Hoofdcategorieën
Device Settings

Review Klax Exxtreme waterkoeling-kit

Door Ralph Smeets, donderdag 18 juli 2002 20:34
Bron: Overclocker.nl, views: 1.550

De Nederlandse site Overclockers.nl heeft van XXLCases.nl een waterkoelingskit toegestuurd gekregen. De kit, Klax WaterKoelingKit Exxtreme genaamd, is een complete oplossing om je CPU, northbridge, grafische kaart en harddisk koel te houden. Afgaande op de plaatjes die Overclockers.nl heeft geschoten van de kit, gaat het hier om de Innovatek kit die een tijd geleden in een test door Tom's Hardware Guide als winnaar in een waterkoeling roundup uit de bus kwam. Ook Overclockers.nl is positief over de kit. Alleen het ontwerp van de harddisk koeler had volgens hen beter gekund:

Klax WaterKoelingKit ExxtremeDe onderdelen van deze kit zijn vakkundig gemaakt en van prima kwaliteit, alles voelt robust aan. Bovendien is alles eenvoudig te monteren. De vlakken die in aanraking zijn met de core en het chipset zijn netjes glad en vlak afgewerkt. Ondanks dat het een volledig set is mis ik toch een koelunit voor mijn northbridge, Verder is de set dusdanig compact dat het netjes in een bigtower weg te werken is.

Het locatie van de harddisk koelunits vind ik zelf wat vreemd gekozen, op het meest onvlakke deel van de behuizing worden de units gemonteerd. De behuizing van een harddisk wordt namelijk gegoten, zonder nabewerking is dit niet als koelvlak te gebruiken. Ik had het dan ook liever als een vlakke plaats op de bovenzijde gezien.

De Klax WaterKoelingKit Exxtreme is een uitstekende waterkoelingsset, en biedt een goede mogelijkheid om goed over te clocken. Het systeem is bovendien erg geruisloos, wat voor sommige mensen alleen al een goede motivatie kan zijn om te gaan waterkoelen.

Met dank aan C-Shaw voor de tip.

Volgende 00:28 Gigabyte introduceert Radeon 9000 Pro videokaart
Vorige 20:12 Quantum keys voor een betere beveiliging
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  »

Werkt dit ook met een Pentium 3?

Leuk die kant en klaar systeempjes.
Zat er ook een vloeistofsnelheidsmetertje bij of wasda alleen maar visueel?


Gedestileerd water bevat geen zouten of mineralen en geleid dan ook geen electriciteit.
Tevens dient er een vloeistof te worden toegediend welke corosie tegengaat en de warmtegeleidende eigenschappen van water nog verder verbeterd

Stof of condens kan wel zorgen dat gelekt gedestilleerd water uit het waterkoelingsysteem weer wel geleid. Dus proof is het nooit.

Het schijnt mee te vallen... de lage voltages op je moederbord veroorzaken niet superveel problemen bij wateroverlast, volgens deze kerel, die met ongezuiverd kraanwater direct op zijn core liep te koelen. Het moederbord op het plaatje is flink geoxideerd maar werkt nog wel!

Ik maakte ook een keer kortsluiting door mijn schroevendraaier (veel meer geleiding nog dan water!) iets te ver in de kast te steken, tegen twee paden op het moederbord. Afgezien van spontane uitschakeling geen schade.

Het valt ook wel eens tegen. Ik ken iemand die waterkoeling in zijn computer had, maar het had gelekt. Zijn moederbord was wel mooi doorgefikt. Pas er dus maar wel mee op.

kost ¤369,-

best duur, wel gaaf!!

Zoveel geld ?

Kan je net zo goed een vette P4 of Ahtlon Xp kopen en ehm ietsje onderklokken. Stil, koel en superstabiel ;)

Het gaat hem hier niet zozeer om de snelheid van de cpu maar om de manier waarop je de laatste Mhz eruit krijgt, dus om bragging rights en voldoening :)

Kun je beter een coolance kast kopen (¤235), kast erbijgoedkoper, en alles beter geintergreerd ;)

ncc1704: lees de bron maar, de site geeft veel duidelijke uitleg en fotos.

trouwens de onderste regel van het artikel is mij onduidelijk

Wat ik mis in deze review is dat de eheim pomp je monitor enorm kan storen (trillingen in beeld), wat bij mij en bij nog iemand het geval was.
Opgelost door de pomp nu op 1,5 meter afstand van m'n monitor te plaatsen in de hoek van m'n kamer met lange slangen... :{
Is nogal lullig als je deze set aanschaft en je monitor staat in de buurt van je kast.
Of zou de kast de elektromagnetische straling misschien genoeg dempen?

Ik zag laatst hoe iemand dat had opgelost door hem in een metalen reservoir in de kast te plempen. Idee?

Volgens mij is het metalen reservoir overbodig. De kast is namelijk van metaal (speciaal bedoeld voor elektromagnetische afscherming), dus als de pomp zich binnen de kast bevindt zal de monitor er al geen last meer van hebben.

Jamaar als dat ding je monitor stoort doettie misschien ook niet veel goeds voor de stabiliteit van je systeem. Binnen de kast stoort-ie namelijk nog wel dan...

Het is niet zozeer de elektrische storing, maar de magnetische storing. Een metalen kast zou dit beter moeten kunnen afvangen dan een aluminium kast en een stukje plaatstaal van 1 mm. of van 2 mm. maakt ook groot verschil.

Ik wil niet lullig doen, maar als dat pompje een monitor al zo over de zeik kan halen wat doet het dan wel niet met je hardware in de kast?

(in de planning stond dat ik deze ook ging kopen, vandaar....)

Monitors zijn erg gevoelig voor elektromagnetische straling, maar de de hardware van de computer niet. Die heeft dus geen last van zo'n pomp.

gewoon een tft schermpie kopen :)

Ik heb deze set dus.

IK kan niet anders zeggen dat ie beregoed koelt.
En dat je hem lekker weg kunt stoppen in je kast.

Het is ook nog eens makkelijk aan te sluiten.
Dus wat mij betreft dus ook echt een aanrader.

Na het lezen van deze review, lijkt me dit wel echt een waterkoeling kit die ik wil gaan kopen .. in verband met die storingen tov monitoren liggen die zeker aan de electromagnetische straling of kan het zijn door interferentie in je electrisch netwerk (je merkt bv soms als je een licht aansteek vlak bij je tv dat je bij het klikken van de schakelaar ook een kleine storing krijgt op je tv) ..of sla ik de bal hier compleet mis?

Prijs: EUR 369,00 is natuurlijk niet aan de lage kant vandaar dat zo een kit wel goed mag zijn hé

Hartstikke leuk natuurlijk zo´n doe het zelf kit van dik 300 Eurootjes, maar de Koolance Servertower PC2-901 is standaard al met waterkoeling uitgerust en kost 340 Euro.

Ik ben dus erg benieuwd waarom met voor een losse set zou gaan (kwaliteit?) ipv een complete kast met toeters en bellen. Zelf vind ik die Koolancekast best mooi, en prijstechnisch lijkt het me een betere koop dan wanneer je èn een kast èn een waterkoelingsset moet aanschaffen. Zit je toch al gauw tegen de 600 Eurootjes aan.

Zit daar bij die koolance dan ook een sjipset koeler, GPU koeler, en Hardeskijf koeler? Ik dacht van niet en moet je deze ook nog es bij de firma Koolance bestel(l)en ben je veel meer kwijt...

Eeeeeuh neej, dat niet inderdaad.
En op hun site kan ik niks vinden mbt prijs van de add-ons, want die heb je natuurlijk wel nodig.
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 00:28 Gigabyte introduceert Radeon 9000 Pro videokaart
Vorige 20:12 Quantum keys voor een betere beveiliging
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011