Hoofdcategorieën
Device Settings

Nederland nog lang niet ver genoeg op ICT-gebied

Door Mark Timmer, woensdag 1 november 2000 11:35
Bron: De Volkskrant, views: 484

In de Volkskrant lezen we vandaag dat Nederland nog lang niet op het ICT-niveau is wat de bedoeling was. Amerika loopt steeds verder uit en ook andere landen zijn al een stuk ontwikkelder. Uiteraard is de politiek hier niet echt blij mee en zal er wat aan gedaan worden, vertelt minister Jorritsma van Economische Zaken. Zo zal er 932 miljoen gulden extra worden uitgetrokken voor de ICT-sector en zal de overheid betere voorlichting gaan geven met betrekking tot computers:

[...] Uit een vergelijkend onderzoek blijkt echter dat Nederland op ICT-gebied voorbijgestreefd dreigt te worden. Nederland staat zevende op de ICT-ranglijst, maar de achterstand op de Verenigde Staten, ICT-natie bij uitstek, wordt groter. VVD-minister Jorritsma van Economische Zaken komt met een speciale agenda om de komende jaren de zwakke plekken weg te werken; 932 miljoen gulden wordt ervoor uitgetrokken.

Er moet één overheidsloket op internet komen: van paspoort tot bouwaanvraag. In 2002 een kwart van alle overheidsdiensten via internet aanbieden, lijkt misschien niet zo ambitieus, maar als je bedenkt wie we allemaal mee moeten krijgen. We moeten ook de bescherming van persoonlijke gegevens goed regelen. Dat kan met ICT heel goed, maar we moeten er wel afspraken over maken.'

Dank aan Mark Heyblok voor de tip naar dit interview met Jorritsma.

Volgende 11:45 AMD 760 mobo spec overzicht
Vorige 10:57 AMD 760MP chipset gedelayed tot midden 2001
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Zo Jorritsma gaat geld beschikbaar stellen voor spam zeker > :)

ICT? Interne Chocolade Terminal? ;)

Ik ben nieuwsgierig of die ambtenaren net zo snel zijn op internet dan achter hun loket! :7

als we nou allemaal gaan spammen dan heeft jorristma genoeg geld om de US voorbij te streven :)

Betere voorlichting? :(

Die gasten kijken zeker nooit op www.tweakers.net :(

1 woord: Betuwelijn, Maasvlakte en Schiphol. Oeps, dat zijn er vier, doch alleen om aan te geven dat meer geld niet eens zozeer nodig is. Deze regering (net als de vorige vijf trouwens) verspilt liever geld aan dure infrastructurele projecten dan aan ICT (of techniek in het algemeen). Als het rijk echt wat wil doen, dan moeten ze de Research & Development-budgetten die in 1996 bij het vorige regeerakkoord nog weer eens flink werden gekort, weer in oude glorie herstellen. Of het liefst er nog wat bovenop. Dat heeft meer zin dan een overheidspotje te creeeren waaruit toch alleen maar weer stompzinnige advertenties a la ' Nederland ICT Land' worden bekostigd.

1 woord: Betuwelijn, Maasvlakte en Schiphol. Oeps, dat zijn er vier
4? ik zie er maar 3.... hop jij ook wat van die 922 miljoen :)
hmmm femme, vraag eens subsidie aan....kan je van dat geld nieuwe hardware kopen, en voor alle trouwe tweakers een adsl of t3 aan laten leggen, wij zorgen wel voor de voorsprong

*** ja offtopic weet ik, ben gewoon in een pest bui ***

Betuwelijn (=1), Maasvlakte (=2) en (=3) Schiphol (=4)

Ikke kan al tot vier tellen }> !! Jij ook ?

T3 in nederland ? ;)

e3 dan.....doe maar wat snels met lage ping....
en wie zei dat ik in nederland blijf.....met 922 miljoen zit ik in silicon valley, of hebben ze ook snel internet op de bahama's? :)

1 miljard voor ICT ? das veels te weinig. Ga maar eens alle scholen voorzien van computers en internet dan ga je al over dat bedrag heen. Ze kunnen beter de concurentie bij ICT bedrijven onderling proberen te verhogen zoals b.v. het openbreken van het kabelmonopoly.


euhm zowel maasvlakte en schiphol hebben een bewezen positief effect op de economie.

Als het aan mij had gelegen had het stuk land tussen schiphol en amsterdam een grote landingsbaan geworden. En de maasvlakte is nodig om 's werelds grootste haven ook de grootste te laten blijven !

Als het aan mij had gelegen had het stuk land tussen schiphol en amsterdam een grote landingsbaan geworden.
Vind ik ook! Al die mensen die bij schiphol zijn komen wonen moeten ook niet zeuren over gelijdsoverlast, dan had schiphol nog meer winst gedraaid. Die mensen wisten dat er een luchthaven was, als ze ernaast willen wonen moeten ze ook niet zeuren!

Deze regering (...) verspilt liever geld aan dure infrastructurele projecten dan aan ICT
Op dit moment verdient Nederland dan ook ietsjes meer geld in de transport sector dan in de ICT sector. Misschien dat dat er iets mee te maken heeft ... :9

Dat wordt lachen met de overheid...dames en heren, ZO moet u een syteem VET overclocken!! Dit bespaart u geld voor een dure PC met een snellere processor ! :)

sorry hoor maar ik ga dus echt geen paspoort aanvragen via internet... e-commerce heeft zo zijn grenzen vind ik

En dan alleen al te denken aan de beveilgingen... Vrijwel niets is meer veilig. Ze mogen wel wat gaan doen aan de wachtrijen die momenteel bestaan in de stadskantoren doen, dan is dat hele paspoort via internet etc.. gedoe niet eens nodig, en meteen een stuk veiliger.

Als ik door via internet dingen aan te vragen tijd kan besparen (en in de toekomst misschien zelfs wel geld), dan doe ik dat zeker wel. Misschien kom jij uit een klein dorp, maar in een middelgrote stad als Breda, sta je al gauw anderhalf uur in de rij. Dan doe ik dat liever van thuis uit enzo.

Ik kom ook uit breda en heb nog nooit langer gewacht dan 10 minuten...

Hangt ook ernstig van de tijden af...

En waarom zou je dat niet doen? Het lijkt me voor mensen die veel en lang werken een uitstekende oplossing.

Alleen al als ik naar mijzelf kijk ben ik niet in staat om tijdens de 'ambtenaren werktijden' naar het gemeentehuis te crossen, zonder dat ik daarvoor vrij moet nemen.

In dit geval is Internet een uitstekende oplossing voor dit soort zaken.

Dat is inderdaad zo, je moet bijna altijd wel een ochtend (lees: dag) vrij vragen als je iets op het stadskantoor oid moet doen.

Hier voor is Internet de ideale oplossing, maar hierbij komt ook nog eens kijken dat alles wat men over het internet verstuurt, gelezen kan worden door derden. Niet iedereen weet hoe dit moet, maar deze groep die het weet wordt steeds groter.

Dus echt veilig kan ik dit niet noemen, en veel vertrouwen zal er dan ook niet in komen.

Laatst was er een stuk in de krant dat de banken de beveiliging het "minst" belangrijk vonden, en hier vrij weinig aan deden. Ik weet niet precies wat er in stond, maar kwam er op neer dat er veel meer aan de beveiliging moest gedaan worden.

Dus ik ben benieuwd hoe de overheid dat gaat aanpakken.

Het paspoort wordt echt niet via internet uitgeprint enzo.
Bestellen van vertrouwelijke dingen kan toch best. Zolang die vertrouwelijke dingen maar niet via Internet toegezonden worden.

Het paspoort wordt echt niet via internet uitgeprint enzo.
Bestellen van vertrouwelijke dingen kan toch best. Zolang die vertrouwelijke dingen maar niet via Internet toegezonden worden.


Dat is waar, ivm watermerken blablabla.. maar als je het niet via internet kan laten bezorgen, hoe zit het dan? Moet je het paspoort komen ophalen?? Kan je dus wederom een ochtend (lees: dag) vrijnemen om dat ding te gaan halen.

En waarom zou dat niet kunnen? Ik had laatst mijn pasje laten blokkeren en kreeg een nieuwe via de post toegestuurd. Dat scheen wel weer te kunnen.. (Postbank) Dit vond ikzelf zeer slecht, aangezien ik tegelijk met het blokkeren van mij pas de aanvraag voor 5 bankafschriften had ingedient omdat deze bij de post verdwenen waren (van 5x2 weken, is zo'n 10 weken)...

Gelukkig is de pas wel aangekomen.

Je zegt het zelf al: Per post.
Aangetekende dingen per post zijn vaker af te halen (en liggen dan ook al klaar) dan als je naar het stadskantoor moet. Om langs het postkantoor te gaan hoef je geen dagdeel vrij te nemen.
De gewone, onaangetekende post is nog lang niet betrouwbaar genoeg (of is juist niet betrouwbaar meer).

Ik voel mij al in mijn privacy geschonden als de woningbouwvereniging een loonstrook vraagt. Weet toch zeker zelf wel wat ik kan betalen en niet hoe is het nou? Bovendien vind ik dat het ze gewoon geen flikker aan gaat. Laat staan dat al m'n prive gegevens bij regering enzo op computer die aan het internet hangen staan. Niet dat ik iets te verbergen heb, maar het gaat anderen gewoon geen flikker aan en als ze het zo graag willen weten komen ze het maar vragen.

Ik spreek je over 5 jaar nog wel een keer. D8 dat een tweaker wel in ws voor vernieuwing. Weg met die dogmas.

Ha! Tweakers in voor vernieuwing. De laatste paar maanden worden echt alle nieuwe technologie'en en toepassingen op tweakers.net in de reacties afgeschoten; alleen AMD & linux nieuws krijgen positieve reacties.

De gemiddelde tweaker, conservatiever dan je denkt

Ben zeker in voor vernieuwen, echter niet als dat ten koste gaat van een aantal dingen :-)

Bovendien worden vernieuwen over het algemeen door bedrijven zo hard gepushed dat het naar de klote is voor het goed was, kijk naar de hoeveelheid XML standaarden die er nu zijn.

Laten we allemaal Jorritsma spammen met een link naar Tweakers.net :+ :)...

amerika veel verder...?!!!

veel verder weg ja wij NL-ers zijn de beste IT-ers dacht ik maar even ga toch een eind fietsen
wij laten onze source codes in ieder geval niet afstelen! :9

Nee wij zijn zo slim om de bank te starten met een open source(+ database) gedachte
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 11:45 AMD 760 mobo spec overzicht
Vorige 10:57 AMD 760MP chipset gedelayed tot midden 2001
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011