Hoofdcategorieën
Device Settings

Microsoft weer in de fout volgens openbaar aanklagers

Door Mark Timmer, vrijdag 22 juni 2001 13:07
Bron: CNET, views: 618

Volgens twee Amerikaanse openbaar aanklagers gaat Microsoft nog steeds op dezelfde voet verder, wat betreft het misbruiken van haar monopolie-posities. Deze heren leiden ook al de huidige zaak tegen de softwaregigant, maar zeggen geen tweede rechtzaak te willen beginnen. Toch zijn ze wel erg 'bezorgd' omtrent Microsoft's handelingen. Zo wordt gevonden dat bijvoorbeeld de Smart Tags en een ingebouwd Instant Messaging systeem Microsoft een te grote invloed geven op het internetgebruik van de consument, aldus CNET:

MicrosoftAttorneys General Richard Blumenthal of Connecticut and Tom Miller of Iowa issued a terse news release Wednesday afternoon saying they have "serious concerns" about Microsoft's "very troubling" strategy for its Windows XP operating system, which will debut in the fall. However, Blumenthal and Miller dismissed reports that they are preparing to file a second antitrust lawsuit against Microsoft.

Microsoft's decision to bundle Internet Explorer into the operating system was the foundation for the antitrust case now under appeal. The attorneys general for 19 states and the Justice Department sued the company in 1998, alleging it used its monopoly in the operating system market to capture the Net browser market.

De vraag is echter of de uitspraak echt nuttig zal zijn. Wie weet zal de rechter er rekening mee houden, maar de anti-trustzaak lijkt een eindeloos verhaal te worden. De toekomst zal het - zoals altijd - uit moeten wijzen.

Met dank aan markvt voor de tip.

Volgende 17:53 Casema ontslaat 300 werknemers
Vorige 11:12 IBM Ultrastar 36Z15 15000rpm hardeschijf review
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  »

Ik vraag me af of microsoft zich hier iest van zal aantrekken. Microsoft gaat gewoon lekker door op dezelfde voet. Anti-trust zaak of niet

Wat je ook doet...Microsoft zal en nog wel voor een aardige tijd een monoplostische positie blijven houden op de markt..
Zeker nu microsoft gaat denken aan de open-source methode..

Las vanmorgen trouwens in de krant dat Big Billie (nog) steeds de rijkste man op aarde is > volgens Forbes magazine

Ja nog wel.....maar voor hoelang....??? De aandelen die zijn nogal wat gedaald.

Wat ik me afvraag is als er weer een rechtzaak wordt afgehandeld of de rechters nog wel weten welke deze is er zijn nu zoveel rechtzaken tegen microsoft(sommigen helemaal niet terecht) dat het niet valt te overzien wat wat is. En trouwens ik vind ook wel dat dit wel een voorbeeld is waar de mensen weer heel erg kunnen overdrijven dit is gewoon een beetje publiciteit krijgen naar mijn mening......

"Zo wordt gevonden dat bijvoorbeeld de Smart Tags en een ingebouwd Instant Messaging systeem Microsoft een te grote invloed geven op het internetgebruik van de consument, aldus CNET."

Maar...er wordt geen rechtzaak aangespannen dit is gewoon gelul en weer een beetje publiciteit krijgen en een beetje negatief doen over microsoft.....

Microsoft mag dan een monopoliepositie hebben maar je hoeft niet over elk wissewasje weer je mening op internet te verkondigen dat het slecht gaat met de softwareindustrie alleen voor een beetje publiciteit dit is gewoon crap! :(

Die aandelen mogen dan nu gedaald zijn, het afgelopen jaar was MS wel een van de sterkst stijgende aandelen (ruim 60% gestegen in een jaar).

Echt niet dat Bill de rijkste man van de wereld is. Ooit gehoord van die Drugs baron die wel ff de staatsschuld van Amerika wou afbetalen?? Hebben de sukkels natuurlijk niet aangenomen. Maar er zijn nog wel een aantal rijkere lui dan die Bill.

Je moet niet alles geloven wat je leest..

Ik denk persoonlijk dat de vraag steeds meer wordt of de regering nog wel in KAN grijpen. Microsoft en companen zijn in de Amerikaanse economie (zowel qua omzet als qua gebruik van spullenboel) niet meer weg te denken en hebben hierdoor heel veel formele EN informele macht.

Zoals eerder al eens is gezegd, zou de opsplitsing van Microsoft helemaal niet zo'n gek idee zijn, aangezien deze macht dan bij verschillende bedrijven komt te liggen. En, als ze echt zo innoverend bezig zijn als ze zelf zeggen, zou dat ze enkel sterker maken, toch?

Op zich heb je daar best een interessant punt, wat te denken als MS zegt: "Okay, als jullie dan toch zo blijven zeuren (Lees: Amerikaanse overheid), dan verhuizen we toch naar een ander land en beginnen we daar..."

Niet dat ze dat zullen doen, maar wat dacht je van werkgelegenheid, inkomsten (ook voor de overheid).

Ik ben het voor een groot gedeelte met je eens dat zeker de informele macht van zo'n bedrijf niet mag worden onderschat.

Ik denk dat ze bij MS ook echt wel weten welke bijdrage ze leveren voor de US, dat geeft ze dus ook een bepaalde machtspositie.

Ben ik met je eens. En dat niet alleen, want anders zou dit een kleine post worden.

Ik denk dat je een aardige vergelijking kan maken met de positite van tabaksfabrikanten en (bijv.) de nederlandse regering. De regering is verplicht om iets aan het tabaksgebruik te doen, ze zijn echter wel errug blij met de inkomsten van de accijnzen. Hetzelfde geldt voor MS en de US government. Aan de ene kant willen ze een monopolist bestrijden, aan de andere kant zijn blij met MS als werkgever en als grote exporteur.

<beetje off-topic mode>
Leuk dat hier weer de MSN vs. ICQ discussie aangehaald wordt. Allemaal leuk en aaridg hoor, dat MSN maar het komt er bij mij dus niet in (schijnt dat het ook spy-ware bevat). En ICQ is nieteens zo gek veel moeilijker dan MSN.
De grote fout van ICQ is alleen dat het programma zo 'bloated' is geworden. Maar qua protocol is het (bv. met messages naar offline mensen in een queue bewaren) gewoon stukken beter.
Als MSN nou technisch ook net zo goed zou zijn als MSN zou ik het ook gaan gebruiken...

</beetje off-topic mode>

Dat is allemaal erg aannemelijk, maar vergeet niet dat er ook in Europa een aanklacht tegen M$ loopt m.b.t. monopolisme ( is dat wel nederlands :? ).

Ik denk dat Europa het niet zo ziet zitten dat amerikaantjes hun banen houden op illegale wijze (een schending van anti-trust wetgeving heeft ook op internationaal niveau gevolgen - denk maar aan handelsverdragen e.d.).

* 786562 hdevaan

Wie heeft het hier over MSN vs. ICQ? Noch mgbruin, TgF als ik hebben het over deze chatprogjes. Ik heb het over de paradoxistische ( :? ) benadering van de US governement naar MS toe.

edit: dit is een reactie op eymey... hij zat blijkbaar in het laagste niveau threads en ik kon daar niet meer onder... :9

Mij is altijd geleerd dat 'dingen' die je op een computer kan, je ook zonder computer zou moeten kunnen. Maw: een briefje komt ook uit een typmachine rollen waarna het verzonden kan worden; zodoende combineer je email, een tekst-editor en een printer.
Theoretisch kan de wereld zonder M$, maar uit de praktijk blijk waarschijnlijk iets anders.

uhm... hoe moet je dan emailen? dat kan niet zonder computer :)

Verder: ik denk dat de wereld idd theorectisch zonder MS kan (ik zeg nie M$, want slaat nergens op), maar probeer jij die miljoenen gebruikers van MS spul maar eens duidelijk te maken dat ze op linux oid moeten overstappen......

Ja, maar die hebben ook al een monopolie positie }>

* 786562 Mecallie

email? via de ptt? is dat niet snailmail?

Mij is altijd geleerd dat 'dingen' die je op een computer kan, je ook zonder computer zou moeten kunnen.

Dat heb ik nooit geleerd. Het is toch erg handig als je iets kan met een PC dat je niet zonder PC had kunnen doen? Ik ben het wel met je eens dat het user interface technisch handig is om bepaalde taken op de "real-life" manier moet laten uitvoeren/in beeld brengen. Maar ik geloof niet dat je dat bedoelt.

Wat jij hier zegt klint leuk, maar dat gaat in de 21e eeuw niet helemaal meer op.

Theoretisch gezien heb je wel gelijk, maar wanneer ik iemand iets te vertellen heb in de VS dan ga ik toch zeker niet meer een briefje zitten typen, terwijl een email (in principe) binnen een paar minuten daar is waar ik hem wil hebben (is al helemaal handig als je iets wilt versturen naar meerdere mensen).

Dat scheelt veel tijd en geld.

Denk ook eens aan het bereik wat je commercieel gezien hebt met een website, natuurlijk is het zo dat je niet alleen jezelf moet focussen op de digitale wereld, maar je moet deze wereld ook niet willen negeren.

Ik denk dat je jezelf enorm te kort doet als je de digitale wereld naast je neer legt.

Wat je zegt dat de wereld zonder MS kan, kan ik niet relateren aan wat je daar voor zegt. Wat heeft in jouw verband (dingen zonder PC doen) MS daar mee te maken, MS is niet de uitvinder van de digitale wereld of zo?

Ik denk dat de wereld moeilijk zonder MS kan, maar da's ook niet zo heel erg vreemd, MS maakt nu eenmaal een hoop produkten die door diezelfde wereld maar al te graag gebruikt worden.

Als MS morgen zou besluiten om volledig te stoppen met alles wat ze doen, dan zullen de gevolgen daarvan nog heel lang merkbaar zijn en da's echt niet de 'schuld' van MS alleen, daar hebben we allemaal onze bijdrage aan gedaan.

Ik ben het in grote lijnen wel met TgF eens.
De wereld kan inderdaad niet meer zonder computer. (de mensheid sterft niet uit zonder dat ding, maar toch hebben we hem nodig :) )

Alleen kan de wereld toch echt wel zonder MS.
Alles zou een stuk lastiger worden eerst aangezien alles dan aankomt op Linux, FreeBSD, of BeOS, maar het gaat wel. Wat ik dus wil zeggen: MS is geen synoniem voor computer, die doen het ook wel zonder MS.


Van mij mag MS trouwens vanalles integreren, en toevoegen, zolang het maar makkelijk (ook voor de leek, dus geen register aanpassen enzo) te verwijderen/uit te schakelen is. Tot nu toe kan ik alle functies die ik niet wil allemaal nog uitschakelen, zij het soms met een beetje moeite.

Vergeet niet wat we aan MS te danken hebben: zonder hun zou het percentage mensen met een computer drastisch lager zijn!
Alhoewel je dan weer zou kunnen zeggen dat een ander besturingssysteem zich net zo snel had ontwikkeld...
Just my 1 cent...

De wereld kan inderdaad niet meer zonder computer. (de mensheid sterft niet uit zonder dat ding, maar toch hebben we hem nodig
voor het grootste deel niet mee eens, uitsterven duurt wat langer...

we zullen een aardig eind in beschaving teruggeworpen worden als op een moment alle computers op aarde besluiten te stoppen met funtioneren.

Verkeer ontregeld, omdat stoplichten ook volledig afhankelijk van computers, zullen falen.
Kassa's ontregeld -> pinnen = ook onmogelijk zonder computers (denk aan InterPay en consorten)
Ziekenhuizen ontregeld -> zeker ook afhankelijk van computers mbt afspraken enz.
enz.
enz.

Hoe zat het ook alweer met die opsplitsing van Microsoft? Ze hebben gewoon de macht (=de poen) om eindeloos door te gaan met procederen dat op een gegeven moment door de bomen het bos niet meer te zien is. En zoals 2 wild het ook al zegt, het maakt niet uit hoe je genoemd wordt, ALS je maar genoemd wordt....dat spelletje winnen ze toch.

De reden voor opsplitsing is puur om de OS en applicaties gescheiden te houden. Windows zoals het nu is en met XP moet gaan komen is geen OS meer maar een compleet softwarepakket, je kan met een standaard installatie spelletjes spelen, internetten, emailen, faxen, textverwerken, rekenen etc. En de domme gebruikers kijken vaak niet verder dan dat ze het zo krijgen dus MS trekt zo een groot marktaandeel naar zich toe.

Als Windows zo was zoals 95 ooit begon maar dan nog zonder mail en explorer dan hadden de PC fabrikanten een betere keus is software om erbij te bundelen maar hadden concurenten ook meer een eerlijker kans. Geef maar toe dat sinds de intergratie van Explorer in Windows het aandeel van Netscape goed gedaald is en door het bundelen van Works, Word2000 of Office ook WP en consorten een marktaandeel hebben in moeten leveren.

Ook door het integreren van Explorer in de OS en het eraan koppelen van allerlij applicaties die via ActiveX oproepbaar zijn geeft de laatste tijd ook wat beveiligingsproblemen en een groot opkomst van Emailvirussen.

Ofwel zou een kale Windows kleiner zijn en dus sneller werken (en mogelijk ook stabieler) en geeft het weer een gezondere concurentie op de applicatiemarkt.

Ik zie het probleem niet echt in. Het is gewoon software die mensen gebruiken. En het werkt toevallig alleen met internet, maar dat wil toch niet zeggen dat ze het internetgebruik beïnvloeden? En naar mijn ogen al helemaal niet op een negatieve manier.

De consument achter de computer snapt er niet veel van. En een programma als MSN Messenger is perfect voor dat soort mensen. Ik hoor van alle kanten dat mensen niets van ICQ snappen. Ja, de tweakers wel natuurlijk en die kunnen het dan ook mooi gebruiken, perfect voor hun! Maar ik vind het niet raar dat de gemiddelde consument liever MSN Messenger gebruikt.

Maar als je meer specialistische programma's maakt, moet je ze nooit aan het grote publiek blootstellen, want daar heeft het grote publiek niets aan. Ze snappen er toch niets van. Ik denk dat het helemaal niet zo'n slechte ontwikkeling is als de meeste mensen (lees: tweakers) denken.

Met alle toevoegingen die er in Windows zitten, wordt het de consument niet echt moeilijk gemaakt in het maken van hun keuze.
Nu de WMA-files standaard in XP gecodeerd kunnen worden, zul je dat wel gaan merken naarmate er meer pc's worden uitgerust met XP.
edit:
ki neit goet Nederlants kennen teipen.

Ik vraag me af welke software ze gebruiken bij de Justice Department... Hoop geen M$$.. ;)

Vroeger hadden we heel veel besturingssytemen, droomde toen ervan dat de hele wereld hetzelfde systeem zou gebruiken.. Ik was(ben) nogal onnozel. Als het niet in de handen van 1 bedrijf was geweest, en opensource, zou niemand klagen... (op een enkele tweaker na dan..)


Zooitje? als het OpenSource was? Juist omdat MS een standaard platform heeft neergezet is het veel minder een 'zooitje' dan 10 jaar geleden. Wel eens een netwerk met Unix èn Windows beheerd? Kan je één ding zeggen, het beheer van de Windows clients kan voor het grootste deel centraal gebeuren, startend bij de installatie. Dat is met Linux/ Unix nog wel ff moeilijker. MS heeft het beheer van Netwerken gemakkelijk en overzichtelijk gemaakt.
En geen innovatie? Lijkt me juist dat MS barst van innovatie, en ze zien ook interessante ideen van anderen (oké, om ze vervolgens over te nemen/ op te kopen, maar toch!)
En de hoge prijzen van MS vallen ook wel mee. Voor een product als NT/W2k server vind ik best dat men enkele duizenden gulden mag vragen. En w2k pro of win98 gaan voor minder dan 200 piek de deur uit, dus dat is vergelijkbaar met Linux distro's die je op CD kunt kopen.
Zo }>

Wat een gezeur zeg, gewoon 2 carriere advocaten die weer in het nieuws willen komen.

Sta er steeds weer van te kijken hoe weinig die justitie mensen verstand hebben van software innovatie.

Ik zal wel geflamed worden en op -1 maar ik moest het ff kwijt.
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 17:53 Casema ontslaat 300 werknemers
Vorige 11:12 IBM Ultrastar 36Z15 15000rpm hardeschijf review
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011