Hoofdcategorien
Device Settings

Koolance waterkoeling kast review

Door Hielko van der Hoorn, woensdag 18 april 2001 21:00
Bron: HardOCP, views: 1.806

De mannen van HardOCP hebben vandaag een review over een bijzonder kast geschreven, de Koolance kast. Het bijzondere aan deze kast is dat hij standaard is uitgerust met een waterkoelingsysteem, niet alleen voor de CPU maar ook voor de voeding. Als extra optie is de mogelijkheid aanwezig om ook je videokaart en je hardeschijf watergekoeld te maken .

De doelgroep van deze kast is niet, zoals bij de Vapochill, een stelletje gekke overclockers, maar ook normale mensen die wat stilte kunnen waarderen. De koelresultaten zijn dan ook niet extreem goed, maar zeker niet slecht. De temperatuur van de processor was onder load een respectabele 95 Farenheit, nog altijd een stuk beter dan een goed luchtgekoeld systeem. Het geheel is ook bijzonder degelijk in elkaar gezet en met een prijs van 180 dollar niet schikbarend duur. Afgezien van een paar kleine minpuntjes, die nog gefixt kunnen worden, een erg mooi product:

As I said at the beginning of this review, I was very skeptical of a company attempting to bring water-cooling to the masses. What this company has set out to do is both ambitious and very bold. I think the mainstream market is ready for water-cooling - if it can be brought to the public in an attractive, powerful, cost-effective package. Aside from minor drawbacks, like the scratched CPU cooler in shipping and small user manual, Koolance has clearly accomplished what it set out to do.

Does the Koolance case perform?? I believe the numbers speak for themselves. Their case easily bested a topnotch air-cooled system powered by the popular ThermoEngine - and by a large margin. Their case hung right in there with a top of the line, custom built water-cooled system as well. I can easily attest to this system's performance from any standpoint.

[...] [H]ardOCP doesn't have a "rating" system in terms of numbers and we also don't have an illustrious "Editor's Choice award". . . but what we DO have here at [H]ardOCP is our word and recommendation. Would I buy this system for a member of my family or loved one?? You bet. Would I recommend this system to our readers and friends?? Yes, I would. I can wholeheartedly say that this is a system I wouldn't hesitate to own or recommend.
Koolance kast
Volgende 21:02 KPN: introductie UMTS eind 2002 of begin 2003
Vorige 20:36 Samenvatting Intel conference call webcast
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  »

Dit is nou precies wat ik zoek, op GoT al 'n paar keer gepost over dat ik iets zoek dat makkelijk mee naar LANs gaat, en het zelf bouwen zie ik niet zitten... Maar hier is alles al klaar, alleen zie ik nog geen resevoir... En radiator?
edit:
Hmm... Dubbele bodem, sorry :D

wat denk je dat er in die 10 cm dikke bodem zit? Juist ja!

Heel mooi product zeg. Vooral de manier waarop ze het reservoir hebben weggewerkt, onderin de kast. Dat is toch wel het voordeel van een industrieel product. Verder is de watergekoelde voeding een waanzinnig mooie optie. De leidingen zijn echt supermooi weggewerkt. Wel jammer is, dat de leidingen niet erg dik zijn. 13mm leidingen zijn nou eenmaal niet lekker weg te werken.

Jammer dat je in de review niet goed ziet, hoe de voeding nu precies gekoeld wordt. Ook op de koolance site heb ik daar geen goede prent van gevonden. Ik denk dat dit toch wel 1 van de dingen is, die meer mensen willen weten.
Ook mis ik nog het elektronisch systeem: De kast komt standaard met een temp sensor voor de CPU, een temp meter voor het koelwater, en de drie fans, die het resevoir koel houden, worden door deze temperaturen aangestuurd. Erg mooi gedaan. Gelijk een fanbus ingebouwd, dus.

Toch eens kijken of ik voor www.waterkoeling.nl niet zo'n ding kan regelen.

Mooi systeem ! Zekers als je een hekel aan fans hebt en ook geen die hard tweaker bent en toch waterkoeling wilt zonder zelf met slangen en pompen te klooien.

Eindelijk, een betaalbare waterkoelingskast. Jammer dat ik net een nieuwe heb, want momenteel zitten overal fannetjes op (cpu, voeding, chipset, videokaart)en nog is de system temp 30 (cpu 52, dankzij }:O ).

3+1 3,5" en 4x 5 1/4 en ook nog een lekker kleurtje!

Iemand een HQ08 kopuh? ;)

Is het dan zo warm in je kamer? Anders doe je iets niet goed hoor, met een fan of 5 heb ik een temp 3-4c hoger dan mijn kamertemp...
Nu zonder fans (alleen cpu/mobo/videokaart) nog steeds een temp van max. 26c.

Dit is vet beter! Zeker een mooi prijsje ... en dan toch nog redelijk goede koeling.
Prijs/kwaliteit verhouding rulez van dit dingetje :) :)

Dat worden mooie casemods.....een transparante onderbak met guppen en wat dacht je van neonvisjes :7

en dan overclocken

hoef je alleen nog wat meel in het water te gooien met wat honing

heb je heerlijke visfilets :9

eetsmakelijk

erg goed idee, inderdaad waterkoeling for the masses. Ben benieuwd wat ie gaat kosten in NL.

Ik weet niet wat dit zal betekenen voor de tweakers onder ons, maar voorlopig stelt het nog nix voor:
Q: Which processors do Koolance support?

A: At this time, our design is only compatible with socket processors, including Intel 370, AMD 462(A), and older socket-7 chips. It will also work on a Slot1-to-Socket370 slotket adapter card. We do not have any plans to support cartridge-style processors, either Slot-1 or Slot-A.
Helaas geen Slot-1 of Slot-A support... dit betekend dat al dit moois zoals het hier beschreven staat in een keer niets meer waard is :(

Wachten op vervolg dus, ik hoop dat een andere fabrikant zoals Aopen/Asus whatever er zich in gaat verdiepen. Ik ben d'r van overtuigd dat dit ooit nog een succes gaat worden! :)

Maar de meeste mensen gaan of over of hebben al een socket 370 of een socket a, dus dat mag geen probleem zijn lijkt mij.

Mooie kast.
En zoals geschreven in de review, lekker stil.
Ook veel ruimte aan de foto te zien. :9 :9 :9
Kan ik eindelijk van die pokkeherrie van alle fans af.
Alleen nog ff sparen. Zal in Nederland toch wel zo'n Hfl. 500 gaan kosten

En wat jammer is net zoals bij Vapichil is dat er van deze kast geen dual sys uitvoering is, maar toch zeer mooi.,

Daarnaast las ik op hun site dat de europeese goedkeuring nog moet komen, dus k denk dat het nog wel eventjes duurt voor hij hier in N gebruikt mag worden.

Je kunt op http://www.infotechnow.com extra cpu koel units kopen dus dat is niet zo'n probleem.

Toch, deze kast en hele uitrusting is niet gebouwd om 2 cpu's en de rest van je sys te koelen is de doorvoersnelheid en waarschijnlijk de koeltechniek te zwak voor

Dat zou idd ontzettend jammer zijn, als er geen uitvoering komt voor een dual-systeem ;(. Want dit zou een hele mooie verpakking zijn voor een toekomstig 760MP systeem. Snel, overklokbaar, stabiel door goede koeling, stil (meerdere hoogtoerige fans vind ik niet echt aantrekkelijk om bij te werken), goede afwerking, verzorgt uiterlijk en garantie. Dat zou z'n prijs dubbel en dwars waard zijn. Hopelijk gaan ze daar ook iets voor leveren.

Daar zul je waarschijnlijk nog wel een tijdje op moeten wachten, ls er al een kast komt voor een dual-systeem..

Dit is een grote gok, het proberen van watergekoelde kasten aan de reguliere man te brengen.. Maar als het succesvol wordt, dan kan je er zeker van zijn dat er ook kasten voor dual-systeempjes op de markt komen.

Als je een peltier met koperblokje en luchtkoeling tussen de 1e en 2e cpu plaatst, zou je de 2e ook moeten kunnen koelen.

Ik hoop dat er nog een "OC-diehard" versie van komt met wat grotere koelblokken en dikkere leidingen. Maar ook zoals hij er nu uitziet is het een zwaar relaxt dingetje. Hij zal wel veel minder lawaai maken dan die grote multi-fan tower van me :9
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 21:02 KPN: introductie UMTS eind 2002 of begin 2003
Vorige 20:36 Samenvatting Intel conference call webcast
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011