Hoofdcategorieën
Device Settings

Napster wil ook boeken en films gaan aanbieden

Door Cor van Liere, zaterdag 1 september 2001 11:57
Bron: Gazet van Antwerpen, views: 458

Napster zal in de toekomst misschien ook boeken en films aan gaan bieden, zo heeft Bertelsmann (eigenaar van Napster) bekend gemaakt. Eind dit jaar moet de betaalde variant van Napster online gaan. De nieuwe technologie voor het uitwisselen van bestanden is wel al beschikbaar. Het belangrijkste kenmerk is dat de centrale server aan uitwisselbare gegevens van een gebruiker kan zien of deze wel of niet toestemming heeft om bestanden uit te wisselen.

Het is niet verwonderlijk dat Bertelsmann met deze plannen komt. CNN publiceerde eerder deze week een artikel waarin de resultaten van een onderzoek in Amerika bekend werden gemaakt. Hieruit werd duidelijk dat mensen niet willen betalen voor digitale muziek. Er wordt geaarzeld om te betalen voor iets dat voorheen gratis gedownload kon worden. Bovendien zijn er veel -illegale- varianten die wel gratis zijn. Het lukt de grote platenmaatschappijen ook niet om gezamenlijk een simpel alternatief in elkaar te zetten:

Napster logo (klein) "Digital distribution needs to be brain-dead simple for consumers," said P.J. McNealy, co-author of a report released this week entitled "Digital Copyright Law: Protect Content and Consumers.

"Any solution should work with all music software and hardware. In order for this to happen, the Big Five need to work together, and that doesn't look hopeful before next year," said McNealy, referring to Universal Music, Sony Music, EMI, Bertelsmann AG and Warner Music.

Het is dus nog maar de vraag of Napster succesvol gaat worden. Ook als ze films en boeken aan gaat bieden is het nog lang niet zeker of ze dezelfde aantallen gebruikers krijgt als voorheen.

Bedankt Nielsz voor de tip via de Newssubmit.

Volgende 12:36 Europese Unie dient klachten tegen Microsoft in
Vorige 10:55 Sun komt in oktober met betaversie Staroffice 6.0
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Sorry, niet als flame beoeld.
Maar tegen die tijd bestaatd napster volgens mij niet eens meer. Zorg maar eerst dat ze klanten krijgen met hun nieuwe betaalde dienst.

Ik denk juist dat ze hun klantenkring hiermee willen vergroten. Amazon.com is ook een van de grootste internetwinkels op het gebied van boeken en films en hebben daarmee een grote klantenkring. Dus waarom niet als een betaalde sharingsdienst opzetten naast het bestaande idee van Napster :?

Het is wel leuk verzonnnen, maar met die alternatieve programma's kun je net zo makkelijk boeken en films, als mp3tjes downloaden.

Denk niet dat het een suc6 zal worden.
Ook als ze films en boeken aan gaat bieden is het nog lang niet zeker of ze dezelfde aantallen gebruikers krijgt als voorheen.
denk dat ze dit never en nooit niet meer zullen halen!!

Het idee van peer to peer software als (de oude) napster is dat er veel mensen gebruik van maken en dat er dus veel te vinden is. Ik denk dat als deze betaalde variant van napster online gaat de mensen die er voor betalen alsnog een kat in de zak kopen, omdat er gewoon weinig gebruikers zullen zijn->er valt weinig te downloaden. ->er komen geen gebruikers bij. Deze visueuse (schrijf je dat zo :?) cirkel verergerd dit alleen maar.
just my 2 cents...

"eeehh Napster.. they should have called it crapster!"
(c) metallicops

Jongens, Napster is dood accepteer dat nou eens :)

// edit : troll? yeah right :)

// edit2:

ok, dit ging me even te ver. Hoezo is dit een troll?

Metallicops waren de hoofdfiguren in een aantal bekende flash-animaties omtrend metallica's strijd tegen napster. De crapster quote komt regelrecht uit zo'n filmpje. http://www.campchaos.com/cartoons/napsterbad/metalli cops_56k.html

De opmerking dat Napster dood is is volgens mij redelijk raak, ze proberen nu iets totaal anders op te zetten met dezelfde naam. Als ik morgen chocola ga verkopen onder de naam Fokker ga je toch ook niet zeggen dat 'de' Fokker nog bestaat.

Wie zit hier weer al die troll mods uit te delen ?

Bovendien zijn er veel -illegale- varianten die wel gratis zijn. Het lukt de grote platenmaatschappijen ook niet om gezamenlijk een simpel alternatief in elkaar te zetten.
In andere woorden, de grote kunnen er niks van maken en de kleine onafhankelijke wel. En zo komt er dus geen schot in zaak.

In andere woorden, de grote kunnen er niks van maken en de kleine onafhankelijke wel. En zo komt er dus geen schot in zaak.

Nee, de kleine onafhankelijke spelen "vals" want met die kleine onafhankelijke kunnen mensen nog steeds illegaal films en muziek downloaden en met Napster niet meer. Daardoor maakt Napster nu dus geen kans omdat mensen zolang ze nog gratis aan de muziek kunnen komen niet gaan betalen. Napster moet wel met iets heel speciaals of goedkoops gaan komen willen mensne Napster weer gaan gebruiken. Het is dus niet zo dat de grote bedrijven er niets van kunnen, ze hebben alleen moeite om een goed concept te bedenken.

Napster zal in de toekomst misschien ook boeken en films aan gaan bieden, zo heeft Bertelsmann (eigenaar van Napster) bekend gemaakt.
Bertelsmann is toch ook eigenaar van bol.com? Ze willen dus kennelijk boeken en films aanbieden onder het kopje 'Napster'. Hmzz :)

* 786562 bundra

Films..? Kaazaa...!
En boeken in PDF..?

Het is dus nog maar de vraag of Napster succesvol gaat worden. Ook als ze films en boeken aan gaat bieden is het nog lang niet zeker of ze dezelfde aantallen gebruikers krijgt als voorheen.

Ja is toch logisch he,want we worden het toch nooit eens over de prijs!Het lijkt me dat ze geen films aanbieden met een abonnement's prijs van ca.25 piek in de maand en aangezien je idd.op 900 andere site's alles gratis kan krijgen ben ik ook wel benieuwd hoe dit nare spelletje gaat aflopen!

Er zal waarschijnlijk wel een kleine groep mensen blijven bestaan die nog niet zoveel kaas hebben gegeten van het downloaden van andere programmas cq ftp maar dat zullen ze snel leren als het aanbot niet zo groot is met een kleine groep gebruikers en waarschijnlijk een relatief hoge prijs.

Ik wens ze succes
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 12:36 Europese Unie dient klachten tegen Microsoft in
Vorige 10:55 Sun komt in oktober met betaversie Staroffice 6.0
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011