Hoofdcategorieën

Nieuwe MP3 speler met harddisk van Archos

Door Dries Arnolds, donderdag 4 januari 2001 12:39
Bron: Archos, views: 924

Naast Creative en een aantal andere fabrikanten heeft Archos nu ook een portable mp3 speler op de markt met een harde schijf van maar liefst 6GB. Dit apparaat kun je in je bezit krijgen voor minder dan Fl 1000,-. Het apparaat heeft een USB interface en is tevens is hij te gebruiken als portable harde schijf (in tegenstelling tot de Creative Nomad).

Niet iedereen zal positief zijn over het stootvaste design, maar dit is op het eerste gezicht een goede concurrent voor Creative:

  • Portable MP3 Player/6 GB USB Hard Drive
  • Doubles as a portable USB hard drive for your desktop or laptop computer. Plug and play everywhere you go.
  • One version for both the PC and Mac.
  • Comes with a USB interface.
  • Windows 98 Mac OS8.1 or higher
  • Powered from 4 x AA NiMH batteries for up to 8 hours playback AC adapter for separate power supply and battery recharging
  • Transfer Rates: USB interface offers fast digital transfer rates, up to 1 MB/sec, quick connectivity and setup
  • Truly pocket-sized: 115 x 82 x 34 mm (4.5” x 3.2” x 1.3”) with footing
  • 290 g (12-ounce) lightweight device

Archos mp3 speler

Een volledige review van dit apparaatje is hier te vinden. rode indiaan, bedankt voor de tip

Volgende 13:15
Vorige 12:24

Reacties

«  1  2  3  »

wat een ontzettend lelijk ding zeg.....verschrikkelijk
maar het is dat wel de 1e concurrent voor de creative jukebox en hij is nog goedkooper ook , nu nog maar paar revieuws afwachten of die echt goed is

De Nomad is echt niet de eerste (en enige) "jukebox" hoor, de Personal Jukebox was er al en dit is de opvolger er van:
http://www.pjbox.com/

Weegt minder en heeft een Lithium ION accu, casette adapter, draagtas, betere koptelefoon etc etc(volgens de comparison op hun site)
8-)

dit gaat de goede kant op
je mp3 player gebruiken voor draagbare harde schijf
als je ergens wat leuks ziet neem je het mee.....
disign :'(

sorry dat ik het zeg maar als je het zo ziet lijkt het net een rugzak / jetpack...

veelstegroot naar mijn mening, MD is nog steeds de beste oplossing voor mij.

Size: Truly pocket-sized: 115 x 82 x 34 mm (4.5” x 3.2” x 1.3”) with footing

Valt dus reuze mee. Ok, hij is lelijk maar 't
kan gewoon in je binnenzak.

Hadden ze beter toch die microdrive van IBM kunnen gebruiken, is wel wat kleiner qua opslag capaciteit, maar het formaat is ook een stuk kleiner.
Dan kom je echt in de buurt van de concurent van een MD player.

Kijk voortaan effe eerst in pricewatch |:(, een IBM microdrive 340mb kost al 950,-, en dan heb je nog vrij weinig ruimte, en daar komen de kosten van de speler bij, de grootste ibm microdrive is 1GB en kost iets van 2500,- :r

IBM Microdrive 1GB FL 1665,-
Volgens pricewatch :)

Watch this!

http://www.archos.com/zone_a/products/product_1 .html

Online bestellen voor slechts $ 349.-

Dat is toch geen geld?

Hij is alleen wat dik volgens mij.

Een cd is toch ook al snel zo'n 15 cm doorsnee.

Dus dan valt die 11.5 x 8.2 cm echt wel mee.
edit:
Kan iemand wat aan m'n verbinding doen?
Elger stond er net nog niet

Een cd is 12cm in doorsnee, en een beetje redelijke cd speler is hooguit 13cm in doorsnee.

Echter het voordeel van mp3 spelers boven cd/cd-mp3 spelers is juist het formaat, en als dat wegvalt kan je net zo goed een mp3-cd speler kopen.

Nou... ik vindt de mogelijkheid om hem als portable drive te gebruiken en 9 keer zo grote kapaciteit (dus ruimte voor meer dan 100 albums) toch ook wel leuke extra's
Bovendien is hij veel snaller dan een cd-speler en kan past daardoor wel in je zak.

Truly pocket-sized: 115 x 82 x 34 mm
En dat vind jij groot.
Ik ken een Neger en hij zegt dat hij er eentje heeft van 21 cm en 6 cm dik :P
Nou dat vind ik best groot :'(

Heb je daar even voor dagen muziek bij, zijn de batterijen plat na 8 uur.

TK gevraagd: Li-Ion AA batterijen ;)

en hoe lang denk ja dat het duurt 6GB vol te pompen via USB?

haha }>

btw. hadden ze niet wat kleinere schijf erin kunnen plaatsten:
-sneller vol pompen
-kosten besparen (aanschaf prijs lager)
-dunner?

je kunt toch nooit alles afluisteren voordat je batterijen leeg zijn.

Ze hadden er inderdaad beter een FireWire interface bijgedaan

misschien iets voor in de toekomst!

Het bedrijf maakt nl ook FW producten :)

http://www.archos.com/zone_a/products/product_1 5.html

Even rekenen hoor. 6 Gig = afgerond naar een mooi getal 6000 MB.
Op maximale snelheid zou hij 1 MB/s kunnen wegschrijven dus 6000 seconden.
Reken dus maar op 2 uur. (6 gig is natuurlijk meer als 6000 MB en of hij altijd op volle snelheid data doorpompt is ook nog maar de vraag.

Als je rekent doe het dan goed:

Ze gebruiken 6GB vaak als 6 000 000 000 bytes, dus krijg je "slechts" 5.588" GB, dit met de USB snelheid van 12Mbit (=1,5MB, wat ie nooit haalt, ga maar van 1,2MB uit) is dus ongeveer 80 minuten voor het volpompen van het kreng...

Bij mp3.com hadden ze het over 326mb in 7min=> 129min om hem helemaal vol te zetten :9

Jep dat doe je 1 keer en daarna een beetje updaten enzo gaat snel zat. Net alsof je elke keer die 6 GB weghaalt en opnieuw neerzet. Is wel problematisch als je zoals sommige mensen 13 GB aan mp3 muziek ter beschikking hebt. Makkelijkste lijkt me toch een utp verbinding zodat je em aan de hub kunt hangen.

USB is op volle snelheid 12 Mbit, geen 10.
En tenzij je een 100Mbit hub gebruikt is USB dus sneller.
En henk... Als je het vervelend vindt dat 6GB niet zo snel vol is, dan neem jij toch lekker een 1.44MB floppy? die is zo vol :+

Je hoeft er toch niet perse 6Gb op te zetten??

Eneuh: Bij mp3.com in de message boards is vet veel info over deze speler te vinden. Zelf een tech. van Archos legt het e.e.a. uit. Ook zijn er veel updates op archos.com te vinden waarmee je het spelertje weer wat extra/betere functionaliteit geeft!

Deze speler vind ik zeker beter dan die van Creative (D.A.P. Jukebox), echter is het nog vrijlastig om 'm in Nederland te krijgen (Anl (www.anl.nl) in Den Haag vraagt er 1050 voor!!!! belachelijk!).

Ik vind het er eigenlijk best wel tof uitzien (smaken verschillen inderdaad :)), maar qua features gaat het zeker de goede kant op ja!

De prijs vind ik best redelijk, aangezien de enige echte concurrent (Creative) al een stuk duurder is. Nog een paar van die concurrenten erbij en de prijzen gaan richting de duurdere MD spelers. Dan kunnen ze daar goed mee gaan concurreren, al zal dat niet zo makkelijk zijn denk ik.

hm .. dan toch liever een mp3 speler met die microdrive van ibm erin, de 1gb aub, dan heb je ook ~1000 minuten bij je, genoeg voor een dagje zou ik zeggen.. :)

User can skip tracks, quick-scan within songs
Dit, in combinatie met het weglaten van de SDMI protection (je kan nu ook via dit apparaat naar een PC uploaden :) ) en de reatief lage prijs maken dit een *heel* gaaf bakkie!

Wooow, Spacy!!

tja, daar durf ik niet meer over straat..
Niet omdat ik hem lelijk vindt, maar omdat hij er gewoon te duur uitziet..
Ik vind hem mooier dan die DAP van Creative, en als die batterijen nog eens wat langer meekonden zou ik hem echt gaan kopen..

Ik wacht tot de volgende sessie van de Dap/Archos en dan koop ik er zeker een..

Denk dat de batterijen het grootste tegen zijn :(
Het apparaat doet me denken aan m'n eerste zwemles, had ook zo'n futuristisch plankje :)

Perfecte combinatie ? IBM microdive , FireWire interface en Lithium accu denk ik. Vast ook veeeeeel duurder, maar ach :9
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 13:15
Vorige 12:24
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: