x768x32 soepel kan draaien (in alle situaties) met alle details aan..

Ik krijg morgen een GF4 MX460, dan zal het wel iets beter lopen.. Die hoop ik dan weer snel in te ruilen voor een GF4 Ti (4200-4600), of misschien wel een nieuwe NV30 kaart volgend jaar.. We zien wel.. :7

IL2 op 1024*768

En dan praat ik nog niet eens over FSAA wat je bij flightsims graag wil hebben.

Link naar die test?

Ik heb zo'n gek idee dat die nvidia het net niet gaat redden. Maar we zullen zien. Ik heb nu wel wat Radeon 8500 driver problemen maar er komt bij mij niet zo snel een NVidia meer in. ATI rulez vind ik.

Laten we een flame war starten :P
gewoon de eerste benchmaks afwachten en dan ga ik zeker een hele mooi kerst tegemoet :)


Ik kan anders Project IGI niet spelen op m'n GF2 omdat muispijl en iconen niet zichtbaar zijn.
Bij m'n broer op R8500 werkt het wel goed.
Verder heb ik op beide kaarten eigenlijk geen problemen gezien.

Dan gebruik je gewoon verkeerde drivers, want elk spel hoort gewoon goed te werken met elke Nvidia GF2+ kaart.. :7

Ik heb ook aal verschillende spellen gespeeld om mn radeon 8500, en nog nooit (klop klop) problemen dr mee gehad.
Gaande van ut en ut2k3, q3, HL en CS tot RC tycoon, dungeon siege en baldursGate 2 Shadows of Amn.

Dit zijn nu toch ook spellen die de zelfde engine gebruiken he

Oi, ik zit al weken de aankoop van een nieuwe vidkaart uit te stellen omdat er nu heel snel achter elkaar nieuwe kaarten om onze oren geslingerd worden. En lees ik ook nog eens op de Ati-site dat de 9500Pro geen support heeft voor win98. Dat wordt dus een flinke upgrade ineens.
"Lieve Sinterklaas, ............."


Dat win98 beste is voor games wist ik (zal straks toch over moeten op XP wegens andere apps). Maar van die ME drivers wist ik niet. Thx m8!

maar dat komt niet door ATi, maar door het feit dat M$ per 1july Win98 heeft gedropped.
Sorry hoor, maar je bent wel erg naief als je denkt dat alle drivers door MS worden gemaakt. Het is echt 100% ATI's eigen keuze voor welk platform ze drivers maken.

[reactie op node]Hoezo?

Een nieuwe 'win' is toch gratis? Ik gun hun mijn geld in elk geval niet :-)

Het zal me moeite gaan kosten |:(, maar ik wacht toch maar even tot medio maart 2003 met de aankoop van een opvolger van mn 8500. Dit wordt waarschijnlijk de voorloper van de r350-based card, dus een 9700pro (misschien ultra tegen die tijd) met DDRII natuurlijk (3x de bandbreedte van de ti4600 :9 ). Ik verwacht dat deze dan betaalbaar is.
Er komen vandaag de dag steeds meer games uit die ik met mn radeon nog maar net trek op high detail, 2xsmoothvision en op 1024x768: BF1942 (fantastisch mp-spel), UT2003(een beetje een tegenvaller voor mij), en natuurlijk Mafia (schitterend..). Doa2 schijnt ook erg mooi te zijn.

Ik heb hier een Radeon 8500 en vind dit echt een superkaart, al die nieuwe kaarten de hele tijd, word er gek van.

Ik blijf bij ATi, ik vind hun kaarten gewoon zeer goed en heb ook meer vertrouwen en hen dan dat ik in nVidia heb, ik denk dat nVidia gaat verliezen.

ik vind het knappe move van ati!!!! als je even bekijkt van waar die komen???? voor r8500 had ik een heel slecht beeld van ati en kende het nauwelijks ... nu is ati niet weg te denken in de grafische kaart wereld! en dat allemaal op 1 jaar! Nu moeten ze alleen zien dat ze hun kruit niet ineens verschieten en blijven steken waar nvidea door kan gaan!

Vroeger hadden ze ook al baanbrekende kaartjes hoor; Een jaar of 5, 6 geleden...

ATi kwam meeral met VEEEEEEL features en vooral nieuwe dingen. Het jammere eraan was dat de snelheid te wensen overlied.

Ik heb een Rage Pro kaartje gehad en ik heb wel eens mensen horen zeuren over drivers, maar in die tijd was het echt drama, maar dat was toen nog bijna overal zo :) toen kregen we de Rage128, leuke vooruitgang maar geen denderende snelheid, dus tijd voor de Rage128 Pro, best aardig maar de concurentie kwam toen ook alweer met nieuwe spullen en weer sneeuwde de ATi kaart onder.
ATi besloot toen de Rage 128 GL te releasen en pronkstuk daarvan was dat hij in dual config kon draaien.....echter die kaart de Rage 128 MAXX kwam te laat en vrat veel te veel CPU cycles, iets wat de proxs toen nog niet konden missen.

Hier vind de ommezwaai plaats, ATi krijgt een nieuwe CEO en wil het roer helemaal om gooien. Dave Orton gaat een heel andere koers varen dan zn voorganger en wil niet alleen de OEM middenmoot hebben, maar deze verkoop promoten door met HighEnd kaarten in de schijnwerper te komen. De Radeon was het gevolg, een gigantische overvloed aan features en aardige snelheid, sneller dan nVidia's aanbieding, MAAR helaas duurde het te lang voordat de kaart in de winkel lag en mensen vertrouwden het niet zo omdat ATi geen highend naam had. De GF2GTS kwam en de Radeon raakte al snel in de vergetelheid, want de Radeon kon het wederom niet bijbenen, had mooier kunnen zijn, maar de leverbaarheid heeft ze geplaagd.

Lang moesten we wachten, maar de Radeon 8500 kwam, en dit was dan DE entree op het echte hoogste niveau, al meer mensen stapten over op ATi en ATi begon naam te maken op performance niveau. De klapper is gekomen met de 9700, mede door de vertraging van de nV30 kunnen ze nu vol in de schijnwerper staan.

Ik heb de hele rit van dichtbij meegemaakt en de drivers zijn ENORM verbeterd en tegenwoordig van zeer goed niveau. Sommigen zullen het niet met me eens zijn. maar ik heb beide merken diverse malen gebruikt en geinstalleerd bij mensen en ze hebben allemaal hun problemen. Alleen bij nVidia is de mentaliteit wat tolleranter en wordt het redelijk geaccepteerd. as er iets bij ATi niet goed gaat is het al snel "Bah wat een K*T drivers, bladie bladie blah" Echter zouden drivers voor mij geen reden zijn om de ene of andere kaart te adviseren aan kennissen op dit moment.

Mooi dat wij dit mee mogen maken toch?

Mooi dat wij dit mee mogen maken toch?

Amen, my brother :)
* 786562 LEiPiE

Na achtereenvolgens een Rendition Verité (ten tijde van de Voodoo 1) en een nVidia TNT2 Ultra gebruikt te hebben ging ik ten tijde van de eerste Radeon over op ATI. Hoewel de Radeon 64DDR die ik toen had langzamer was dan de Geforce 2 GTS was de beeldkwaliteit wel stukken mooier.

Nu ik eenmaal verwend ben met de 2D kwaliteit van ATI kaarten hoef ik geen nVidia kaarten meer, hoewel ik mag aannemen dat de NV30 kaarten ook wel goed zullen zijn op 2D. En er ook Geforce 4 kaarten met goede 2D kwaliteit zijn.

Inmiddels ben ik erg gelukkig met mijn Radeon 9700 Pro. De meest recente beta driver is echt goed en ik heb met geen enkele game nog problemen. Het is nu genieten van games op hun hoogste kwaliteitsettings, als bv. Medal of Honor Allied Assault op 6x AA en 16x AF en hoge resolutie en alle settings op maximaal. Of Need For Speed 6 Hot Pursuit 2 met alle settings op max en 6x AA en 16x AF! Echt kwijlen zo mooi! :9~

ATi is al jaren zeer populair onder professionele gebruikers (oa fotografen) en OEMs (zaten destijds nog standaard in Tulips :))
Was eigenlijk een soort concurrent van Matrox.
Maar in de 3d-wedloop hadden ATi en Matrox allebei een valse start.
ATi is helemaal terug, en Matrox is met de Parhelia ook weer een heel stuk dichterbij gekomen.

Kan niet wachten op benchmarks :9~ !!

Maar ik ga mijn GF2 TI nog lang niet vervangen :P
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 22:22 IBM introduceert Power blade-servers
Vorige 21:39 Adobe gaat 260 werknemers ontslaan
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011