<beetje off-topic>
FXP staat voor File Exchange Protocol en dat is iets anders dan FTP, File Transfer Protocol. FTP is primair bedoeld als protocol om bestanden van een server nar een client te halen (of vice versa)
FXP stelt je in staat om via een programma zoals FlashFXP data van remote FTP server A naar remote FTP server B te kopieren. (Dit werkt zover ik weet alleen als tenminste een van de twee servers een unix-box is)
FlashFXP werd (vroeger?) vooral veel gebruikt in de Warez/FTP scene, waarbij er een unix-box (van bv een bedrijf) op een snelle verbinding gekaapt werd en er in een hidden directory warez gezet werd, die van daaruit weer verspreid werd naar diverse windows boxen, waarvandaan dan weer door derden geleeched kon worden. FlashFXP was dan ook een van de eerste clients die in staat was om hidden dirs op een FTP weer te geven en die goed om kon gaan met "vreemde" directory namen (met puntjes en tildes in de naamgeving).
edit: zie hier:
http://en.wikipedia.org/wiki/FXP
Volgens mij zijn dit inmiddels zaken die door beide clients goed ondersteunt worden.
Zelf heb ik alleen ervaring met SmartFTP en kan niet anders zeggen dat ik er zeer tevreden over ben, en het is grtatis voor niet-commercieel gebruik!