Hoofdcategorieën
Device Settings

Nieuwe VIA chipset roadmap

Door Martin Sturm, dinsdag 26 maart 2002 12:25
Bron: VR-Zone, views: 673

Op VR-Zone is een nieuwe roadmap van VIA verschenen waarop de chipsets die we de komende periode kunnen verwachten zijn te vinden. Op het gebied van chipsets voor Intel CPU's kunnen we uiteraard binnenkort de P4X333 verwachten, met DDR333 ondersteuning en 533MHz Quad-pumped bus. Opmerkelijk is dat volgens de roadmap in april alweer een opvolger voor deze chipset wordt verwacht, namelijk de P4X400. Deze laatste zal ondersteuning bieden voor DDR400 (PC3200). Daaropvolgend (volgens de roadmap al in mei van dit jaar) zal de P4X600 verschijnen, die als eerste Pentium 4 chipset dual-channel DDR333 geheugen (128-bit geheugenbus) zal ondersteunen. De hiermee gerealiseerde geheugenbandbreedte van 4.2GB/sec is gelijk aan de doorvoersnelheid van de op 533MHz geklokte FSB. Verder is er nog een P4X800 chipset te verwachten die als belangrijkste vernieuwing DDR-II geheugen zal ondersteunen.

Voor de chipsets voor AMD processoren zal in eerste instantie ongeveer dezelfde weg worden gevolgd als de Pentium chipsets. De eerste nieuwe chipset zal de KM333 zijn, met VIA's 'Zoetrope' onboard videochip. Ook zal er uiteraard een DDR400 chipset voor AMD processoren komen. Deze zal de KT333 opvolgen en volgens de roadmap de tweede helft van dit jaar verschijnen. De naam van deze chipset zal, weinig verrassend, KT400 zijn. De KT400 chipset is, evenals de KM333, voorzien van 533MB/s V-link. Dankzij de VT8235 southbridge zal de KT400 daarnaast ook USB 2.0 en standaard ATA-133 ondersteuning bieden. Uiteraard zal VIA ook Hammer-chipsets op de markt brengen zodra deze processor beschikbaar is. Hiervoor heeft de chipsetfabrikant de K8HTB en de K8UMA op de planning staan. Vooral deze laaste was nog niet vaak op roadmaps gesignaleerd. De beide chipsets zullen twee DDR266 geheugenbanken hebben en voorzien zijn van HyperTransport. Het verschil tussen de K8HTB en de K8UMA is dat de laatste voorzien zal zijn van de 'Zoetrope' grafische core. Van beide chipsets zal in de tweede helft van dit jaar de eerste samples verschijnen:

Intel
  • P4X333: P4 533Mhz FSB, AGP8X, DDR 266/333, 4 DIMMs up to 8GB, V-Link at 533Mb/s, Launch March '02
  • P4X400: P4 533Mhz FSB, AGP8X, DDR 333/400, 4 DIMMs up to 8GB, V-Link at 533Mb/s, VT8235 Southbridge with ATA133 and USB 2.0, Launch April '02
  • P4X600: P4 533Mhz FSB, AGP8X, 128-bit DDR266/333, V-Link at 533Mb/s, Launch May '02
  • P4X800: P4 533Mhz FSB, AGP8X, DDR-II?, H2 '02

AMD
  • KM333: AMD Athlon 200/266Mhz FSB, DDR 266/333, AGP8X, V-Link 533MB/s, Zoetrope GFX
  • KT400: AMD Athlon 200/266Mhz FSB, DDR 333/400, AGP8X, V-Link 533MB/s, VT8235 Southbridge with ATA133 and USB 2.0, Launch end Q2 '02
  • K8HTB: AMD ClawHammer, 2x DDR 266, HyperTransport, AGP8X, VLink 8x, HDIT, Sampling H2 '02
  • K8UMA: AMD ClawHammer, 2x DDR 266, HyperTransport, AGP8X, VLink 8x, HDIT, Zoetrope GFX, Sampling H2 '02
VIA P4X333 chipset

Met dank aanhetzesp voor de tip.

Volgende 12:32 NexSOHO Networking Kit review
Vorige 10:11 Gerucht: Microsoft wil Quake IV exclusief voor Xbox
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

waarom gaat alles zo snel..binnen kort komt er iedere dag wel weer een nieuwe chipset uit

K8HTB: AMD ClawHammer, 2x DDR 266, HyperTransport, AGP8X, VLink 8x, HDIT, Sampling H2 '02

K8UMA: AMD ClawHammer, 2x DDR 266, HyperTransport, AGP8X, VLink 8x, HDIT, Zoetrope GFX, Sampling H2 '02
Waar staat HDIT voor :?

Ik denk High-Bandwidth Differential Interconnect Technology

wees blij, ik verheug me nu al op filmrealistische shooters!!! :D



Lulhannes, dat Intel zuinig is is een fabeltje :P
AthlonXP 1800--1.53 GHz-----66.0 watts
Intel P4 1.80Ghz........66.1W(socket478)
Intel P4 1.80Ghz.........66.7W(socket423)

http://www.tweakers.net/nieuws/19122

Ja dat slaat dus nergens op ik doe breedband internet bij klanten thuis en meer dan genoeg systemen open gehad en de P-4 is echt vaak onbeschoft heet en inderdaad dat ding vreet stroom en met de hogere kloksnelheden is dat alleen nog maar erger geworden, denk maar eens aan de aparte powerunits voor de P-4.

Het is een goed cpu natuurlijk maar de concurentie heeft gewoon een produkt dat hem vaak overtreft en dan ook nog eens goedkoper is en over stabiliteit heb ik nog nooit klachten gehad.
Ik gebruik nu mijn 3 de AMD Cpu K-6-450, Atlon 800, Thunderbird 1400, en de 4de wordt ook een AMD maar de Hammer uiteraard.

Ieder zijn voorkeur en wat VIA betreft die hebben forse steken laten vallen maar de 266A is zeer goed te noemen en Intel heeft ook een paar pittige bugs hoor in hun chipsets.

HDIT

High-Bandwidth Differential Interconnect

welkom in de geweldige wereld van de IT afk.

m.vr.gr.
R.


Uhmm, die 8x zegt nix over de graphics hoor, maar die zegt wat over de doorvoersnelheid van de AGP bus.
De graphics van de AGP 8x zullen wel zo goed worden dat de XBOX er bij verbleekt.
De pc spellen ZIJN mooier dan welke console dan ook. Waarom vraag je? PC loop voor op de console. PS2 en Xbox en zo zijn gewoon de helft van de snelheid van pc's, thus lang niet net zo mooi!

/offtopic
Dat de PC sneller is wil niet zeggen dat er mooiere games worden gemaakt. Het makkelijke van consoles is dat ze maar rekening hoeven te houden met één configuratie en hierdoor het programmeren een stuk makkelijker wordt. Ook worden programmeurs hierdoor gedwongen om het uiterste uit de hardware te halen...

De graphics van de AGP 8x zullen wel zo goed worden dat de XBOX er bij verbleekt.

Voor zover ik weet komt er uit AGP 8x geen graphics, dus je zult altijd nog een videokaart nodig hebben ;)

AGP 8x is gewoon marketing, AGP 4x wordt tegenwoordig nog niet eens volledig benut, dus AGP 8x is nog lang niet nodig, behalve dan dat AGP 8x het mogelijk maakt om twee AGP poorten op een moederbord kwijt te kunnen. Pas als er videokaarten komen die per seconde over de GB/s kunnen verstouwen, wordt AGP 8x echt interessant.

Is dus precies hetzelfde verhaal als bij ATA 133 en ATA 100, het staat alleen leuk.

Super graphics mogen we van Via verwachten met de komst van de Columbine. Maar die zal of niet onboard komen of pas in de opvolgers van deze chipsets. En die zal natuurlijk met minstens een AGP 8x verbonden zijn met de rest van het systeem

KT400: AMD Athlon 200/266Mhz FSB, DDR 333/400, AGP8X, V-Link 533MB/s, VT8235 Southbridge with ATA133 and USB 2.0, Launch end Q2 '02
Zonde! Die hoge bandbreedte van het DDR 400 geheugen gaat gewoon helemaal verloren omdat de fsb van de processer dan de bottleneck gaat vormen.
(Of zou die KT400 stiekum toch al ondersteuning voor 166 of 200 mhz fsb hebben?)

De KM400 zal wel gebruik gaan maken van de extra bandbreedte (voor videokaart)
Ik weet het, er staat geen KM400 tussen, maar die zal vast en zeker er ook snel komen

Nog een reden meer om je processor over te klokken }> zal waarschijnlijk ook meer dan waard zijn omdat het dan zeer goed te merken is

Ziet er goed uit dat de P4 chipsets al snel DDR-II krijgen, maar de Hammer blijft voorlopig achter met DDR-I PC2100.
Nou is de Athlon niet echt bandwithhungry
edit:
(speculatie: de Hammer ook niet echt)
, maar toch. Tevens wil ik wel eens weten hoe die Zoetrope van geheugen voorzien wordt bij de K8UMA. Dit omdat de Hammerzijn eigen controller heeft en niet de taak "uitbesteed" aan de Northbridge via wie de Zoetrope zijn geheugen krijgt. Als De Zoetrope ook van de geheugencontroller van de Hammer gebruik gaat maken voorzie ik een inzakking van de snelheid van de Zoetrope. Of de K8UMA krijgt een aparte geheugencontroller voor de graphics. Of is dat HDIT daarvoor bedoeld??

Er zouden voor de AMD chipset KT333 toch een update komen (KT333A) ?

Of zijn deze nu verwerkt in de KT400 ???

Wellicht kunnen we binnenkort (September, oktober ofzo) KT333A en KT400A verwachten ?

* D3ton4tor72 definetely hopes so... :7

Op den duur ?
wellis van de uitspraak most kick out of a buck gehoord :)

Toch is dit essenstieel belangrijk omdat snellere proccesoren eigenlijk totaal overbodig zijn geworden :)

99% heeft niets aan de snelste processor. Het is vaak belangerijker hoe die op je moederbord communiceert met de rest van je moederbord.

de laatste C't had het er nog over. Let vooral op of de verkoper vriendelijk is of de service juist is. En pas daarna op de snelheid van de proccessor.

Ze voegden er aan toe dat altijd de interface tussen het hoofd geheugen en de cpu 't probleem was. ( ons allen natuurlijk al bekend.(
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 12:32 NexSOHO Networking Kit review
Vorige 10:11 Gerucht: Microsoft wil Quake IV exclusief voor Xbox
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011