Hoofdcategorieën
Device Settings

Microsoft schetst eHome strategie

Door Arthur Scheffer, vrijdag 19 april 2002 17:20
Bron: EE Times, views: 879

EE Times meldt dat Microsoft afgelopen dinsdag op de Windows Hardware Engineering Conference (WinHEC) meer details over haar eHome project heeft bekendgemaakt. Tegen het einde van het jaar zal het bedrijf uit Redmond twee applicaties uitbrengen, genaamd Mira en Freestyle, waarover we eerder al uitvoerig berichtten. Zowel Mira als Freestyle moeten Microsofts visie van de PC als centrale hub in een draadloos netwerk van media, waartoe ook apparaten als televisies en stereo-apparatuur behoren, werkelijkheid maken. Op Mira gebaseerde systemen zijn in feite LCD-tablets die draadloos gebruik maken van de processorkracht van de desktop PC. Hiermee zou je bijvoorbeeld overal in huis je PC kunnen bedienen. Freestyle systemen dienen voor het beheer van alle media in een huis: MP3's op je laptop in de woonkamer zou je dus rechtstreeks op je stereo in de slaapkamer kunnen afspelen.

Veel bedrijven hebben gezegd Mira en Freestyle apparaten te gaan maken, maar anderen zijn sceptisch. Zo zouden Mira tabletten belangrijke functionele beperkingen hebben en vooral te duur worden (meer dan ¤ 560). Freestyle apparaten zouden op hun beurt een relatief klein scherm krijgen en gebukt gaan onder een inefficiënte architectuur. Microsoft, dat benadrukt dat eHome een lange-termijn project is, blijft optimistisch en zal de technieken volledig integreren in Windows Longhorn, dat eind 2004 wordt verwacht:

As part of its eHome strategy, Microsoft plans to effectively merge the Mira and Freestyle technologies into something it calls the Windows Managed Media and Devices Framework, a layer of middleware that will ride on top of Longhorn, the next major version of Windows. "We think of this as distributed computing for the home," said Michael Toutonghi, a distinguished engineer and vice president for the company's new media platforms.
Microsoft Mira
Volgende 21:25 3GIO standaard gaat 'PCI Express' heten
Vorige 14:50 MyWeb overgenomen door Wanadoo
Advertentie

Reacties

«  1  2  »


en waarom niet, als ze een stabiel iets weten te creeren en et goed werkt dan is het mooi.
bug's zal je van elke leverancier wel krijgen. maar ze doen tenminste goed hun best om weer eens iets leuks te verzinnen (over lange termijn).

alleen moeten ze wel afstappen van die monopoly positie die ze aan et creeren zijn :r
(aka. geldklopperij)

ze maken een standaard, andere bedrijven kunnen hier producten op baseren.. is dat uitbuiten van een monopolie positie ?

ze maken een standaard, andere bedrijven kunnen hier producten op baseren.. is dat uitbuiten van een monopolie positie ?

Niet echt.
Wat MS kwalijk genomen wordt is dat ze een dialect op een standaard verzinnen. Doordat heel veel mensen de standaard Windows applicaties gebruiken (die volgens de MS-standaard werken) wordt de MS-standaard de standaard, puur en alleen omdat het merendeel het gebruikt. Als voorbeelden kun je aan HTML denken, aan WMA, HTML-mail en news (outlook), word (werkt / werkte niet lekker met DTP progs), MSN Messenger (ipv ICQ).

en zal de technieken volledig integreren in Windows Longhorn
hm, is dat nu wel zo verstandig, kunnen ze er naderhand weer vanalles uithalen!

Tegen de tijd dat ze het eruit moeten halen, zijn we weer een paar Windows versies verder...

De ambtelijke molens malen langzaam :)

Dat MS veel uitzal halen zal ongetwijfeld als elk bedrijf wil je zoveel mogenlijk geld verdienen op zoveel mogelijke fronten. Nu dat ze een beetje de PC hebben vervoverd kunnen ze meer energie in de andere zaken steken.

[geergerd]
Jongens en meisjes gaarne niet verkondigen dat MS beter is Als linux. :( voor ieder OS valt wat goeds en negatiefs te zeggen. niet alleen de ambtenaarij en het recht buigt zich er over maar wij ook |:(. laat dit keer eens je objectieviteit gelden SVP !! .. b.v.dank
[geergerd]

zucht die anti/pro wars tenopzichte van het OS.. :'(

maar goed ik deel wel de menig dat MS dit een als een openstandaard mag doen als ze het doen.
zodat je appeltje & os2warpjes en *nix ook nog mee kunnen doen. Bij het bestralen van me eten zou ik het toch liever met Unix doen omdat die niet crasht ;) en het niet verbrand --> :P tong verbrand :(

maar wel goed dat MS zich op nieuwe fronten zich begeeft want geen andere OS hoor ik actief zich bezig houden met het vergemakkelijken van je leeft situatie.. tenzij je er 100 of meer uur in steekt .. (als tweaker moet je dat natuurlijk wel DOH)


Blauwscherm op m'n tv ?

Als je zo zeikerd bent gebruik je het niet toch, maar als je blauwscherm op je tv krijgt betekent wel dat je hem zal gebruiken terwijl je het niet zogenaamd niet wilt. Zeiken maar toch de nieuwe ontwikkelingen microsoft leuk vinden. Ben je wel goed bij je hoofd ?

arg! wanneer houdt het eeuwige geleuter over blue screens toch eens op! Als je zo'n blue screen ziet, bekijk em dan eens...
snap je hem niet? ga dan niet zitten blaten dat het aan MS ligt :(
snap je hem wel? ga dan het probleem proberen te fixxen, zoals een linux-guru ook zou doen bij een crash in linux (ja, gebeurt vast weleens).

echt hoor, de laatste blue screen die ik heb gezien die veroorzaakt werd door windows, was een *hele* tijd geleden.

Moraal van het verhaal: wees bij dit soort systemen maar niet bang dat de zaak crasht.

Hup lang leve de vooruitgang!

:D ha! Welkom in de wereld van de Jetsons! :D

Voor elke lichtschakelaar een IP adres!.... 8-)

Dat is niet eens zo gek hoor. Hoe denk je anders dat we de enorme hoeveelheid IP's uit IPv6 op gaan krijgen?

die zijn ook voor de aliens

du-uh :Y)

die zijn ook voor de aliens
och, met alien-planeten op 10 lichtjaar afstand hebben we een ping-tijd van 20 jaar, en tegen die tijd is er wel 512-bits IP :)

Permban LightSwitch }>

Leuk allemaal, maar nuttig? Daluk hacken ze me tv of me spaarlamp ofzow ;)

Leuk maar ik zie het nut niet echt, behalve dat M$ weer extra geld kan verdienen enzow. Ook als het een open standaard wordt blijft het in mijn ogen toch iets nutteloos.

Allemaal leuk en aardig ik hoop maar dat ms hiervoor een open standaard maakt (dat zal wel niet). Door een open standaard te kiezen word het voor bedrijven makkelijker de standaard te implementeren en kan echt alles met elkaar praten op een onafhankelijke manier. Maar gezien de manier van zaken doen van ms zal het wel weer onder een belachelijke licentie vallen waarvoor bedrijven die de technieken willen implementeren bedragen moeten betalen en de gebruikers een maandelijkse donatie. Stel je voor je betaald niet op tijd en de helft van je functionaliteit van je aparaten valt weg.

Stel je voor je koelkast wil alleen nog maar producten die volgens de ms methode ingevoerd worden, dus moet je inkopen doen bij een super die ook de techniek afneemt. Zo zijn er zat haken en ogen aan te passen. Een eHome is leuk maar niet als het gedicteerd wordt door een bedrijf.

Zo zouden Mira tabletten belangrijke functionele beperkingen hebben en vooral te duur worden (meer dan ¤ 560).
Denk doet er niet toe, een groot probleem is dat veel mensen niet aan de pc willen, zijn vrij conservatief op dat gebied. Echter de tablet pc doet veel vriendelijker overkomen en maakt daardoor een goede kans om door te breken.

je kan enkel maar wat aanklikken en een beetje scrollen. erg handig zodra je een url moet gaan typen. Dit ding is niet meer dan een afstandsbediening voor je huis waar je mee kan browsen en maybe een filmpje zien...

erg handig zodra je een url moet gaan typen.
In de PDA wereld kennen we handschrift herkenning en dat stukje zachte ware past vast wel ik zo'n kastje :)

en soms kennen ze zelfs Spraakherkenning ... dat stukje zachte waren past er nog beter in ? " :P

je kan enkel maar wat aanklikken en een beetje scrollen. erg handig zodra je een url moet gaan typen.
Waarom denk je dat er standaard handschrift herkenning in Windows XP zit?

En het is nog goede handschift herkenning ook!

E-home? Is dat wat ik een jaar of twee geleden op teevee zag.. Zo'n Microsoft PR-muts wilde het demonstreren. Ze klapt in haar handen en zegt "Huis, doe het licht uit!".

Klapt nog een keer.. "Huis, doe het licht uit!".

"Huis, doe het licht uit!!!".

Uiteindelijk heeft ze even een smoesje verteld dat het nog in ontwikkeling was, want het lijkt me duidelijk dat het licht nog steeds aan stond.. :D

Hoezo een smoesje? Je zegt het zelf: "een jaar of twee geleden..."

In twee jaar kan je een hoop verbeteren in de ICT wereld!

Dat zal best, maar een beetje IT'er weet wel dat 'ie dingen die nog maar net in ontwikkeling zijn niet moet demonstreren voordat ze goed werken.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 21:25 3GIO standaard gaat 'PCI Express' heten
Vorige 14:50 MyWeb overgenomen door Wanadoo
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011