Hoofdcategorieën
Device Settings

Senaat verruimt gebruik Carnivore door FBI

Door , zondag 16 september 2001 14:48
Bron: Wired, views: 693

Amerika maakt grote haast met het in werking stellen van extra maatregelen die terrorisme tegen moeten gaan. Zo ging de Senaat afgelopen donderdag akkoord met de “Combating Terrorism Act of 2001”. Deze nieuwe wetgeving verruimt de surveillance-vrijheden van de FBI. De inlichtingendienst mag vanaf nu zonder gerechtelijke toestemming gedurende 48 uur het internetgebruik van verdachten volgen. Het gaat hierbij om de web en e-mailadressen waar een verdachte mee in contact komt. De inhoud van die berichten en pagina’s valt officieel buiten de verruimde mogelijkheden, maar deskundigen hebben al aangegeven dat de nieuwe regels dusdanig vaag zijn dat er voldoende ‘loopholes’ voor de FBI zijn om toch inhoudelijke berichten te onderscheppen.

FBI "The measure, proposed by Orrin Hatch (R-Utah) and Dianne Feinstein (D-California), says any U.S. attorney or state attorney general can order the installation of the FBI's Carnivore surveillance system. Previously, there were stiffer restrictions on Carnivore and other Internet surveillance techniques. Its bipartisan sponsors argue that such laws are necessary to thwart terrorism. "It is essential that we give our law enforcement authorities every possible tool to search out and bring to justice those individuals who have brought such indiscriminate death into our backyard," Hatch said during the debate on the Senate floor. Thursday's vote comes as the nation's capital is reeling from the catastrophes at the World Trade Center and the Pentagon, and politicians are vowing to do whatever is necessary to preserve the safety of Americans. [break] Ondanks de crisissfeer in de VS zijn niet alle senatoren enthousiast over de nieuwe maatregelen. Een Democratische spreker gaf aan de aangenomen tekst pas 30 minuten voor aanvang van het debat voor het eerst gezien te hebben. Privacy-deskundigen zijn bang dat er nu overhaast beslissingen worden genomen die uiteindelijk misbruikt kunnen worden. [/break] During Thursday's floor debate, Sen. Patrick Leahy (D-Vermont), head of the Judiciary committee, suggested that the bill went far beyond merely thwarting terrorism and could endanger Americans' privacy. He also said he had a chance to read the Combating Terrorism Act just 30 minutes before the floor debate began. "Maybe the Senate wants to just go ahead and adopt new abilities to wiretap our citizens," Leahy said. "Maybe they want to adopt new abilities to go into people's computers. Maybe that will make us feel safer. Maybe. And maybe what the terrorists have done made us a little bit less safe. Maybe they have increased Big Brother in this country."

Bezoek Wired voor het volledige artikel.

Volgende 14:53 Handspring verdubbelt geheugen nieuwe PDA's
Vorige 14:39 Toch geen voordeel voor Belgische Dell-kopers
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

<---- Wat heeft een Sony 17" hiermee te maken?

Kunnen ze nou ook het internetverkeer van een Nederlander 48 uur monitoren?

* 786562 Mike

Dat noemt men sluikreclame.
> :)


Had je waarschijnlijk ook al door vanwege de flamebait, maar 't is wel sluiKreclame.

(mocht Vunzz die opmerking juist gegeven hebben omdat The Dolf eerst sluiP zei en hij 't vervolgens veranderd heeft, sorry dan Vunzz maar dat kon ik niet meer zien...)

Mike Noordermeer vind het overigens belachelijk dat er nu ineens allerlei maatregelen worden doorgevoerd nadat er die aanslag is geweest
Wat is dat nou voor onzin, natuurlijk worden er extra maatregelen genomen. Zeker op het gebied van de veiligheidsdiensten. Dat is toch logisch of niet soms! Zoiets mag gewoon niet meer gebeuren.

Of het kalf en put verhaal hier opgaat is maar de vraag, feit is dat de huidige gebeurtenissen sommige beslissingen in een stroomversnelling zullen werpen. IMHO volkomen terecht.


Ja man! Geweldig om te zien hoe er 5000 mensen dood gaan |:(

Flikker toch op gek...

Inlichtendienst kan toch onmogelijk alles in de gaten houden.....
Snap ook wel dat het een goed geplande actie is, maar er lopen genoeg 'bendes' rond waarvan het bestaan niet eens bekend is die dit soort acties kunnen uitvoere!

Inlichtendienst kan toch onmogelijk alles in de gaten houden.....
daar zijn ze toch voor? dit is ook niet zomaar 'alles', maar waarschijnlijk handlangers van bin Laden - die moeten toch WEL in de gaten gehouden worden?

daar zijn ze toch voor? dit is ook niet zomaar 'alles', maar waarschijnlijk handlangers van bin Laden - die moeten toch WEL in de gaten gehouden worden?
Tuurlijk, die staan toch in de gouden gids bij het kopje 'bin laden' onder 'fundamentalisten', subkop 'zelfmoordcommando's'. ;)

Het 'leuke' is dat ze onder de noemer van 'we moeten terroristen in de gaten houden' IEDEREEN van hun privacy ontdoen.

Ik vermoed dat de inlichtingen diensten hopen op dit soort reacties. Er is al een hele tijd ophef over Carnivore (en Echelon), en men hoopt op dit moment op een 'carte blanche' om alle maatregelen te nemen die voor deze situatie bekritiseerd werden. Natuurlijk moet er gekeken geworden naar wat er verbeterd kan worden, maar als dit doorgaat zou het wel eens het 'begin van het einde van privacy' kunnen zijn.
Nu maar hopen dat EPIC alert blijft, en niet bang is om de zwarte piet toegeschoven te krijgen

Daar hebben ze al jaren op zitten wachten, en nu kunnen ze toeslaan. Het gehele amerikaanse volk zal nu instemmen met deze veranderingen. Kan ze niet ongelijk geven maar persoonlijk betwijfel ik of het veel uitmaakt en of het ook daadwerkelijk wenselijk is. Privacy is wel erg aangestast op die manier. Ik denk ook niet dat alleen verdachten gescanned gaan worden.

Ja maar dit geld alleen in de VS niet in europa of andere landen, want daar moeten ze toestemming voor krijgen op een of andere manier.....

En wie zegt dat ze dat niet zullen doen? ( *Hint --> E C H E L O N )

Zoals hierboven ook al vermeld, is Echelon een van die omstreden projecten, die nu wel eens met een budget vergroting te maken zou kunnen krijgen. De weerstand is op dit moment minimaal, en iemand die lastig is kan men zwartmaken door te beweren dat die persoon het opsporen van terroristische groepen dwarsboomt.
Op zich is het natuurlijk niet verkeerd dat men methoden bedenkt om dit soort gebeurtenissen te voorkomen, maar ik hoop dat er daar mensen met een kritische blik de (lange termijn) gevolgen in het oog houden.

Oh jee.

En reken er maar op dat dit soort beslissingen voorlopig niet worden teruggedraaid.

Zoals ik al zei in de draad over backdoors in encryptie software:
Terroristen pak je hier niet mee. Die gebruiken heus geen normale e-mail e.d.

[edit]

vergeet niet dat zulke instanties het moeten hebben van die ene terrorist, of iemand die hem ondersteunt, die net even slordig is en een mailtje niet versleuteld, een lijn open laat staan of andere informatie laat slingeren waarmee ze die lui op het spoor kunnen komen. Op dezelfde manier waarmee ze hackers pakken... die jongens zijn ook slim, totdat ze een keer een foutje maken.

Dit gaat echt niet werken!
Ik zag gisteren in de krant (wel Telegraaf, maar ja) dat ze vermoeden dat de terroristen informatie opsloegen in pornoplaatjes op het Internet. Een paar pixels verschil zien jij toch niet....

en de FBI heeft er nog lol mee ook, die kunnen dan naar hartelust plaatjes kijken :D

Sterker nog, er is geen verschil. Moet je maar de c't lezen van afgelopen zomer (juli/augustus volgens mij) daarin werd het haarfijn uitgelegd.

Wat willen ze hier in godsnaam mee bereiken?

En net of ze anders wel om gerechtelijke toestemming vragen.

Tss... ik ga misschien wel heel ver nu, maar wat als die Bush die aanslagen zelf georganiseerd heeft.
Z'n populariteit schoot omhoog met zo'n 30%, hij kan nu lekker oorlog voeren met Afghanistan, en het Amerikaanse justitiele apparaat (in handen van de regering) krijgt meer bevoegdheden.
't Is maar een redenatie, misschien extreem onwaarschijnlijk maar 't zou niet uitgesloten moeten worden.
edit:
Geen disrespect bedoelt tegenover diegene die zijn getroffen door de ramp.
Mwah doe rustig jonges, ik wijs er alleen op dat het een mogelijkheid is. Ik gaf zelf toch ook al wel aan dat 't hoogst onwaarschijnlijk is, maar je weet nooit wat er allemaal achter de schermen gebeurd.
[update]
Goeiendag zeg wat zijn we aan het modden...

Beoordelingen: +1, +1: Interessant, -1: Off-topic, -1: Flamebait, +1: Gemodereerd, -0.80: Flamebait, +0.67: Interessant, +0.57: Interessant, -0.50: Off-topic, -0.44: Off-topic, +0.40: Inzichtvol, -0.36: Off-topic, -0.33: Overgewaardeerd, +0.31: Interessant, +0.29: Grappig, -0.27: Flamebait, +0.25: Inzichtvol, -0.20: Off-topic, -0.18: Off-topic, +0.15: Informatief, -0.13: Flamebait, Totaal: 0.43 / 21x
[/update]

Je gaat idd een beetje ver ja..

Tss... ik ga misschien wel heel ver nu, maar wat als die Bush die aanslagen zelf georganiseerd heeft.
Z'n populariteit schoot omhoog met zo'n 30%, hij kan nu lekker oorlog voeren met Afghanistan, en het Amerikaanse justitiele apparaat (in handen van de regering) krijgt meer bevoegdheden.

Je gaat IMHO te ver, je kan een president van veel beschuldigen, maar niet van het opzettelijk ombrengen van meer als 10.000 mensen en het laten vernietigen van twee symbolen van de Amerikaanse macht.

Als Bush toch een ramp had willen laten gebeuren had hij ten eerste minder extreme dingen gedaan om heel wat minder belangrijke doelen. (Het imago van Amerika is trouwens ook geschaad door de actie, en aangezien dat heel belangrijk is voor de Amerikanen kan het nooit door de Amerikanen gedaan zijn).

(Lekker off-topic weer, ik weet het, nu het on-topic gedeelte).

Deze nieuwe wet is een logische reactie van een hele bange natie die weet dat deze "oorlog" nog niet voorbij is. Vooral het feit dat Amerika niets heeft zien aankomen is er oorzaak voor dat de Amerikanen meer verkeer willen kunnen en mogen afluisteren.

Voor ons als buitenstaanders is het heel moeilijk te begrijpen, maar stel dat het hier was gebeurd? Dan hadden wij precies hetzelde gedaan denk ik.

Volgens mij was het Wim Duisenberg (ofzo)...
want de euro is nu voor het eerst meer waard dan de dollar :P

Bush kan er niet achter zitten, je hebt wel gelijk dat het zijn positie erop versterkt heeft (om in deze context de term 'verbeterd' in elk geval achterwege te kunnen laten), maar deze aanslag heeft zijn wortels en voorbereidingen in de tijd van Clinton, of nog eerder.

Dus, mensen die zeggen dat met Clinton of Gore aan de macht dit niet was gebeurd, zitten ernaast.

Van de andere kant, dat ze de aanslag niet konden verijdelen met alle info van bv de Franse geheime dienst, of de Russen, die de daders al met name genoemd hadden, tsja, daarbij denk ik, misschien heeft er ergens iemand opzettelijk niet al te zeer zijn best gedaan. Misschien. Van de andere kant, je bent een echte hond als je weet wat er te gebeuren staat en je doet niet wat in je macht ligt om het tegen te gaan. Ik zou niet met mezelf kunnen leven, maar ja, ....

In elk geval, deze maatregelen zullen weinig doen tegen de 'grote' terroristen, maar geven de Amerikaanse burger weer het gevoel dat de overheid de zaak weer onder controle heeft. Mosterd na de maaltijd of niet, er moet nu eenmaal actie worden ondernomen, en ik vind het dan minder erg als de privacy op internet dan wat te lijden heeft dan dat er een zinloze/nodeloze oorlog gevoerd wordt, waarbij misschien nog wel meer dan 5000 onschuldigen het onderspit delven. De eerste 5000 is al teveel, en nou moeten er nog meer bij ... :?

[edit] off-topic?? Lees ff mijn laatste paragraaf, het heeft heel direct met het topic te maken, nl waarom dit nu gebeurt. Fijndanku.

ik weet niet hoor maar iets met en/decryptie voorkomt denk ik wel dat mensen email van anderen kunnen lezen... Je bent een genie als je zowiezo iets van die palestijnse taal begrijpt, en als ie is gecodeerd al helemaal!! (De rapen zijn gaar in t palestijns hihi)

ik weet niet hoor maar iets met en/decryptie voorkomt denk ik wel dat mensen email van anderen kunnen lezen...

Behalve als er backdoors in de diverse encryptie pakketten komen als het aan de VS ligt.

Als dat dus gebeurd kan je bijvoorbeeld wel PGP gebruiken, maar als de VS dat kan kraken door een achterdeur heb je er niets aan. Ik denk dat de enige veilige encrytpy software open source is, die kan je controleren op achterdeuren en dus erop vertrouwen.
Je bent een genie als je zowiezo iets van die palestijnse taal begrijpt, en als ie is gecodeerd al helemaal!!
Het is geen argument dat je iets wat in de Palestijnse taal is geschreven niet te lezen is want daar heb je tolken voor.

PGP kan al gekraakt worden geloof ik --> Securitybug in PGP gevonden

Er hoeft dus geen backdoor in software te zitten, wil het gekraakt kunnen worden.

Dat was geen bug in het PGP algoritme, maar wat onduidelijkheid in de GUI waardoor je je voor zou kunnen doen als een ander persoon.. Door deze bug kun je niet plotseling de correspondentie van bin laden met iemand anders lezen...

Sommige mensen vinden de hele situatie inderdaar erg zorgwekkend. Het gevoel was altijd dat de USA 'land of the free...' was maar dat die vrijheid steed verder wordt ingeperkt. Lees ook dit artikel maar eens:

http://neworder.box.sk/?newsid=204

Ik vind het ook wel zorgwekkend. Zeker omdat ze ook plannen hebben om de encryptie regels weer aan te scherpen. Want als ze het voor elkaar krijgen in de USA dat alleen encryptie toegelaten wordt met een 'backdoor' (die de NSA/FBI/CIA kan gebruiken) dan is er nog steeds zoveel niet Amerikaanse encryptie technologie die ze niet onder controle hebben dat het nog altijd mogelijk blijft voor mensen om hun geheimen geheim te houden! Denk maar eens aan 'rijnsdael' of aan 'blowfish' of 'IDEA'.

Ze zullen dit dus noooooooit op deze manier kunnen tegenhouden, maar zullen wel de vrijheid en privacy van mensen enorm beperken :(


heeft nix met verbergen te maken rippi.
Maar:
1) Het geeft een heel erg vals gevoel van veiligheid. De wereld denkt dat je alles onder controle hebt, maar de werkelijkheid is heel anders!
2) Post jij hier even je adres thuis, met je prive telefoonnummer en je sofinummer? Je hebt toch nix te verbergen :)
Maar idd, het is ook heel erg wat daar gebeurt is, maar laten ze eens even nadenken voor ze gekke dingen gaan doen die onze vrijheid beperken. Eerst denken........dan doen, niet omgekeerd!

Nu mogen ze het Legaal doen ja !
(S-S gelooft niet dat het al niet gebeurde als het ze uitkwam)
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 14:53 Handspring verdubbelt geheugen nieuwe PDA's
Vorige 14:39 Toch geen voordeel voor Belgische Dell-kopers
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011