Hoofdcategorieën
Device Settings

Mozilla Firefox 2.0 release candidate 3 - update

Door Robin Vreuls, dinsdag 17 oktober 2006 08:30
Bron: Mozilla, views: 15.108

Firefox 2.0 - ook wel 'Bon Echo' genoemd - is een cross platform opensourcebrowser voor het internet en bevat een aantal nieuwe features en verbeteringen ten opzichte van de huidige Firefox 1-reeks, zoals dat elke tab voorzien is van een aparte sluitknop. Ook hebben de ontwikkelaars de ondersteuning van extensions verbeterd en is de 2.0-serie uitgevoerd met Googles Safe Browsing-uitbreiding, die bescherming moet bieden tegen phishingsites. Daarnaast is de browser uitgerust met features zoals de bookmarksoftware microsummaries en kent Firefox ondersteuning voor 'client-side session and persistent storage'.

Firefox-logoOp de ftp-server van Mozilla is zojuist de derde release candidate verschenen van Mozilla Firefox 2.0. Deze versie kan gedownload worden voor Linux, Mac OS X en Windows. Voor de zelfbouwers en developers onder ons is er ook nog de broncode beschikbaar, waarmee een eigen variant van de nieuwe Firefox gebakken kan worden of een kijkje kan worden genomen in de code. Wat de veranderingen zijn in de nieuwe Firefox 2.0-release is niet bekend. De eerste finalversie van de 2.0-branch wordt ergens eind deze maand en begin volgende maand verwacht.

Update: Inmiddels hebben de developers van Mozilla de release notes gepubliceerd en via de mail zijn de mensen die zich hebben aangemeld op de press-list van Firefox op de hoogte gesteld van Mozilla Firefox 2.0 RC3. Deze release notes zien er hetzelfde uit als de voorgaande twee release candidates:

The release notes have a detailed list of what's new in Firefox 2 RC 3, including:
  • A new theme that updates Firefox's familiar interface
  • Built in Phishing Protection
  • Enhanced search engine management and search suggestions for Google, Yahoo! and Answers.com
  • Improvements to tabbed browsing, including the ability to re-open recently closed tabs
  • Firefox will resume from where you left off after a system crash or browser restart
  • Better support for previewing and subscribing to Web feeds
  • Inline spell checking in Web forms
  • The ability to create bookmarks with "Live Titles" for Web sites that offer microsummaries
  • New Add-ons manager that simplifies management of extensions and themes.
  • Support for JavaScript 1.7
  • Extended search plugin format
  • Updates to the extension system to provide enhanced security and to allow for easier localization of extensions
  • Support for client-side session and persistent storage
  • Support for SVG text using svg:textPath
  • New Windows installer based on Nullsoft Scriptable Install System
WebsiteMozilla
Downloadhttp://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/2.0rc3/
Volgende 08:54 FeedDemon 2.1 beta 2
Vorige 06:31 BulletProof FTP 2.56

Reacties

«  1  2  3  »

Binnen 20 dagen 3 release candidates, ze konden wel haast hebben :+

de 1.5 was 3 in 15 dagen. en voor de versie 1 waren het er 2 in 4 dagen zelfs (voor zover ik kan zien op http://releases.mozilla.o...lla.org/firefox/releases/)

daarnaast vond ik zelfs de 2e beta al ERG stabiel te noemen, ben het ermee oneens dat ze dit haastig doorpushen, zoals microsoft met ie7 wel doet! (dat gaat echt een flop worden ben ik vrees ik voor)

ze willen echt voor ie7 met een final van FF2 komen denk ik :P

Misschien is het eerder andersom? De Firefox developers werken gewoon goed door aan een goed product. MS developers zijn aan het haasten om FF2 bij te blijven.


Je moet niet vergeten dat er onder de motorkap ook het 1 en ander is toegevoegd/aangepast.

Zet dat er dan bij denk ik dan...

Het grote publiek is helemaal niet geïnteresseerd in onder-de-motorkap verbeteringen. Daarom gaan de changelogs over het algemeen alleen over direct uiterlijk zichtbare zaken.

Ik denk dat een volledige gedetailleerde changelog zelfs voor verreweg de meeste tweakers onleesbaar zou zijn omdat je redelijk ingevoerd moet zijn in C, HTML/CSS-parsing of renderingtechnologie.

Kijk hier eens hoe die details er uit zien als je er over schrijft, vrij ontoegankelijk voor vrijwel alle gebruikers.

Nou dat is ook niet helemaal waar, ze zijn inderdaad niet geinteresseerd in de specifieke wijzigingen die zijn gemaakt. Waar men wel in geinsteresseerd is, is een direct merkbare snelheidsverbetering. FF wil nogal geheugen eten, niet dat de gemiddelde gebruiker dat weet, maar wanneer men dat efficient weet terug te schroeven dan merkt een gebruiker dat wel degelijk. Deze kan dan misschien de precieze wijziging niet omschrijven maar toch.

PS.
Dit is ook nog stiekum een wens van mij :Y)

Verdere verandering terug te vinden in de release notes:
http://www.mozilla.com/en-US/firefox/2.0/releasenotes/

Er zijn meer dan 3000 bugs gefixed in Firefox 2, hij is een stuk sneller en heeft redelijk wat nieuwe functies (alleen standaard Session Restore en spell-checking zijn al verdomd handig).

Daarnaast is de codebase onder de motorkap al voorbereid op nieuwe functies die er in de toekomst makkelijker in gehangen kunnen worden. Verder is er een hoop code-cleanup gedaan die je nu misschien niet direct merkt maar die er wel voor zorgt dat er in de toekomst een aantal mogelijke vulnerabilities worden voorkomen.

De Mozilla jongens timmeren behoorlijk aan de weg, en met 2.0 zullen ze ongetwijfeld weer wat zieltjes terugwinnen die door de traagheid van de 1.x branch naar Opera zijn weggelopen.

De laatste horde blijft een goede native ActiveX implementatie - als ze dat voor elkaar krijgen kunnen ze op een hoop bedrijfsnetwerken een serieus alternatief voor IE worden.

Ik denk dat Firefox daar niet de moeite voor hoeft te doen. ActiveX is volgens mij toch wel een aflopende zaak. Er zijn toch zat alternatieven voor tegenwoordig die in elke browser werken.

Ik heb volgens mij al maanden geen site meer bezocht die activex nodig had...

Moet je eens met Siebel proberen te werken. :)

Misschien zou Siebel dan eens de moeite moeten doen om een fatsoenlijke webapplicatie te maken. Sorry hoor, maar als je in 2006 een professioneel webproduct levert wat alleen met ActiveX werkt ben je toch wel slecht bezig als bedrijf.

Sorry, dat is echt te kortzichtig. Sommige dingen kun je gewoon echt niet doen via html/javascript. Met name in bedrijfssoftware heb je daar mee te maken.

De Oracle bedrijfsoftware (E-Business Suite) werkt anders prima onder firefox door gebruik te maken van JInitiator (Java).

Dan werk je denk ik niet veel in intranet/bedrijfsnetwerk omgevingen - ActiveX is het meestgebruikte platform voor intranet webapplicaties. Op het "publieke" deel van internet zie je het idd minder, daar moet je ook browsers zonder ActiveX toegang bieden. Maar Mozilla heeft voor FF ook een native JavaScript implementatie gebouwd, en ActiveX is een stuk simpeler en de API is gewoon openbaar, dus ik zie niet in waarom ze het niet zouden kunnen. Dat zou het IE team ook eens wat peper in de r**t kunnen stoppen.

Active X plugin kan je hier vinden :)

Ik ben zo iemand die van FF is overgestapt naar Opera maar als 2.0 niet een heel stuk fijner in het gebruik is dan de 1.5 versie dan blijf ik mooi bij Opera.

Ik heb hem geinstalleerd maar hij zegt niks over rc3, volgens mij is het de final. Ze hadden toch ook al aangekondigd dat rc2 de laatste voor de final zou zijn?

directe link naar de en-us versie:

http://ftp.mozilla.org/pu...0Setup%202.0%20RC%203.exe

In geen enkele release candidate staat dat het een release candidate is. Dit is omdat ze deze versie als hij goed genoeg bevonden wordt zonder recompile kunnen releasen. De kans is ook erg groot dat deze RC3-versie gewoon de final versie wordt. Jij hoeft hem dan dus niet opnieuw te downloaden.

Nee, doed FF altijd, voor het geval de RC de final wordt, dan hernoemen ze gewoon alle download bestanden zodat ze niet opnieuw hoeven te compilen etc (en niet opnieuw hoeven te testen etc)

Ik heb hem geinstalleerd maar hij zegt niks over rc3, volgens mij is het de final. Ze hadden toch ook al aangekondigd dat rc2 de laatste voor de final zou zijn?
RC3 was volgensmij niet gepland, maar er waren nog crashes en beveiligingslekken die opgelost moesten worden. Dus wel nodig deze RC.

/*zoals dat elke tab voorzien is van een aparte sluitknop*/

dit heeft avant browser al maanden

mjah en firefox 1.5 ook met de juiste extensies.

point? :+

Ach, het gaat al jaren hetzelfde: Opera verzint iets, Firefox komt een maand later met een custom extension, Safari krijgt het een jaar later en IE drie jaar later. :Y)

Safari heeft overigens al jaren een sluitknop op iedere tab hoor...

middle-mouse-click op de tab=sluiten in 1.5 zonder extensies...

als ik upgrade naar 2.0, heb ik dan men favorieten nog,+extensies+skin?
wss niet zeker?

Favorieten blijven behouden.

Extensies en skins is verschillend, een hoop extensies en sommige skins zijn al up-to-date maar nog niet alle. Je zou kunnen kijken op https://addons.mozilla.org/firefox/ of je belangrijkste add-ons geupdate zijn.

Als je upgrade naar Firefox 2.0 krijg je sowieso automatisch een overzicht welke add-ons die je geinstalleerd hebt niet compatible zijn en een optie om ze te updaten als dat mogelijk is.

Hoe kan je ergens vinden welke versie je hebt? Ik zie nergens RC2/3 bij about staan. Ik zie wel dat de Gecko-engine geupdate is nadat ik geupdate had....

m.a.w: staat ook ergens welke versie je nu hebt draaien?

Wordt deze release in Debian en Ubuntu nou wel hernoemt tot GNU Iceweasel of niet?

Hoop dat er wel één en ander verbeterd is na RC2. Dat werkte bij mij vaak niet. Ik weet al niet eens meer waarom, heb hem er te snel weer afgehaald om te wachten op de final.
Maar het begint toch te kriebelen, ik ben er nu wel klaar mee dar FF1.5 zo snel zo mega veel RAM opslurpt (150MB is vrij normaal hier), dus misschien deze nog eens proberen :?

Hmm het Fryse vertaalteam is er sneller bij dan het Nederlandse vertaalteam. Jammer had em best nu wel willen downloaden :P
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 08:54 FeedDemon 2.1 beta 2
Vorige 06:31 BulletProof FTP 2.56
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011