Zucht, nou laat ik het dan maar eens proberen uit te leggen he, student die alles beter weet?
(pssst uitgelegt met een t??)
Nederlandse taal ligt mijn interesse niet; noch de interesse van
Tweakers.net lijkt mij. Het is hier relatief irrelevant. Tenslotte, ik ben ook geen student maar wel eigenzinnig. Doei vooroordelen.
Daarbij gaat de vergelijking wel op met de freesco distro aangezien het 2 producten betreft die een leek kan installeren. Kun je dat zeggen van een andere Linux distro? Nee, dat kan niet.
Wel degelijk. Er zijn genoeg gebruikersvriendelijke alternatieven voor FreeSCO. Waarbij ik niet alternatieven bedoel die een HDD nodig hebben zoals jij hier voorstelt, maar
diskless of
floppy firewall.
Een kleine greep uit de grote toybox alternatieven:
http://www.coyotelinux.com
http://freshmeat.net/search/?q=floppy+firewall§ion=projects
Mijn nichtje draait al jaren Coyote Linux in de studentenflat. Notez bien: ze is behoorlijk a-technisch.
Het is tamelijk DOH dat een oplossing die een HDD nodig heeft meer functionaliteit biedt (cq. kan bieden) dan een oplossing zonder HDD. Het gebruikt dan ook andere hardware en bij een crash zul je eerst moeten wachten tot er ge-fsck'ed is. Een diskless oplossing heeft hier geen last van en heeft bovendien het voordeel dat het relatief stiller is dan een oude herrie-makende 1 GB HDD.
Daarnaast ben het ik het totaal niet eens met die uitspraken dat Linux moeilijk is, met name wanneer ze onbeargumenteert zijn zoals hier het geval... maar da's een heel ander (offtopic) waardeoordeel-verhaal.
Verder meld ik nog even dat het product wel een harde schijf nodig heeft (ziehier ! een verschil ! maar ik noem het!)
Ja juist ja, FreeSCO niet; Clarkconnect wel; dat maakt de vergelijking imnsho niet genuanceerd. Appels met peren. Dat maak jij niet duidelijk in je verhaal; Jebbe en ik wel. Gegroet.