Hoofdcategorieën
Device Settings

Creative NOMAD JukeBox MP3 player review

Door Tweakers.net Nieuwsposter, donderdag 19 oktober 2000 23:12
Bron: HardwareZone, views: 561

Op HardwareZone is een review verschenen van de Creative NOMAD JukeBox MP3 player. De NOMAD transporteert data via de USB bus en is tevens, naast een 8MB DRAM buffer, voorzien van een 6GB grote harde schijf. Hierop kan honderd uur aan MPEG-3 muziek worden opgeslagen met een 128 kilobits datarate. Het apparaat heeft veel features waaronder Creative's eigen EAX. Hiermee kunnen niet alleen ruimtelijke effecten worden gecreëerd, maar ook muziek vertraagd of versneld afspelen behoort tot de mogelijkheden.

Er kleven echter ook een paar nadelen aan de NOMAD. Hij is bijvoorbeeld niet bestand tegen heavy duty: joggen of fietsen zonder overslaan van de muziek is er niet bij. Een ander nadeel is het ontbreken van de mogelijkheid kleine stukjes terug of vooruit te spoelen tijdens het luisteren, maar de reviewer meldt dat dit met toekomstige firmware-upgrades te verhelpen is. De NOMAD laat een paar praktische steken vallen, maar toont een groot potentieel als het gaat om draagbaar luistervertier. De Creative NOMAD JukeBox moet ongeveer USD $499 (ongeveer fl 1280) gaan kosten:

So does the Creative JukeBox work well? As a jogging companion, no. Even with its 8MB DRAM buffer, the skip-free player is not really the perfect guy to tag along on a heavy-duty rock-climbing trip. For that, you’re better off with smaller MP3 players. Occasionally, you’ll find the underside of the player warm but this is minor if you keep the player in a cool place.

US $499 may be a little steep for a high-capacity MP3 player, but if compared with existing high-capacity MP3 players in the market today, the Creative JukeBox would definitely be a race leader.

[...] It still lacks several necessities (rewind/forward functions, FM tuner, bookmarker, remote controller), but with its firmware-upgradeability feature, the purchase wouldn't seem so painful after all. If you have the cash and lots of MP3s, investing in the JukeBox isn't as bad as it sounds.

Creative NOMAD JukeBox
Volgende 01:28 SDMI reageert op hack
Vorige 18:03 Soltek KT133A 266MHz FSB mobo info
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

erg leuk ding, 6,4Gb vol met Mp3tjes, kan je iniedergeval niet klagen over de opslag hoeveelheid. Nadelen de batterijen duur gaat niet zo lang mee als het aantal nummers dat je af kunt spelen en voordat je het weet kan je nee nieuwe hdd inbouwen omdat jeje muziek woiu afspelen wanneer je aan het fietsen of rennen bent. zo kan lenoxx mp3-cd speler er wel weer tegen hij sloeg niet over toen ik naar de bus rende.
maar fl 1200,- uitgeven voor dit ding vind ik wel belachelijk veel. :( :( koop dan een goedkope laptop ofzo iets.
maar het zal verder wel een goed product zijn, ben benieuwd of ze het allemaal echt waar kunnen maken wat ze over geluid kwaliteit spreken. 8-)

Als je wat meer erover had gelezen dan zou je weten dat het apparaat niet goed werkt onder het joggen, maar dat de HD NIET snel beschadigd is omdat ze een nieuwe techniek gebruiken waardoor de naald constant op de HD zit en er dus niet tegenaan kan stoten.

Dit ding is echt geweldig vergeleken met de de huidige mp3 cdspelers, het grootste nadeel is dat de prijs zoo hoog is verder is dit een zeer leuk apparaatje. :P

1280 piek... ehh... geef mij maar een P100 met 6 gig harddisk... is in meeste gevallen goedkoper
(alleen niet draagbaar :( )

maar daar kan wel een }:O op!

Ok... het IS kewl, zoveel capaciteit, kan je lekker mp3 luisteren... alleen batterijen :((

en prijsje is ook wel tjakka....

Ik heb gelukkig een laptop... kost ietsjes meer (2e hands) maar goed, heeft ook 6.5 Gb,
maar ook CDrom :+

en kan daarnaast DivX spelen :P
en ikke kan inette, koeie grazen enz.

is alleen ietsjes groter :(

Het design is erg goed, maar ik heb toch een paar opmerkingen over het apparaatje.

6 Gb is onnodig vind ik, omdat je meestal toch een select aantal nummers hebt dat je mooi vind.
hij is niet bestand tegen heavy duty, nou zo'n ding heb je meestal bij als je ergens heengaat, dan beweeg je dus meestal ook. zelfs in de bus heb je te maken met hevige schokken, soms nog erger dan wanneer je jogt. :)
Wat ik dus eigenlijk wil zeggen is: dattie voor die prijs nog veel te veel nadelen heeft en als je dan toch moet upgraden, kun je misschien beter wachten op een versie die van zichzelf al beter is. tegen die tijd is het waarschijnlijk ook wel wat goedkoper.
Een brander in combi met een discman, of een MD speler vind ik nu nog de beste optie, vooral qua prijs.

oh ja

Occasionally, you’ll find the underside of the player warm but this is minor if you keep the player in a cool place.

Ach... het word weer winter, kun je lekker met je nomad in de sneeuw gaan zitten. :+

OK OK, hij is duur, maar ziet 'ie er niet lief uit ?
Toen ik het eerste stukje van de review las, dacht ik dat het een grote vierkante bak zou zijn, maar ze hebben er echt iets moois van gemaakt.
Al denk ik zelf dat zo'n mp3 discman handiger is voor iemand met een brander (en wie heeft er tegenwoordig geen brander.. ;))

hoe lang zou deze met z'n battarijen doen?
als je ziet dat er ook een harde schijf in moet draaien.
zal wel niet zo lang zijn
"deze NOMAD JukeBox wordt standaard geleverd met 3km verlengsnoer op een haspel"
:D

shit, ik lees er overheen.
4 hours playback...
leuk, met 100 uur muziek op je HD
:)

Ze zeggen dattie 4 uur achter elkaar kan afspelen..

:) Sorry, had niet op refresh gedrukt :)

de grote voordeel van de Jukebox is dat je er ook gewone bestanden op kan zetten dus 3 Gb aan bestanden en dan 3gb aan muziek. is handing om zooi van je werk/school naar huis te schouwen, als je dan toch zo'n joekel draagt kun je er net zo goed meerdere functies meegeven...

maar ja, als je dit ding een keer laat vallen is ie stuk denk ik , maar dat geld voor alles..

//heavy mode

zou je die 6 gb er niet uit kunnen pleuren en dan een 20 GB ofzo erin proppen (2,5"??) kun je gelijk je hele pc backuppen :) (kan in mijn geval al bij de 6 GB versie(heb maar 1,2 Gb))

was deze maand ook een revieuw in de PCM, zal dalijk ff kijken of ik nog iets leuks uit kan vinden..


* 786562 -the

Dat werkt dus helaas niet, ik heb namelijk gelezen dat het onmogelijk is om bestanden (muziek en data) niet van de schijf af te halen zijn. Justitie was namelijk bang voor illegale praktijken met mp3's.

Wel biedt deze mp3 gigant de mogelijkheid om ook gewone .wav files op te slaan. Creative is zelfs voornemens om een protocol aan de software toe te voegen waarmee de gebruiker databestanden op het apparaat kan zetten.Wie toch elke dag z'n Jukebox meesleept , gebruikt hem dan als walkman en als extern opslagapparaat.
Mp3 bestanden kunnen niet terug naar de pc worden gekopieerd, dit is Creative's bijdrage aan de bestrijding van het illegaal kopieren van muziek

de mp3's kunnen er dus niet uit maar als de software komt kan de data er wel uit..


* 786562 -the

Dat werkt dus helaas niet, ik heb namelijk gelezen dat het onmogelijk is om bestanden (muziek en data) niet van de schijf af te halen zijn. Justitie was namelijk bang voor illegale praktijken met mp3's.
Volgens mij is er nog een mooie taak voor ons tweakers weggelegd }> }>
Zijn er nog vrijwilligers in de zaal????? :P :P

1280 gulden lijkt een hoop
maar het is ook een hoop
maar voor Amerikaanse standaarden is het niet duur want Amerikanen zien hun Dollar niet als 2 gulden 45 waard Amerikanen geven hun dollars uit net zoals wij onze guldens uitgeven.
Dus je zou eigenlijk kunnen zeggen dat het voor hun maar 499 dollar kost :)

hoe zit het met de data overdracht, want als ik die 6 Gig vol wil pompen hoe lang duurt het dan met het veredelde USB protocol en btw waarom gebruiken ze geen Firewire :?

ik ben het helemaal met --r-w-- eens en in de us is ie helmaal niet zo heel duur.

firewire is nog niet zo heel populair, ik zit zelf een beetje te wachten op wat usb 2.0, dat wordt geloof ik zo'n 14x sneller en dan heb je tenminste wat aan zo'n usb data transfer en ook je webcam doet het dan tenminste ook een beetje behoorlijk

Er staat dat dat ding niet tegen schokken kan, maar er zit 8MB geheugen in. dat is genoeg voor ca 6 minuten muziek van geheugen... is toch nog wel te doen?
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 01:28 SDMI reageert op hack
Vorige 18:03 Soltek KT133A 266MHz FSB mobo info
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011