Hoofdcategorieën
Device Settings

Windows XP Product Activation gekraakt

Door Edo Aneke, maandag 3 september 2001 15:02
Bron: Planet Multimedia, views: 33.446

Mede-tweaker micro85 liet ons weten dat de productactivatie van Windows XP is gekraakt. De OEM-versie van dit besturingsysteem is amper een week beschikbaar of er is al een patch beschikbaar waarmee de verplichte Product Activation omzeild kan worden en er dus niet bij Microsoft geregistreerd hoeft te worden. Planet Multimedia schrijft het volgende:

Windows XP logo De eerste kraak-bestanden zijn via persoonlijke homepage-accounts aan de oppervlakte gekomen. Onder meer een abonnee van Planet Internet biedt het zip-bestand via zijn eigen homepage aan.

De bestanden vertegenwoordigen een totale grote van bijna 13 megabyte en zijn getiteld 'corpfiles.zip'. De uitgepakte bestanden moeten over de bestaande installatie heen gekopieerd worden en daarna zijn de registratie en de tijdslimiet voor het activeren uitgeschakeld.

Volgende 15:34 Gratis draadloos stedelijk netwerk
Vorige 14:42 Google gaat Microsoft Office-documenten indexeren
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  7  »

Windows XP
eXPerienced users :P

eXPerienced users doen er verstandig aan hetzelfde nieuws even te lezen op http://www.geeknews.net/article.php?sid=2500 }>

Warning: Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (111) in /home/htdocs/geeknews/mainfile.php on line 4
Unable to select database :?

heeft het nog lang geduurd allemaal. Maar petje af voor diegene die het wederom voor elkaar heeft gekregen.

Lang geduurd ?? voor zover ik weet, heeft hij er ongeveer 3 uur over gedaan... Ik weet niet precies wat hij uitgevreten heeft, maar ik heb inmiddels de gekraakte OEM versie voorbij zien komen.
Kijk uit voor de business edition (devils own) daar schijnt een backdoor in te zitten

nice to know, zit ik daar met m'n verse kopie :P

Das nieuws .. NOT. alle leaked beta's waren ook al gekraakt dus was het wel heeeel erg voorspelbaar dat deze ook snel gekraakt zou worden.

is zeker wel nieuws slimmerik.. juist op de manier waarop alle beta's te kraken waren.. was het nu niet mogelijk om build 2600 te kraken..

Of je vult gewoon een corperate serienummer in, die nu al over het gehele internet voor handen zijn, en je hoeft ook geen product activation shit te verduren. Zelfde gold voor Office XP..

corporate versie is dus wel anders he en dat hangt niet alleen van de serial af overigens kun je niet zomaar serials uitwisselen hoor dat kon in de oude windows al niet. Maar waarschijnlijk is deze crack gewoon het verschil tussen de corporate editie elimineren vandaar dat het ook corpfiles heet. Maar voor de duidelijk je kunt dus niet alleen zo'n corporate serial invoeren bij een normale xp versie ik weet niet of je uberhaupt weleens hebt geprobeerd om een ander serial dan die bij de cd hoort zonder enige patch in te voeren maar ik heb nog geen programma gezien waar dat kan het is altijd of aan de cd gekoppeld of aan een username waarop je de serial hebt verkregen anders zouden serial sowieso een beetje overbodig zijn en programmamakers zijn echt niet compleet achterlijk hoor.

De MS serials zijn pas vanaf w2k aan de cd (of Product ID?) gekopppeld. Ik gebruik voor alle NT4 cd's op m'n werk (server, workstation, nl, us) dezelfde key (die van mijn ws).

Je gelooft toch niet dat élke cd een eigen serial heeft?

zoiets kon je natuurlijk verwachten. er is denk ik geen software stukje op de wereld dat niet gekraakt kan worden om het dan vervolgens illegaal te gaan gebruiken.

Tja, wat moet je ervan zeggen... Dit wisten we al voordat XP er was.

Voor alle beta-versies en RCs waren al cracks aanwezig.... what makes them think that they can't hack the final version? :?

Alsof Microsoft hier van wakker zal liggen, men weet daar ook wel dat zoiets onmogelijk te beveiligen is, een product activatie code is dan ook meer een politiek signaal dan een echte beveiliging, kortom niet echt een probleem voor de heren van Redmond.

Maar misschien is het wel een licht PR probleem. MS probeert zich te postioneren als leverancier van web services en beveiliging is dan erg belangrijk. Dit is nu niet direct een goede demonstratie van het technisch kunnen van MS.....

Natuurlijk is bijna elke beveiliging te kraken en MS is het favoriete slachtoffer van de crack-gemeenscap dus lag het wel erg voor de hand dat dit zou gaan gebeuren.

Op dit moment zijn er dus drie opties die Microsoft had proberen te voorkomen:

-Een Dell OEM iso die zonder activering werkt op Dell computers
-Een corporate release, die helemaal geen activering nodig heeft
-De patch die dus nu uit is, die bijvoorbeeld de Dell OEM laat werken op none Dell computers

Microsoft lijkt de slag al van te voren verloren te hebben IMHO

Klopt niet helemaal.. Er is geen patch voor de Dell OEM.. Op Dell pc's heb je alleen je serienummer nodig, op niet-Dell pc's heb je over 30 dagen pech..

De patch waar hier over gepraat wordt is de beruchte corpfiles.zip waarin bestanden zitten die over de evaluatie versie heen worden gekopieerd (build 2600 bedoel ik dus) om er een corporate van te maken..

De corporate versie is een interne versie en gelekt vanuit MS zelf (dat is wat ik opving althans), door de bestanden te vergelijken bleek dat slechts 10 bestanden anders waren, die zitten in de corpfiles.zip..

Beetje stom van MS dus om uberhaupt een versie te maken waarin de WPA niet zit, ze hadden kunnen raden dat die uit zou lekker en gebruikt zou worden als patch.. Ik vraag me daarom af of ze ergens niet willen dat de boel gekraakt wordt (immers, gratis testen en reclame voor het nieuwe OS)..?

Beetje stom van MS dus om uberhaupt een versie te maken waarin de WPA niet zit, ze hadden kunnen raden dat die uit zou lekker en gebruikt zou worden als patch.. Ik vraag me daarom af of ze ergens niet willen dat de boel gekraakt wordt (immers, gratis testen en reclame voor het nieuwe OS)..?
Dat is niet helemaal waar. De corporate versie is zoals de naam al zegt bedoeld voor bedrijven. Wij hebben zo'n 350 werkstations, en het werkt gewoon niet als je die allemaal stuk voor stuk moet gaan activeren. Je krijgt dus bij Microsoft Licensing (voorheen Microsoft Select) gewoon alle CDs. Alleen de nieuwe versies hebben geen serienummer ingebakken. Als je bijvoorbeeld Office XP of Windows XP wilt gaan implementeren in je bedrijf, bestel je een serienummer bij Microsoft voor X gebruikers. Je moet dan een overeenkomst tekenen dat jij je serienummer geheim houdt. Je bent er als bedrijf ook verantwoordlijk voor dat dat gebeurd. Als je serienummer op het internet verschijnt moet je als bedrijf een boete betalen (en die is niet goedkoop).

Reclame heeft Microsoft niet meer nodig. Daarom heeft men in de gewone versies juist die activatie gestopt. Vroeger moest bijvoorbeeld Office bij bedrijven binnengerold worden waar nog WP gebruikt wordt. Nu Microsoft langzaam de zaak goed in de hand heeft gekregen is dat allemaal niet nodig en probeert men nog wat extra geld op te halen bij de thuisgebruikers.
«  1  2  3  4  5  6  7  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:34 Gratis draadloos stedelijk netwerk
Vorige 14:42 Google gaat Microsoft Office-documenten indexeren
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011