Hoofdcategorieën
Device Settings

Fuji Finepix S2 Pro review

Door Femme Taken, vrijdag 26 juli 2002 03:09
Bron: Imaging Resource, views: 3.471

Imaging Resource heeft een review geplaatst van de Fuji Finepix S2 Pro, een digitale reflexcamera met 6,1 megapixel SuperCCD. De SuperCCD technologie van FujiFilm heeft dankzij de diagonale schikking van de pixels en de andere vorm van interpolatie een hogere pixel output dan conventionele CCD's. De S2 Pro kan foto's met een maximale resolutie van 4.256 bij 2.848 pixels produceren. Hoewel de reviewer in het verleden sceptisch was over de voordelen van Fuji's SuperCCD technologie, is hij van mening dat de S2 Pro een duidelijk hogere effectieve resolutie heeft dan andere camera's uit de 6 megapixel klasse. De body van de Finepix S2 Pro is gebaseerd op de Nikon N80 en kan daarom uitgerust worden met een groot aantal objectieven die geschikt zijn voor de fittingen van Nikon. Imaging Resource is tevreden over de kwaliteiten van de S2 Pro en roemt de natuurlijk kleuren, de goede prestaties bij weinig licht en het lage ruisniveau van deze camera:

Fuji's original S1 Pro did well partly due to its beautiful color rendering, and partly due to a price that was thousands of dollars less than other D-SLRs at the time of its introduction. A lot of people (myself included) have questioned whether Fuji could stay in the game with Canon and Nikon's competing models actually selling for a bit less than the S2. I confess that I approached the camera with more than a little skepticism, expecting it to come up short after the wonderful experience I'd had with the Nikon D100 just before it. I was thus somewhat surprised by how much I ended up liking the S2. Its color is indeed every bit as accurate and (more to the point) as pleasing as the S1 before it, and I was genuinely amazed by its resolution and how delicately it rendered fine detail. I didn't like its body style quite as much as the D100's, but the differences are relatively slight. I really liked its user interface design, with the small rear-panel data readout and "soft buttons" below it, but this is very much a personal preference that others may not share.
Fuji Finepix S2 Pro

Met dank aan mumbly voor de tip.

Volgende 03:44 Marktaandeel SiS binnenkort mogelijk groter dan VIA
Vorige 02:24 Industrial Light & Magic stapt over op Intel workstations
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Femme...ga slapen!! :9

Maar anyway...Fuji is goed aan de weg aan het timmeren. De 602z is ook al zo'n geweldig apparaat! Een stuk betaalbaarder dan deze, maar er is natuurlijk ook verschil in kwaliteit, uitbreidbaarheid en opties. De tijd dat een prof-digi-spiegelreflex 5000 euro moet kosten is definitief voorbij, nu hopen dat het consumentensegment equivalenten (de Coolpix 5700, Dimage 7i, Fuji 602z en vergelijkbare cams) nog betaalbaarder wordt..... Nog ff wachten...ik kan 't nog niet betalen... ;(

Trouwens, die max resolutie van dit ding is dan misschien wel 12 Mpix, maar effectief is het eigenlijk lager vergis je daar niet in! Met de 602z en ook de voorganger daarvan de 6900 paste men ook al dat trukje toe, en ik kan niet echt zeggen dat die superccd 'interpolatie' zo super veel beter is dan een goed resize en zoom algoritme... En vergeet niet dat 12 Mpix ook geheugenkaartjes vreet!

betekent overigens niet dat ik deze cam niet zou willen hebben :9~.

Volgens de reviewer hebben de opgeblazen pics meer effectieve beeldinformatie dan 6 megapixel cams met een normaal CCD, dus de technologie heeft wel enig nut (maar ik zou er ook geen Flash en harddisk capaciteit willen verspillen aan 4x zo grote pics met een paar procent extra beeldinfo).

vandaar dat het ook een professionele camera is :)
ik zou er niet aan moeten denken om een "gewone" consument met zo'n cam te zien.. is dood zonde van al die functies die ze toch niet kunnen gebruiken :)


maar verder erg mooie cam..
idd ze beginnen goedkoper te worden en de Super ccd van Fuji blijkt idd toch redelijk te werken.. volgens mij ga ik binnenkort toch voor een Fuji ipv. minolta (geen pro cam ofzo.. (ik dacht aan de Minolta F100)) maar dat is nu erg offtopic :)

dat is wel een enorme (maar interessant) review zeg, een heel boekwerk.
eerlijk gezegd zoek ik een nog goedkopere d-slr :P

Deze is wel ff een stukkie groter dan mijn F601z. Maar ja de functies die op mijn camera zitten begrijp ik al niet, en om deze nou als point and shoot camera te gebruiken :P

Mooi apparaat, maar wat een luxe waar de gewone huis tuin en keuken kiekjesschieter niets aan heeft. Dit is duidelijk een echt apparaat voor professionals.
Voorlopig heb ik genoeg aan mijn Finepix 2600 Z.
2 Megapixel is leuk zal om mee te beginnen in mijn ogen. Maar ach... al beginnende autorijder stap je ook niet meteen in in een Bentley.

wat gaat het toch ongelofelijk hard zeg. In 1998 liep ik stage bij een fotograaf en die had een nikon body met een kodak digitale achterwand. Dat ding had ie toen een jaar of twee of zo en had bijna 80.000 gulden :o gekost (hij was een van de eerste op digitaal gebied).
Nu heb je voor ¤ 1000,- een camera die kwa beeldkwaliteit betere beelden aflevert met een hogere resolutie. De functionaliteit van de camera even buiten beschouwing gelaten natuurlijk.

Ik heb zelf een canon powershot S40 en heb wat foto's vergeleken met foto's die ik tijdens mijn stage maakte. De scherpte van mijn S40 is een tikkeltje minder (mindere kwaliteit lens dan de zeer hoogwaardige mf nikon lenzen die ik op mijn stage gebruikte) maar voor de rest is mijn S40 zeker competatief met die ouwe nikon bak

ik heb ook eens naar de fotos gekeken (ook eerdere fotos) en vindt die van de S2Pro stukken beter dan de D100 van Nikon.. waarom de Nikon dan toch zo gehyped wordt...?
zelf zou ik deze nemen, als ik dan toch perse een DSLR zou moeten..

Op de foto's is het apparaat wel een bakbeest hoor.

Tevens ook niet echt ergonomisch vormgegeven naar de handen en vingers. Ik kan me voorstellen dat de professioneel fotograaf aan het einde van zijn werkdag kramp krijgt van het vasthouden van dat ding.

Tevens zitten naast die lenskoker (hoe heet dat :D) ook een aantal buttons. Kan me voorstellen dat je daar per ongeluk op drukt tijdens het gebruik, niet echt slim dus.

heb je ooit al een F80 van nikon in je handen gehad? dan weet je dat alles op de goede plaats zit.
en die knoppen naast de lens zijn:
- vergrendeling lens
- AE lock
- shooting mode ( of AF mode, ben het even kwijt)

een grote zware camera is veel prettige werken dan zon klein priegelding, neem dat van me aan.

Met een normale 6,28 MegaPixel camera kan je een maximale optische resolutie halen van 3072 x 2048 pixels. Maar deze Fuji Finepix S2 Pro kan foto's maken met een resolutie van 4.256 x 3.848 terwijl hij beschikking heeft over maar 6.1 MegaPixels. Dat dankzij de SuperCCD technologie.

"2 Megapixel is leuk zal om mee te beginnen in mijn ogen. Maar ach... al beginnende autorijder stap je ook niet meteen in in een Bentley"

2 megapixel is ruim voldoende voor de doorsnee digi-fotograaf die (af en toe) een afdruk maakt, welke meestal standaard 10x15cm bedraagt.
alleen serieuze hobby/kunstfotografen met print ambities zullen vaak op a4 formaat of groter af laten drukken en dan is een ccd met min. 4 mpixel wel nuttig.

En afdrukken van je digitale foto hoeft ook niet meer kostbaar te zijn :*) , ik heb ontdekt dat je je cartridges kunt navullen ! en er is ook een of ander speciaal
"cps" Systeem ?
zie voor uitleg

www.Voordeligprinten.nl

:+
}:O
:*) :r :r
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 03:44 Marktaandeel SiS binnenkort mogelijk groter dan VIA
Vorige 02:24 Industrial Light & Magic stapt over op Intel workstations
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011