Hoofdcategorieën
Device Settings

Intel Pentium 4 benchmarks

Door Tweakers.net Nieuwsposter, dinsdag 14 november 2000 21:50
Bron: Australian IT, views: 649

Bij Australian IT zijn vrij veel nieuwe benchmarks gepost van een Intel Pentium 4 systeem op 1,4 en 1,5GHz, uitgerust met PC800 RDRAM en een nVidia GeForce2 Ultra videokaart. Vergelijkend met de 1GHz Pentium III valt wederom te concluderen dat de P4 aardig wat sneller is onder Quake III en de SPECfp2000 benchmark. Helaas is het onderlinge verschil bij SysMark en WinBench vele malen kleiner waardoor de CPU op korte termijn (op een paar zeer rijke gamers na) voor de meesten niet interessant zal zijn. Hieronder heb je een gedeelte, voor meer info en benchies kun je hier klikken.

So how fast is it?
Very.

But not nearly as fast as you'd want it to be, for the money.

Here are the performance numbers that Intel included in their review guide. You'd expect them to be shamelessly slanted, but Intel have displayed an unnerving degree of honesty in their in-house benchmarking lately.

Oh, sure, they don't go out of their way to draw attention to poorly performing items, or helpfully direct you to your local AMD CPU dealer. But neither do they hide the less flattering results.

 P-III 1GHzP4 1.4GHzP4 1.5GHz
SPECfp2000314541562
Quake III – demo2143.2200.8206.5
Quake III - demo1149202.3210.3
3DMark
2000 CPU speed test
393434457
3D WinBench 2000 processor test1.932.442.55

Overigens was de info over de Pentium 4's brakke performance bij het kraken van RC5 blokkies ook afkomstig van Australina IT.

Volgende 21:52 Comdex dag 1 verslag @ THG
Vorige 21:23 Netscape 6 nu echt uit
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Het lijkt me duidelijk dat intel de P4 duidelijk heeft ontwikkeld voor applicaties die veel van je geheugenbandbreete vergen, want verder is er niet opzienbarend te zien, eerder een beetje teleurstellend

Het lijkt me duidelijk dat intel de P4 duidelijk heeft ontwikkeld voor applicaties die veel van je geheugenbandbreete vergen..
Dat aspect wordt steeds belangrijker in de nabije toekomst, denk je ook niet?

Zeker. De verwachting is ook dat in embedded systemen (koelkasten, broodroosters, tv's, CD-spelers, enz. enz.) de ICtjes in de toekomst rond de 90% uit geheugen zullen bestaan. Door het verkleinen van de gates op de ICtjes krijg je natuurlijk dat je er meer op kunt proppen. De processing power is volledig voorzien, dus wordt het geheugen. Want de meeste apparaten moeten toch een hoop dingen kunnen onthouden en met een hoop gegevens gaan sleutelen. Daar komt dan ook de noodzaak van geheugen weer bovendrijven......

nou na al die negativiteit vindt ik dit nog wel mevallen want zo slecht ziet het er niet slecht uit.
nl 1 ghz =100 % 1.4 ghz 140%
vb
SPECfp2000 314 om 541 = 100% & 172 % dus toppie dus.

Echter de P4 1.4 GHz komt in de laatste 3 tests onder de 140%.
De P4 1.5 GHz komt in de laatste 4 tests onder de 150%.
De P4 structuur lijkt daarom niet veel beter dan de P3 structuur.

'n Intel Pentium III 800 Mhz is niet 1.4 maal sneller dan 'n Pentium III 566 Mhz. Ik moet nog de eerste CPU family zien die lineair scaled als je de frequency ophoogd en de rest van het systeem hetzelfde laat!
De P4 heeft 'n verbeterde 'communicatie met de buitenwereld'. Dus scaled hij beter.

Tja ik begrijp die negativiteit ook niet. Sterker nog als dit allemaal klopt weet ik wel wat mijn volgende prtoc wordt: SPECfp2000 maakt een gigantische jump en begint enigszins te lijken op de waarden die onze Alpha (op 667 Mhz!) uitpoept.

mjah, valt aan de ene kant dus weer meej, aan de andere kant dus weer tegen.

Misschien is het wij om te w88 op een nieuwe AMD of betere mobo's voor de P4..


maarjah, w88 is altijd beter zeggen ze :Z

hmmz ja de P4 afzeiken doen we al een tijdje :D ik ook maargoed

we moeten niet vergeten dat de 4 in zijn kinderschoenen staat en gemaakt is voor hoge Frequenties (mhz zegt weinig maargoed)

de P4 kan de 2 GHZ makkelijk halen... en hoger?.. DAN presteert ie wel beter als een PIII 1GHZ
------------------------------------------------------------------------------
Beter gewoon een Tbird op 266 fsb (8>
------------------------------------------------------------------------------

conclusie: prijs/prestatie is slecht, dus we wachten wel een half jaar tot de prijs gedaald is. Maar het is nog maar afwachten wat amd dan aanbiedt!

Ziet er inderdaad niet verkeerd uit. Zal alleen een beetje duur zijn denk? Daarom ga ik maar mooi een AMD duron kopen, lekker goedkoop. :)

Pfffew... gelukkig is hij dus niet zo teleurstellend als ik (en waarschijnelijk vele met mij) dacht.. nu nog wat optimalisatie van de software en een prijsdaling die ongetwijfeld komt en we krijgen toch nog een echte opvolger van de PIII !

Durfde ze de T-Bird er niet tussen te zetten? }>

Iedereen schijnt hier te vergeten dat Intel een aantal concessies heeft moeten doen om hogere snelheden te bereiken. Een van deze consessies is een veel langere pipeline in de processor. Dit heeft negatieve gevolgen voor de klok-voor-klok snelheid, maar stelt Intel wel in staat om dit processorontwerp naar veel hogere snelheden (in MHz) te tillen.

Het is dus knap dat de processor zijn snelheid relatief behoud t.o.v. een PIII 1GHz.

De P4 behoud zijn snelheid relatief t.o.v. alleen in de eerste test.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 21:52 Comdex dag 1 verslag @ THG
Vorige 21:23 Netscape 6 nu echt uit
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011