Hoofdcategorieën

nVidia neemt 100 3dfx engineers over

Door Tweakers.net Nieuwsposter, dinsdag 19 december 2000 21:19
Bron: The Register, views: 463

The Register vertelt dat nVidia aan 100 engineers van 3dfx werk zal geven. Wat het bedrijf precies met de nieuwe technologiën (Gigapixel Tile Based Rendering System, T-Buffer e.d.) zal doen is nog onduidelijk. nVidia CEO Huang bevestigde wel dat hij zo snel mogelijk wil evalueren wat ervan gebruikt kan worden voor aankomende producten:

Nvidia yesterday said it wants to give a hundred of 3dfx's top engineers jobs - part of the company's programme to pick the flesh from the technological bones of the moribund graphics chip maker.

Speaking at an analyst conference yesterday, Nvidia CEO CEO Jen-Hsun Huang didn't go into detail about how his company will leverage intellectual property acquired from 3dfx. Too much, of course, depends on whether 3dfx shareholders will permit the sale of the company's technological and trademark assets to Nvidia for $70 million plus one million shares.

"We're quite excited about the new products in the pipeline, and hopefully we'll be able to quickly assess how much of the technologies to incorporate into our follow-on products," said Huang. [break]Wat er met de Voodoo-naam gaat gebeuren is ook nog even afwachten. het lijkt de schrijver onwaarschijnlijk dat nVidia de naam zelf zal gaan gebruiken en voorspelt dat een videokaartfabrikant de licensie van nVidia zal overnemen:[/break]The options for Nvidia boil down to selling the Voodoo name to a board maker, to license the name, or use it itself for its next or next-but-one generation of graphics chip. The latter seems unlikely, since GeForce is now well established. Licensing may work, but will multiple board vendors all want to offer competing Voodoo cards? We reckon Nvidia will sell it to the highest bidder. We shall see.

Lees hier het complete artikel.

Volgende 21:40
Vorige 20:46

Reacties

«  1  2  »

Dit zal dus werkelijk voor een revolutie voor de 3d gamers gaan zorgen..

Er gaat nu zeker gewerkt worden aan een chipset die 5x zo snel zal worden dan de huidige GF2..

Hardstikke mooi, hopelijk komt er dan snel software om te genieten van al dat moois

De NV20 zou in sommige situaties al 7 keer sneller moeten zijn dan een GF2 Ultra :P athena.tweakers.net/nieuws.dsp?ID=14585

In de praktijk zal het wel meevallen, maar het is wel een leuke fantasie ;)

Met dit soort reacties vraag ik me altijd af: waarom zou je zo'n snelheid nodig hebben? Geef mij maar grandioos mooie graphics op 60 fps ipv matige of goede graphics op 300 fps. Tot nu toe word alles geoptimaliseerd op snelheid terwijl de beeldkwaliteit achtergesteld blijft.

Leuk zou het zijn als nVidia bijvoorbeeld technieken zou gaan kopen van Matrox om de beeldkwaliteit te verhogen.

Laten ze al die moeite die ze doen om het sneller te maken eens stoppen in de kwaliteit. Met de snelheid van de huidige kaarten kunnen ze (en wij ook) nog wel even vooruit hoor.

Omdat je met die snelheid ook de mogelijkheden hebt om nog meer details aan te zetten zonder onder jouw 60fps te komen. Denk maar eens aan "fog" ten tijde van de TNT. Daar hadden die GPU's soms flink moeite mee, terwijl mijn GF2MX er geen enkele moeite mee heeft. Hoe mooier je een spel wilt spelen hoe meer rekenkracht je nodig hebt, zo simpel is het. Alleen de 2D kwaliteit mag wel eens wat verbeterd worden idd, maar of je daarvoor jou een GF2 Ultra van 1300,- koopt?

Maar dan laat je het weer over aan de software makers. Die mogelijkheden zijn er wel maar ze moeten deze dingen in de hardware bakken zodat die snelheid goed benut word die nu beschikbaar is. Ik vind beeldkwaliteit veel belangrijker dan snelheid. Zolang het speelbaar is bijv 30 < fps < 60 vind ik het al best.

Honderd van de hoeveel?

Wist niet dat 3dfx zoveel engineers had. Best veel voor een bedrijf dat alleen videokaarten maakt, of heb ik dat?

Is zeker voor een reklame actie....

De nieuwe VoodooForce256.

NU: voor maar 599,- (inclusief engineer!) :P

Als ze mij kunnen garanderen dat die engineer
1) Beter kan overklokken dan ik
2) Twee X-chromosomen heeft
3) Kan koken
4) Maar toch van de kliekjes wil leven

Doe mij er dan maar 1 ! :)

Of 2 :) (speciale aanbieding :))

:7 :7 :7 nVidiaVooDoo 666
prijs: 666,-
inc. hellraiser 3d eyeglasses }>

Defenitly gives you HELL of a performance .....

Kan ook gewoon in de uitverkoop doen, loop je in Beverwijk over de markt, hoor je eerst een mannetje schreeuwen "aardbeien; beste kwaliteit, nu 3,- per bakje"een ander bied pc's aan.. en ff verderop kun je Engneers kopen, per 5 voordeliger.

"Wilt u er een zakje omheen meneer, pinnen of contant betalen?" Uhh neej dank je, en ik pin wel.. heeft u er misschien een papiertje omheen? ;)


Wel goed dat 3DFX de mensen laat overnemen, anders hadden ze misschien wel op straat komen te staan .. (mwaah voor hoe lang.. ?)

Een VoodooForce is denkbaar.. of een GeForce 6000 met 12 chippies erop ofzo.. Of een DualGeForceVoodooUltraGts met SLI :)

Ach jah.. tis wat.. zelfs in de Poll zijn de meningen verdeelt.. alleen de toekomst zal leren wat er gebeurt met twee "grootmachten" die samensmelten.

* 786562 nigelator

alleen de toekomst zal leren wat er gebeurt met twee "grootmachten" die samensmelten.
Hmmm... Samensmelten? Ze bundelen geen krachten, en nVidia heeft 3dfx niet gekocht voor de technieken. Ze weten nog niet eens wat ze met die technieken gaan doen en of ze die technieken wel willen gaan gebruiken. Ik denk dat er toch echt meer sprake is van het uit de weg ruimen van concurrentie.

Nou ik denk dat Nvidia de voodoo in het ronde archief doet verdwijnen, ik bedoel, het merk heeft nog steeds een grote naamsbekendheid en door het te verkopen/verhuren geef je andere bedrijven de mogelijkheid tot het gebruiken van die bekendheid, en DAT zal niet zo goed zijn voor de omzet van Nvidia!

Wat er met de Voodoo-naam gaat gebeuren is ook nog even afwachten. het lijkt de schrijver onwaarschijnlijk dat nVidia de naam zelf zal gaan gebruiken en voorspelt dat een videokaartfabrikant de licensie van nVidia zal overnemen
Inderdaad, nVidia heeft ook waanzinnig veel geld uitgegeven om het GeForce merk te laten concurreren met het Voodoo merk. Door zelf de zwarte magie te gaan bezigen zou men schuldig zijn aan kapitaalvernietiging.....zonde van al die moeite in het verleden.

Wat er met de Voodoo-naam gaat gebeuren is ook nog even afwachten. het lijkt de schrijver onwaarschijnlijk dat nVidia de naam zelf zal gaan gebruiken en voorspelt dat een videokaartfabrikant de licensie van nVidia zal overnemen:
Ik zie het al voor me :

De S3 VooDoo van VIA...

Over naamsverwarring gesproken...

ik snap niet dat een term als 'voodoo' sowieso kon worden vastgelegd.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 21:40
Vorige 20:46
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: