Hoofdcategorieën
Device Settings

Handleiding defragmenteren harde schijf

Door Hielko van der Hoorn, vrijdag 6 juli 2001 12:57
Bron: Datadockter'n, views: 2.772

Bij de site Datadockter'n (Scandinavisch?) is een duidelijke handleiding verschenen waarin wordt uitgelegd hoe je een harde schijf moet defragmenteren. Niet met de softe methode via een programma, maar gewoon met de hand. Benodigd gereedschap is een schroevendraaier om de boel open te schroeven, een tandenborstel om de lees- en schrijfkoppen schoof te maken. Verder wordt er Ajax en een doekje uit de kast getrokken om alle platters glanzend schoon te poetsen. Voor het defragmenteren zelf wordt een flinke magneet uit een luidspreker gebruikt. Daarna is het slechts een kwestie van de boel weer in elkaar zetten en genieten van je harde schijf :

En hård disk blir väldigt fortt defragmenterad. Det som händer är att alla ettor och nollor på disken blir blandade och för att få tillbaka hastigheten på hård disken måste man defragmentera den. Det finns en hel del olika program för detta men det bästa sättet är att göra en så kallad hårdvarufragmentering, har du bara lite baskunskaper i att skruva i en data maskin så borde du kunna klara detta.
Schoonmaken HD: Eerst de lees- en schrijfkoppen grondig reinigen... Schoonmaken HD: beeje Ajax en poetsen maar...

BDW, een Nederlandse vertaling kun je hier vinden (credits to ScuL).
Overigens lijkt het ons duidelijk dat het bovenstaande verhaal onder het kopje "don't try this at home" valt...

Volgende 12:59 IBM: Microsoft's anti-open source visie is arrogant
Vorige 12:51 Stroomstoring Noord-Holland legt AMS-IX plat
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  7  »

En hård disk blir väldigt fortt defragmenterad. Det som händer är att alla ettor och nollor på disken blir blandade och för att få tillbaka hastigheten på hård disken måste man defragmentera den. Det finns en hel del olika program för detta men det bästa sättet är att göra en så kallad hårdvarufragmentering, har du bara lite baskunskaper i att skruva i en data maskin så borde du kunna klara detta.

LoL... en daar snap ik het nut weer ff niet van, laat staan als dit mn handleiding is :+

(sowieso is een HD redelijk dicht dus uhm hoezo openmaken en garantie verliezen... ik bedoel als ie niet kapot is dan is het toch prima hoezo maak je hem dan open :? En als ie dan wel kapot is dan kan je het met een tandenborstel niet oplossen, dan bel je gewoon je leverancier ff )

Goh ! die schijf was vast erg vies, die hele tandenborstel is zwart.
Owja.. ik doe dit ook altijd om de 3 maanden, maar ik krijg de lees/schrijf koppen nooit netjes terug, dus dan moet ik maar weer een nieuwe schijf kopen ;)

Heb je gelijk een gedefragmenteerde schijf. :P Werkt dus perfect :P

kan het niet gewoon in de afwasmachine :? ;)

Volgens mij is dit gewoon een geintje. Moet toch wel? toch......

mwahh falt wel meej.
kijk eens naar foto 15. Erg handige methode om een te grote schijf in te bouwen.


Ik zal je uit de droom helpen, als jij je harddisk thuis open maakt dan zal die niet lang meer mee gaan.
1 klein stofje is voldoen voor lees/schrijf fouten.

Dit doet me toch denken aan opereren met middeleeuwse mehodes!!!
WTF moeten we eigenlijk met de link naar de website met het artikel want ik kan dat echt niet lezen hoor :)
edit:
Ohw goh meer mensen hebben last van het taalverschil ;)

Er staan genoeg leuke plaatjes op de site die het bekijken waard zijn!


ik lach om de sukkels die er serieus op reageren ;)

Gezien je naam kun je het best eens proberen! :+

Dit is bedoeld als een grapje (Behulpzaam he!)

Wat een onzin, als er ook maar een gaatje kleiner dan een speldeknop ontstaat in de behuizing van je HD issie al kapot. Nuttig hoor!

Volgens mij heb jij je gevoel voor humor ook een keer opengeschroefd en met een tandenborstel schoongemnaakt, of niet? 'T werkt in elk geval niet meer.... ;)

Aan gezien ze een harddisk uit het jaar 0 gebruiken zal de schade nogal meevallen.

Het artikel bestaat uit nog meer leuke plaatjes. Ze defragmenteren alles door de platters tegen de magneet van een box aan te houden.

Maar dichtschroeven moeten ze toch wat meer oefenen. Volgens mij dienen die platters niet klem te zitten :)

Die tandenborstel was niet vies door die HD, ze hadden er 1 keer hun tanden mee gepoetst.
«  1  2  3  4  5  6  7  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 12:59 IBM: Microsoft's anti-open source visie is arrogant
Vorige 12:51 Stroomstoring Noord-Holland legt AMS-IX plat
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011