Hoofdcategorieën
Device Settings

Zyxel ZyWall10 router besproken

Door Bram Kouwenberg, zondag 29 september 2002 17:49
Bron: Security.nl, submitter: MaxxMark, views: 1.968

De mensen van Security.nl kregen enkele dagen geleden een router van Zyxel in handen en treuzelden niet om er meteen een review van te maken. De ZyWall10 is een firewall/router die gericht is op de thuisgebruiker of de kleinere bedrijfsomgeving. Naast de firewall-functionaliteit doet het apparaat ook aan content filtering en is het in staat om IPSEC tunnels op te zetten. Standaard wordt gebruik maakt van Network Adress Translation of Single User Account (SUA), zoals Zyxel het zelf noemt.

De installatie en configuratie van de ZyWall zijn via een webinterface of telnetsessie een fluitje van een cent. Opvallend is echter wel dat dit niet via een beveiligde SSL-of SSH-verbinding mogelijk is. Naast de standaardkenmerken gaat de reviewer verder in op de VPN-functionaliteit van de ZyWall. Ook hierin bevalt het apparaat erg goed. Het opzetten van een beveiligde VPN-tunnel gaat erg eenvoudig en inzichtelijk. Al met al weet de reviewer, behalve de prijs en het gebrek aan een papieren handleiding, geen negatieve punten van de ZyWall 10 melden:

Zyxel Zywall 10 De Zywall 10 is een zeer complete router die inderdaad voldoet aan alle eisen die een thuisgebruiker kan stellen. De VPN tunneling optie is makkelijk in te stellen, de router zelf heeft voor de gevorderde gebruiker ook voldoende opties. De adviesprijs van de Zywall10 ligt om en nabij de 400 euro. Zyxel heeft overigens ook de Zywall1 in het assortiment, deze kan maar 1 VPN verbinding opzetten maar is een stuk goedkoper, de adviesprijs is ca. 185 euro. De Zywall1 beschikt tevens over een 4-poorts switch zodat thuisgebruikers prima af zijn met een kabel- of ADSL aansluiting, een PC en een Zywall1. Op een centrale lokatie kan het bedrijf dan de Zywall10 neerzetten die vanaf meerdere thuisgebruikers verbindingen accepteert. Overigens levert Zyxel ook nog grote broers van de Zywall10: de Zywall50 en Zywall100 bieden dezelfde functionaliteit maar kunnen meer VPN verbindingen aan.
Volgende 18:13 VHS of 8mm film naar DVD guide
Vorige 15:59 SiS komt met B-versie chipsets voor HyperThreading
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

de prijzen lijken met niet te kloppen.. als ik ernaast bij de pricewatch kijk:
220,- Zyxell ZyWall 1

482,- Zyxell Zywall 10

1308,- Zyxell Zywall 100

760,- Zyxell Zywall 50
die 400 en 185 kloppen dus niet helemaal, de routers zijn nog fors duurder

Scherp, maar er wordt in het artikel gesproken van 'adviesprijs'. Als maar weinig winkels het product voeren staat niets ze in de weg fors boven de adviesprijs te gaan zitten en een lekkere marge te behalen.

ok maar ik vind een stijging van 80 euro op 400 (1/5 dus) toch wel vrij fors, dus ik denk ik meld het even netjes

Dat is anders een hele normale marge hoor.
Ik ken zo 5 leveranciers die dit doen.

Misschien het verschil tussen met en zonder BTW?

Nu nog een PCMCIA slot voor een Wifi kaartje en het feest is helemaal compleet ;)

* 786562 NiGeLaToR

De zywall10 is al best een oud product. Van voor de echte opkomst van het wireless gebeuren.
Als je wireless wil heeft Zyxel de Prestige 316 voor je klaarstaan.
Die mist een aantal van de firewall functies maar heeft wel standaard mogelijkheid voor wireless.

Ik snap het artikel ook niet helemaal: " Eén van de nieuwste produkten van Zyxel is de ZyWall10" ?!
Zyxel heeft echt wel een pak nieuwere produkten hoor. De zywall10 is een doorontwikkeling van de prestige 312 en dat beestje was 1 van de eerste zyxel broadband routers (samen met de 310 en 314) en de zywall is echt niet veel later gekomen.

Als review is't leuk, maar als review van een nieuw produkt is het waardeloos.. 't bestaat al ruim een jaar!

De genoemde advies prijzen lijken me exclusief BTW, 400 euro inc BTW is 476,- dus dan klopt het behoorlijk.

adviesrpijzen zijn altijd incl. btw, Bass...

anders zou je de consument wel *erg* misleiden

Hmm ziet er wel strak uit, mooier dan de vigor dingetjes.

Trouwens...wat een leuke merknaam, wat doe je om interessant te klinkenn, neem een x, y en z :+

Zyxel is in mijn beleving een erg goed merk. Vroeger maakte ze al hele goede ISDN TA's zoals de Omni.net en Prestige series.
Deze "wall's" zullen gezien hun reputatie ook niet mis zijn.

Zywall 1= $ 139.95
10= $220.95
50= $605.95

www.buy.com/retail/product asp?sku=10272672

Vergeten te vermelden,als je een uitgebreide revieuw wil zien in april reeds dacht ik,en hoe de instellingen eruit zien kijk dan:

www.speedguide.net/revieuws/zywall10/index.shtml

zyxel wordt ook door Netgear verkocht tegen een interessante prijs...

Zyxel, waar heb ik dat eerder gehoord??? Verkochten ze vroeger ook modems? Ik dacht Zyxel niet meer bestond...

Hier in Amerika worden ze redelijk regelmatig gebruikt door thuisgebruikers met een breedband connectie.

Misschien ben ik wel te krentiger hoort, maar 482,- Zyxell Zywall 10 voor een router voor thuis gebruik vind nog alvrij prijzig.

220,- Zyxell ZyWall 1 vind dan nog een redelijk prijs voor een router, anders kun je toch beter zo'n (langzamere) softwarematige router gebruiken.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 18:13 VHS of 8mm film naar DVD guide
Vorige 15:59 SiS komt met B-versie chipsets voor HyperThreading
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011