Hoofdcategorieën

Koolance waterkoeling kast review

Door Hielko van der Hoorn, donderdag 7 juni 2001 13:58
Bron: AMDSource.com, views: 1.118

Bij AMDSource.com is een review verschenen over de Koolance kast. Deze kast is standaard met een waterkoelingsyteem uitgerust wat hem natuurlijk erg bijzonder maakt. Dit is echter niet gedaan om een erg tweakbare bak te creëren, maar gewoon om iets te doen aan de geluidsproductie. De doelgroep van de kast is dus niet de tweaker, maar de gewone thuis of kantoorgebruiker die graag een stille computer willen hebben.

Hiervoor is de Koolance kast uitgerust met een waterkoelingsyteem wat netjes verwerkt zit in de kast. In een dubbele bodem zit een reservoir met radiator verwerkt die gekoeld wordt door een paar kleine fans als het nodig is. In de kast die de reviewer kreeg waren waterblokken aanwezig voor de CPU, de GPU en de northbridge. De voeding was in tegenstelling tot de vroegere Koolance kasten niet meer gekoeld met water, maar een stille fan. Volgens de reviewer heeft Koolance haar doel bereikt met de kast, voor een superstille kast die makkelijk in gebruik is kan je bij Koolance terecht :

To conclude, the Koolance unit is all that it is meant to be. A very easy to setup and use product that offers a very good application to the general public.

It may take some convincing to have customers buy a water-cooling product, but the positives that you get from using a unit like this is just not easy to pass up.

For those of you who have home offices, or those of you who use a PC in a living area, it’s hard to pass on such a silent solution. I know I personally cannot have a PC running two rooms over from my bedroom at night or the hum will drive me mad. This is a solution for those of you who go throught the same problems as I.

Koolance kast

Volgende 16:01
Vorige 09:49

Reacties

«  1  2  3  4  »

Nu nog een mooi verfje en je bent klaar :)

Precies wat ik zoek...ik hou niet zo van zelf klussen maar wil wel een stille kast...hoe duur?

OC-shop zou ze gaan leveren, maar daar is nog steeds niets bekend over...

als je ze uit amerika laat komen kosten ze ongeveer 400pieken alleen levert het bedrijf niet buiten de "states" :(.

Zoals hierboven staat, gaat oc shop ze leveren, maar die zijn niet goedkoop :(

hep ee tijdje terug mailtje naar oc-shop gedaan die gaven aan dat destandaard set ongv rond de 500,- kwam...d8 dat dat CPU + GPU en CHIPSET was maa dat wee ik nie zeker

de vertraging komt trouwens omdat koolance og niet geleverd heeft i.v.m. mogelijke lekkage die ze nu oplossen...

zie ook news op ocshop

edit:
in duitsland zit oowk een reseller....
www.innovatek.de

Ik heb eens wat deense prijzen bekenen en daar werd ik niet echt blij van. Rond de duizend gulden maar daar komen dan nog extra hd koelblokken bij...

kan er niet meteen zo'n mineraalwaterbak
in worden gemonteerd met fles :)

Zonde dat ze de voeding niet meer watercoolen ... dat was juist de reden waarom ik er eentje zou willen kopen. (Enermax is ook stil, maar toch fans blijven fans)

Inderdaad, zo zit je alsnog met een herriemakende luchtstroom door je kast.

Ik kan me voorstellen dat ze het om veiligheidsredenen hebben gedaan. Als het koelwater geleidt of dat alsnog gaat doen, wil je het uit de buurt houden van 220 volt gelijkstroom of wat er dan ook maar in een voeding voorkomt.

Een lek in de waterkoeling in je voeding kan behoorlijk gevaarlijk zijn lijkt me en niet alleen voor je systeem.

Een lek bij je proc lijkt me nog minder leuk... waarom de proc wel en de voeding niet? ik denk eerder dat het water te snel opwarmde door alles te water koelen... ho emeer je koelt, hoe minder je het koelt... :)

Als je nou gewoon gedestilleerd water gebruikt zitten er (bijna) geen vrije ionen meer in het water om die stroom te geleiden, dus zal het heel erg onwaarschijnlijk zijn dat er kortsluiting ontstaat.
Dit is ook het geval bij een voeding, alleen is het wel erger als je met een 220U wisselspanning(Nikel :) ) kortsluiting maakt dan met je 3.3/1,7U I-O/core-voltage, alhoewel je bij je voeding alleen de zekering hoeft te vervangen, en bij de CPU dus je hele CPU met misschien je mobo erbij.

Chicken

[mierenneukmode]In nederland maken we gebruik van 230 volt en geen 220 (meer).
[/mierenneukmode]

Wat is de tempratuur van je voeding is het niet mogenlijk om gewoon een groot koelblok erop te zetten en dan fan weg te halen?

[nog meer mierenneuk-mode]Er treden plaatselijk fluctuaties op dus bij hem kan het wel 220V zijn :)
[/nog meer mierenneuk-mode]

en als je nou gewoon is met olie koelt dan ben je er ook vanaf want oli geleid niet :)

Ik denk dat het falen van koeling altijd link is. Als de luchtkoeler van een athlon uitvalt krijg je ook extreme hitte, misschien dat daardoor dan ook brand kan ontstaan ofzo. Met waterkoeling heb je dan tenminste meteen iets om mee te blussen :P

Het zou dan misschien kennen dat het water te warm word.

Ik zie dat de voeding niet meer met water word gekoeld...mischien jammer, maar wat ik me afvraag is:

Hoe kan je een voeding met water koelen?

elke spoel een waterblok?? :?

In een normale voeding zitten vrij grote koelfinnen waarmee transistoren gekoeld worden. Die worden nu luchtgekoeld maar dat zou je natuurlijk ook met water kunnen doen.

De 220 wissel wordt in de voeding omgezet naar meerder kleinere wissel spanningen door trafo, die dan gelijkgericht worden diode brug en dan gestabiliseerd worden 7812/7805 en een gelijk spanning worden van 12 volt 5 volt etc helaas gaat dit met 'n bepaalde rendement waar het verlies vooral in de stabilisatie vermogen eindtrappen zitten waar ook 'vaak koelribben opzitten of ze zijn gemonteerd op 'n koellichaam. Deze kan ook door water gekoeld worden maar bij lekkage is er 220/230 wissel gevaar dat die op de kast komt in dat geval helpen zekering in sommige situaties niet want die beschermen de kabels en electrische circuit voor overbelasting en kortsluiting want als het water óók bij de zekeringen komt zijn die ook omzeild. Behuizing kan dan onder spanning staan.

Dan is het handig om ''m aan te sluiten op 'n aardlek schakelaar beveilgde groep in het huis met geaarde wantcontactdozen dan is de behuizing geaard mits verbonden en slaat de aardlek schakelaar af .

Deze kast wordt op het moment niet geleverd door de OC-Shop omdat de kast scheen te lekker (productie fout). Daarom heeft koolance de kasten terug genomen om het probleem op te lossen.

While you're thinking the power supply unit will add noise to a quiet machine, I was quite surprised that the SPI unit is super quiet
zoals je had kunnen lezen, is hij erg stil. ergens anders zegt hij nog dat het de stilste machine is die hij ooit gehoord heeft. dus dat de voeding nog een fan heeft, hoeft geen reden te zijn om hem niet te kopen.

zoals je had kunnen lezen, is hij erg stil. ergens anders zegt hij nog dat het de stilste machine is die hij ooit gehoord heeft

AHA!!!!! Hij hóórt hem dus wel :+

Als je zoveel uitgeeft voor een kast, wil je natuurlijk wel dat je hem ook ECHT helemaal niet hoort, althans dat is mijn mening :)

Eigenlijk zou je dan ook in plaats van een harddisk een hele grote smartcard moeten gebruiken, maar dan heb je wel geld teveel :)

Mocht dit niet fris genoeg zijn, dan kun je achterin je kast blijkbaar nog een vette fan neerschroeven.

Haal dan meteen een Addtronics of zo.

Waarom is deze kast niet gewoon dichtgemaakt van achter? Airflow heb je toch (bijna) niet nodig met koelblokken op je CPU, GPU en Northbridge.

MetalStef

Ik denk dat airflow wel belangrijk is hoor, zelfs bij een watergekoelde computer.

de andere elementen geven natuurlijk ook warmte af (southbridge, raid-controller, videogeheugen) en dat moet ook weg!

typo...

Waar denk je dat die koelblokken hun lucht aan afstaan?

Juist, aan de circulerende lucht. Als je alles dicht maakt, dan warmt de lucht op, en dan heb je juist het omgekeerde bereikt.

Ik vind het juist een sport om zo min mogelijk fans (=lawaai) te plaatsen, en zoveel mogelijk passieve koeling te gebruiken.

Tot op heden gaat dit vrij goed...ik heb alleen een PSU fan en een klein CPU fannetje. Zelfs de fan van mijn GeForce2 MX400 heb ik uitgezet. :)

Ik wil deze kast eigenlijk wel gewoon zonder waterkoeling :)
Tenminste, als d'r een beetje plaats voor fans is etc. Want ik vind het een heel stoer kastje :)

Tuurlijk heb je nog wel airflow nodig, wat dacht je van je vet overgeclocked membanken..? ;)
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 16:01
Vorige 09:49
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: