Hoofdcategorieën
Device Settings

BBned introduceert ADSL over ISDN

Door Jeroen P Hira, dinsdag 5 maart 2002 14:20
Bron: BBned, views: 921

BBned introduceert ADSL in combinatie met bestaande ISDN-lijnen in Nederland. Hierdoor schijnt BBned aan een grote vraag te voldoen van kleinzakelijke ondernemers en consumenten, die met hun ISDN-aansluiting gebruik willen maken van ADSL. BBned werkt samen met een groot aantal ISP's waardoor 200 locaties van deze mogelijkheid gebruik kunnen maken. ADSL over ISDN is vanaf vandaag leverbaar door heel het land. Er zijn diverse snelheden beschikbaar; het instapmodel is 512Kbps/256Kbps, er is een 1Mbps/512Kbps en een 2Mbps/512Kbps dienst en tenslotte is de maximale snelheid die wordt geboden 2-8Mbps/512Kbps. Arthur van den Ende, commercieel directeur van BBned voegt hieraan toe:

BBNed "Men kan niet alleen profiteren van de verrassend hoge snelheden, maar ook van het feit dat men voor ADSL en Internet abonnement slechts met één leverancier te maken heeft. Immers de ISP regelt alles; zowel het abonnement en het modem, maar ook de factuur en de helpdesk. Gebruikers hebben dus maar één aanspreekpunt. "

Omdat yoyoyo een mailtje van BBned kreeg, vond hij het wel aardig om ons te tippen

Volgende 15:58 Divx 5.0 is verschenen
Vorige 13:46 3Com introduceert NICs met ingebouwde firewall
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Dit is echt landelijk dekkend? Dan ben ik 1 van de eerste leden!
edit:
Lijkt me meer linesharing ofzo
:(

Waar ze ADSL over analoog al aanbieden, bieden ze ADSL over ISDN nu ook aan.

Nou, is natuurlijk wel leuk als 't zo is. Maar ik heb net effe drie postcodes ingevoerd op de site. Geen van die wisten ze wanneer het beschikbaar werd.
Kan natuurlijk ook zijn dat ze de database dan nog niet hebben aangepast...

Het is geen line-sharing idee. (als ik denk wat je bedoeld)

Als in je buurt ADSL wordt aangeboden dan was dat alleen voor analoge telefoon.

Nu hebben ze in de ADSL kast een andere kaart gestoken die ook ISDN aankan.

PS. 8Mbit is onmogelijk met isdn/adsl ik denk eerder dat het 7Mbit is. Het stukkie wat ISDN inneemt is een stukkie groter dan analoog.

---- ---------- ----------------------------
an. upload download

------- ---------- -------------------------
isdn upload download

analoog neemt 300 tot 3 kHz in en ISDN 300 tot 90 kHz. (ff uit mijn koppie)

Dat heeft niets mee te maken. De ISDN gedeelte neemt even veel bandbreedte in beslag als die van de analoge(4000 kHz). Alleen wordt dat anders gebruikt. Ik denk dat je zelfs met een ADSL meer kans maakt om je maximale bandbreedte te benutten, omdat je bij een ISDN ook een derde lijn hebt waarbij je evt. send/reseve requesten door heen kan laten lopen. Hierdoor zou de boel veel efficienter kunnen worden.
--------------------
oeps je hebt helemaal gelijk.. heb net in mijn boeken gedoken!
You see, the master has NOT always right! ;)

*edit. tjonge.. ik was weer erg traag met reageren ;)

POTS gebruikt inderdaad slechts het stuk tot 3.1 KHz, maar het stuk tot 8 KHz is gereserveerd. Upload is 25 - 138 KHz en download 156 tot 1104 KHz.
ISDN gebruikt tot 80 KHz, upload begint bij 156 KHz, download bij 276 KHZ en het loopt ook door tot 1104 KHz.
De reden voor het relatief grote gat tussen ISDN en de upload is dat Duits ISDN tot 120 KHz gaat.

Al met al zal je een eventueel lagere snelheid merken in de download. Vooral omdat de upload toch gelimiteerd is op 512 Kbit en de download echt ongeknepen is.

Lijkt me meer linesharing ofzo
BBNed biedt op de meeste locaties op 2 manieren haar producten aan:
- Met linesharing
- Zonder linesharing

Je kunt, indien je dat wilt, dus met behulp van linesharing gewoon je telefoniediensten bij KPN blijven afnemen, terwijl je op dezelfde lijn wel ADSL kunt gebruiken via BBNed of één van de providers die gebruik maken van de infrastructuur van BBNed, zoals Cistron.

Als linesharing op jouw centrale niet mogelijk is, dan wordt je lijn volledig naar BBNed geporteerd en komen de telefoniediensten op die lijn te vervallen.

Overigens is het KPN die ervoor moet zorgen dat de telefooncentrales geschikt worden gemaakt voor linesharing, en omdat klanten ADSL zonder linesharing veel gedoe vinden (2e lijn aanvragen met een jaar KPN-abo en meer van dat achterlijke gedoe.) kiezen veel mensen helaas nog steeds voor Mxstream als linesharing op hun centrale niet beschikbaar is. En daarom werkt KPN de invoering van linesharing zo hard mogelijk tegen. BBNed heeft laatst van circa 50 centrales de planning m.b.t. linesharing moeten opschorten.

Maar BBNed is met ruim 200 locaties nu een grote speler op de ADSL-telecommarkt, dus ga er maar vanuit dat KPN het niet lang meer volhoudt om de invoering van linesharing uit te stellen.

Dit is echt landelijk dekkend?
Nee, slechts zo'n 43 % van Nederland.

Neeeeeeeeeee, alleen as je telefooncentrale linesharing aan kan.....

Linesharing planning is een van de vaagste die ik ken, is eigenlijk helemaal geen planning. Niemand weet iets. bij veel plaatsen wordt aangegeven ntb, Nader te bepalen, ... nou dan weet je nog niets

raar ze bieden verschillende snelheden, en verderop zegt dat bbnet figuur dat ze er niet van kunnen profiteren
ik bedoel wat heb je nou aan 1-8Mbps/512Kbps als je isdn maar bijv 1Mbps aan kan :?

eeermz
het gaat enkel over de isdn bekabeling hoor, de rest is het kwazie hetzelfde als isdn over analoog (hier in belgie was adsl over isdn al beschikbaar vanaf Dag 1 (dezelfde dag als adsl over pstn)

bij ons ook. maar niet bij bbned.
maakt ook niet veel uit hoor, want een bedrijf kan bij bijv eweka (maakt gebruik van oa bbned) de boel laten aansluiten op een analoog lijntje.
als je de premium variant 7800/512 neemt betalen zij de kosten van dat lijntje.
zit je voor onder de 100 eur op een hardstikke leuk lijntje

bij ons ook. maar niet bij bbned.
Niet helemaal waar: KPN heeft tijden volgehouden dat ADSL niet met ISDN uitgerold kon worden, totdat Cistron aantoonde dat het wel kon (en het dus ook begon te leveren!).

Hoeveel moeten die abbonnementen dan gaan kosten?

Het ligt aan de provider hoeveel het kost :)
Selectie: Eweka, Cistron, Luna, Metia etc. :)

en in die volgorde dames en heren :*)

hmm... wel vreemd.

het zou landelijk dekkend zijn, maar bij mij is het nog niet mogelijk. het lijkt er op dat er wel ADSL in de buurt beschikbaar moet zijn.

Waar lees jij dat het landelijk dekkend is? Bij mijn weten is het alleen mogelijk in de centrales waar ze nu ook analoog aanbieden.

"Leverbaar door heel het land" betekend nog niet dat het overal aanwezig is.

En wat betekend "leverbaar door heel het land" dan volgens jou?

door-

1 [ter aanduiding dat de genoemde handeling op het hele object betrekking heeft]
dikke vandale

Hmm ik zie het verschil nog niet tussen wat bbned aanbiedt en wat andere ISP's al langer aanbieden ?

Dacht dat ik nu eindelijk ook ADSL kon krijgen via het ISDN net ofzo, maar het lijkt er toch niet op ;(

Trouwens als ik die prijzen op Supportnet bekijk wordt ik niet echt vrolijk, eenmalig 795 euro en daarna 150 euro per maand voor een lijn waarvan je de capaciteit moet delen met anderen...

" ADSL kon krijgen via het ISDN net ofzo, "

het gaat over adsl icm een isdn aansluiting thuis, dat is vaak een probleem voor andere aanbieders dan KPN (en dankzij KPN..). voor de snelheid maakt het niet uit.

"..voor een lijn waarvan je de capaciteit moet delen met anderen..."

hoezo delen met anderen? is dat dan anders dan bij andere adsl aanbieders?
(supportnet is zo te zien voor bedrijfs-aansluitingen, waar dan dus meerdere medewerkers 1 aansluiting delen, maar dat is heel gewoon voor bedrijven.)

het gaat over adsl icm een isdn aansluiting thuis, dat is vaak een probleem voor andere aanbieders dan KPN (en dankzij KPN..).

Dankzij KPN? leg dat eens uit?
De ADSL aanbieder moet alleen maar een ISDN kaart in de ADSL equipment schuiven.
Het werd zo laat aangeboden omdat de kaarten nog in ontwikkeling waren. Maar dat is een heel ander verhaal en nu niet meer van toepassing.

Ik vraag me inderdaad ook af of ze dezelfde prijzen rekenen als bij analoog, maar ik denk wel dat ik een van hun klanten ga worden ja :) :)

* 786562 zwahiel
Hoeveel moeten die abbonnementen dan gaan kosten?
Dat kun je nou binnenkort weer gaan lezen als ik me ADSL site weer de lucht in stamp, vanavond of morgenavond! :)
www.myzwahiel.tk

Ik zal jullie op de hoogte houden ('t stond wel eerst op GoT maar goed) ;)

Ik hoop dat je vanavond tijd hebt!!

Eweka daar zit ik nu al een tijdje op te wchten en het ziet er niet echt gunstig uit, dus ik hoop dat ik met jouw onderzoekjes een stuk verder kom!!

Bij BBned was het eerst dus alleen mogelijk om adsl via linesharing van een analoge lijn te doen (of via een losse analoge lijn), dus als je al isdn had dan moest je of een extra analoge lijn erbij nemen of terug gaan naar 1 gewone lijn. En nu is het dus ook mogelijk om met een isdn lijn linesharing te hebben.. dus heb je geen extra analoge lijn meer nodig.

(ff korte uitleg want volgens mij begreep niet iedereen wat het nut van linesharing over isdn was)

Ik ben nou niet echt onder de indruk...

ADSL over ISDN werkt bij MxStream al bijna een jaar, en de prijzen zijn een stuk lager. Kijk voor de grap maar eens rond bij de ISP's op de bbnet site.

Officieel werkt het idd al wel. Maar in de praktijk wordt er in VEEL (!!) gevallen geen (goede) support gegeven als het niet in een keer goed gaat. En dat is in de meeste gevallen nou net het probleem. Het werkt niet (zoals het hoort te werken).

Dit valt niet helemaal te vergelijken, aangezien Mxsteam beperkter is in het capaciteitsanbod en BBnet (en de meeste aangesloten providers) zich op de zakelijke markt richten. Betere poortverhoudingen (1 op 1 mogelijk) en uptime garanties.

Ik ben nou niet echt onder de indruk...

ADSL over ISDN werkt bij MxStream al bijna een jaar, en de prijzen zijn een stuk lager. Kijk voor de grap maar eens rond bij de ISP's op de bbnet site.

Zet je bril eens goed op en kijk nog eens een keertje! Dan weet je dat je je post ff moet editen, want dat klopt voor gene meter!

Je moet wel bij particuliere ISP's kijken en ook naar de overboekingsrate, Mxstream is geloof ik 1:24 ~ 1:30 (dwz 1 echte dedicated Mxstream data lijntje naar 24 ~ 30 mensen)
Terwijl bij BBned zakelijk meestal 1:10 of 1:5 (geloof ik ff) gegeven wordt, maar particulier issie ook gewoon ok hoor! ;) In sommige gevallen issie zelfs billiger als Mxstream!

})

bbned Economy is 1:25
Verder kan je 1:10, 1:4 en 1:1 inkopen, maar daar betaal je wel (veel) meer voor.
Andere schattingen voor de overboeking van KPN varieren van 1:40 tot 1:80, met 1:40 als meest gehoorde getal.

Ik heb thuis MxStream over ISDN, en ik merk helemaal -niets- van dat zogenaamde overboeken. Ik haal 24h per dag de maximale snelheid. En zo goed zijn die prijzen nou ook weer niet...

MxStream: ¤50 per maand, ongeveer ¤140 aansluitkosten (1 jaar geleden betaald, is nu duurder), 512/64

Cistron: ¤53 per maand, ¤375 aansluitkosten, 512/256
Luna: ¤50 per maand, ¤500+ aansluitkosten, 512/256
Etc...

De upload is een stuk beter, MxStream gaat binnenkort gelukkig wel naar 128. Maar die belachelijk hoge aansluitkosten maken het voor bestaande MxStream klanten totaal niet interessant om over te stappen.

Ik ben nog steeds totaal niet onder de indruk...

afgezien van het feit dat ik me niet meer hoef te onderwerpen aan de mafia praktijken van de kpn kan ik mijn modempje meenemen, dan zit ik bij eweka ineens op 200 eur aansluitkosten. is nog steeds duur. maar de kpn leverde mij mijn basic abonnementje en daar schoten de tranen in mijn ogen (van de snelheid.) ik ga nu voor een 7800 lijn voor 93 eur per maand. schijnt goed lijntje te zijn
check http://www.speedsuite.net/Speedsuite/

BBned heeft een 2x zo hoge upload als mxstream.

Snelheden MxStream vs BBned
512/128 vs 512/256
1024/256 vs 1024/512

Die aansluitkosten zijn inderdaad niet normaal, kan me niet voorstellen dat het zo duur moet zijn.

www.eweka.nl : E199,- aansluitkosten (ex.modem)
www.metia.nl : E178.50,- aansluitkosten (ex.modem)
www.truedsl.nl : E150,- aansluitkosten (ex.modem)

Ik hoop dat ze eens opschieten met Surfnet ADSL via BBned, ik zie 1024/512 voor 47E p/m wel zitten.

Ik heb even onderstaande mail gestuurd. Het antwoord post ik eronder.

Geachte mevrouw Smets,

Helaas kan ik uit het persbericht op uw website niet opmaken of alle klanten met een ISDN lijn gebruik kunnen maken van ADSL over ISDN. Ik woon n.l. in een gebied (postcode 8226 KB) waar ADSL niet beschikbaar is, maar waar ik via KPN Telecom wel een ISDN lijn kan krijgen. Kan ik dan via BBNed of een van de alliantieproviders gebruik maken van ADSL over ISDN?

--------------------ANTWOORD--------------------

Inderdaad komt ADSL van BBned niet in uw regio.
Als alternatief kan bijv. de ISP BBeyond u het volgende aanbieden: ISDN Basic Plus, een 64k ISDN verbinding. U kunt dan tegen een vast tarief van 225 euro excl. BTW (per maand) onbeperkt on-line
zijn zonder installatiekosten ! Het enige waar u zelf voor moet zorgen is een functionerende ISDN aansluiting van KPN Telecom en de aanwezigheid van
randapparatuur, zoals een ISDN modem en ISDN Router.

Als u belangstelling heeft, ga dan naar www.bbeyond.nl

Mirjam Smets

--------------------------EINDE-----------------------

Nou sorry, maar EUR 225 excl. BTW voor een 64k verbinding? Beetje duur dacht ik zo.

Ik geloof dat je het niet helemaalt snapt. No offence overigens hoor.

ADSL is een techniek waarbij het breedbandige dataverkeer op een hogere frequentie dan normale telefonie loopt, daarom is bellen en gebruik maken van ADSL tegelijkertijd en over dezelfde lijn mogelijk. Om ADSL in te voeren is het echter nodig om o.a. een nieuwe glasvezel naar de centrale te leggen en je centrale moet worden voorzien van een DSLAM (soort van 'groot modem' in de centrale). En dat is bij jou nog niet gebeurd.

De reden van dit persbericht is simpel. 'Vroeger' kon ADSL via BBNed alleen nog i.c.m. analoge telefonie, omdat de DSLAM's i.v.m. een softwareprobleem niet met ISDN-lijnen konden werken. Dat probleem is nu verholpen.

Dus jij hebt nu bij BBNed geïnformeerd naar een doodnormale always-on ISDN-lijn. En ja, dat kost nogal wat, want dat is gewoon een huurlijn oftewel 24/7 ingebeld zijn.

Neem dan Friaco (als er nog plaats is)
30 euro per maand dan ben je online van 18.00 tot 8.00 en het heleweekend!!

Nou sorry, maar EUR 225 excl. BTW voor een 64k verbinding? Beetje duur dacht ik zo.
Valt wel mee hoor:

Demon 24h 64K: ¤238
@Work 64K: ¤322.49
Euronet Anytime: ¤232.05

voor een compleet overzicht. Kijk bij onze grote vriend Ben: www.internetten.nl
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:58 Divx 5.0 is verschenen
Vorige 13:46 3Com introduceert NICs met ingebouwde firewall
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011