Hoofdcategorieën
Device Settings

HighPoint RocketRAID 404 review

Door Arjan Seesing, zondag 8 september 2002 12:42
Bron: Techware Labs, views: 635

Techware Labs heeft de HighPoint RocketRAID 404 kaart bekeken. Deze RAID-kaart bezit vier IDE-kanalen en ondersteunt RAID 0, 1, 0/1 en JBOD (Just a Bunch Of Disks). Daarnaast zijn er ook nog een aantal geavanceerde features die normaliter alleen op duurdere kaarten worden aangetroffen. Zo is het mogelijk om een of meer hardeschijven aan te wijzen als 'warme reserve'. Als een mirrorschijf uitvalt zal een reserveschijf ingeschakeld worden als nieuwe mirrorschijf. Als er geen reserveschijven aanwezig zijn, dan kan de defecte schijf vervangen worden zonder downtime door de hot-swap ondersteuning. Als er fouten optreden begint de kaart te piepen en is het mogelijk dat er iemand automatisch gemaild wordt.

Ook wordt er een programma meegeleverd waarmee de RAID opties ingesteld kunnen worden zonder dat er gereboot hoeft te worden om in het RAID BIOS te komen. Maar de kaart ondersteunt alleen 32bit/33MHz PCI, wat de performance bij meerdere schijven negatief kan beinvloeden. Dat heeft de reviewer helaas niet kunnen testen omdat hij maar twee hardeschijven had. Ondanks de grootte van de kaart is hij goed genoeg voor goedkope servers die gebruik kunnen maken van de vier IDE kanalen:

RocketRAID 404 (klein)The RocketRAID 404 is overall a great card. While a little stocky for some rackmount cases, there's little that can be done in that area with a 4-channel PCI controller. While 4-channel RAID 0 may be something to get "oohs" and "ahhs" at the next LAN party, it only really serves to decrease data reliability. The benefits come in the area of RAID 1 and 0/1, because it allows for lots of data redundancy and possibly an increase in performance depending on which type of RAID is selected. This is a great solution for lower end servers, or for any users that just want a little more security for their data. As far as TechWare Labs was able to tell, the card's stability was top notch. Installation saw no problems, and the BIOS and software were useful and easy to use. Unfortunately there was no support for PCI 66 MHz, which is why the card earns a lower score for features. Overall, TechWare Labs is pleased to award the card our recommendation.
Volgende 13:32 Kryotech stopt met leveren SuperG2
Vorige 10:07 TSMC reserveert grond voor viertal fabrieken
Advertentie

Reacties



Altijd leuk, alleen duuuur ;)
Dit was je eerste reactie...

Hoeveel ga je er nog aanplakken om je reactie niet op een first post te laten lijken?! :z

En het plaatje doet het gewoon hoor

Net welkte het plaatje in iedergeval niet... :o

ik kreeg ook error 404 ;)

edit: idd dat bedoelde ik ook, maar we zsijn beiden niet zo humoristisch, ik zelf nog minder dan jou ;) :p

Daarom is het ook een RocketRAID 404 :P

EDIT: Wow +3 inzichtvol :? :D :D :D }>

bjorntje:
Niet op reageren, maar even aankaarten in hetTweakers.net Moderator Forum. Hedskes doet dit wel vaker, dus als je het even meld in TMF dan komt het allemaal goed. Op die manier bespaar je de T.net bezoekers de off-topic thread die dan ontstaat :)

Hedskes: :? |:(

Plaatjes server van T.net doet achterlijk.

leuk kaartje, maar ik heb er al een :P

JBOD is net als RAID een veel gebruikte afkorting....

en duur? mja goedkoop alleszins niet maar als je even een kijkje neemt naar de "échte" RAID kaarten met 1, 0, 1/0 ,5 ofsow, ben je hier wel goedkoop mee gesteld....

Wat een lamme review. Een 4 poort kaart testen met max. twee disks |:(

ik snap de doelgroep van deze kaart niet:
Deze RAID-kaart bezit vier IDE-kanalen en ondersteunt RAID 0, 1, 0/1 en JBOD (Just a Bunch Of Disks).
standaard voor de gewone luitjes zoals jij en ik, geen ondernemingen.
Zo is het mogelijk om een of meer hardeschijven aan te wijzen als 'warme reserve'. Als een mirrorschijf uitvalt zal een reserveschijf ingeschakeld worden als nieuwe mirrorschijf.
wow mirror doen wij ook bijna niet laat staan dat er dan eentje is in ons systeem welke niet gebruikt word... $$$ (is dit trouwens geen raid 7 zonder striping :?) deze feature is dus duidelijk voor een onderneming

wat is raid 7, of ben ik nou dom?

Hij is voor servertjes die geen geld willen besteden aan een echte Raid 5 kaart, maar wel veel datasecurity wil hebben. Dus bijvoorbeeld jij die een fileserver wilt opzetten voor weinig geld.

Indien je je bezig houdt met audio-visuele toepassingen zoals direct-disk recording van meerdere audio-sporen of video editing en registratie is JBOD een fantastische uitkomst omdat de bandbreedte van je opslagmedium (vier schijven vormen 1 medium in dit geval) aanzienlijk wordt vergroot. Je schrijft dan parallel naar vier schijven ipv 1 schijf.... Er zijn denk ik genoeg tweakers lezers die hier wel in geintereseerd zijn (en dit is slechts een toepassing van RAID/ JBOD technologie voor niet profesionals).

parallel schrijven naar 4 disks tegelijk is geen JBOD voor zover ik weet.. JBOD is gewoon deze RAID kaart gebruiken om er 8 diskjes aan te hangen en die alszijnde gewone IDE disks aan te spreken..

Als je naar 4 disks tegelijk wilt schrijven heb je toch echt een RAID 0 (striping) array nodig, met dus 4 dezelfde schijven

nope, het heet een sparedisk ( dedicated of global spare )

* 786562 major

HotSpare zelfs, dus als er onverhoopt een disk uitvalt, zal de controller automatisch de array rebuilden met de hotspare disk. Het is dus een reserveschijf die pas gebruikt wordt als er een andere kapot gaat, hij moet wel aan power en aan de controller natuurlijk, anders werkt het niet. ;)

Een hotspare werkt overigens alleen in combinatie met een MIRRORSET(RAID 1), en een RAIDSET(RAID 5) en een combinatie van deze met elk andere
Bij een STRIPESET heb je geen redundancy, wanneer daar een disk uitvalt, ben je echt alles kwijt.

Bij een MIRRORSET, heb je altijd een volledige disk als redundancy, dus wanneer er 1 disk uitvalt, kan de MIRROR weer worden opgebouwd op de HOTSPARE

En bij de RAIDSET, heb je altijd 1 disk redundancy, dus wanneer er 1 disk uitvalt, word de HOTSPARE gebruikt, en de data wordt gerebuild (op basis van een calculatie van de ECC matrix beschikbaar op de andere disken.)

Leuk, voor een lowbudget webservertje ofzo, voor een bedrijf die toch meer redundancy wil hebben is en blijft het ATA.

The RocketRAID 404 can be found for just over one-hundred dollars on Pricewatch.

Dat is best goedkoop :) Ik ben benieuwd naar de prijs waarvoor hij op de Nederlandse markt komt :)
(zal wel ongeveer gelijk liggen aangezien de euro en de dollar ongeveer gelijk staan)

Deze raid kaart kost iets over 100 dollar.
Was wel handig geweest als dit in de samenvatting hierboven zou staan. ;)

waar ik van baal is dat de oude highpoint met hde 370 chipset niet meer verkrijgbaar is.

Die koste slechts iets van 50-60 euro en kon dit ook zonder problemen. 0, 1, 0+1

waar ik van baal is dat de oude highpoint met hde 370 chipset niet meer verkrijgbaar is.
Hij is nog wel verkrijgbaar bij funcomputer.de, zoek op ENMIC UDMA100 RAID controller, 34,90 EUR. Lijkt me vrij schappelijk. Er zijn ook Epox kaartjes die het gebruiken, even zoeken dus.

En je kan hem altijd nog op een moederbord krijgen :)

Overigens zijn dit niet echt bijster geweldige kaarten aangezien er geen processor op zit, je CPU doet al het werk (in een redelijk snel systeem is dat een paar procent rekenkracht eraf) en geen buffergeheugen. Maar goed, ik haalde er zo'n 77 MB/s mee in RAID 0 (BE6-II en KG7), dus misschien wel interessant voor data die niet zo belangrijk is.

Volgens mij stond een poos terug op Tweakers dat de fabrikanten van IDE schijven maar voor 6 uur de werking garanderen zonder reboot. Als dat zo is, wat heb je er dan aan om met een RAID controller 24 uur per dag data garantie te krijgen?
Misschien om voor 6 uur gegarandeerde data opslag te hebben... :?

ben ik nou de enige die het vreemd vind dat je 0, 1, 0+1, JBOD, HotSwap en Hot Standby krijgt, maar géén Raid 5?

Sorry hoor, maar ipv 1+hot standby (= min 3 disks) heb ik liever raid 5 (= ook min. 3 disks)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 13:32 Kryotech stopt met leveren SuperG2
Vorige 10:07 TSMC reserveert grond voor viertal fabrieken
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011