Ok, jij geeft ATI de schuld dat zij een softwareversie die gisteren exact een maand geleden uitkwam niet ondersteunen?
Nee, want ik gebruik die non-free drivertroep niet. Ik neem ze dus ook niets kwalijk. Dat nvidia tijdens de RC versies al druk bezig was met nieuwe drivers en om support zocht bij de community hoe ze het een en ander moesten oplossen met deze nieuwe versie geeft alleen maar aan dat Nvidia goed bezig is, het zegt niets over ATI.
Gentoo ondersteund op dit moment in Stable nog maar 6.8.2, Ubuntu gaat bij de komende release over. En er zullen nog veel meer distro's later overgaan.
Probeer het eens met 6.8.2 en dan praten we verder, nu lijkt het imo alleen maar zwartmakerij ipv een serieuze poging te ondernemen.
Ik gebruik geen gentoo, ben X.org maintainer van Archlinux, dus tja, waarom zou ik bij X.org 6.8.2 blijven? Ik ga niet liggen wachten tot alle distro's al overgestapt zijn naar 7.0 om vervolgens het kunstje af te kijken. Onze gebruikers willen ook wat.
Daarnaast bewijst jouw screenshot eerder dat je veel knutselt en rommelt, dan dat je een standaard distro draait met alles een beetje op safe.
Hoe willen onze gebruikers aan een goedwerkende X.org 7.0 komen? Zelf gaan prutsen? Dat doe ik, samen met nog een persoon dus voor deze gebruikers.
Met binary drivers is er minder speling, en blijkbaar zoek jij de grens (met succes) op. Zelf Xorg compilen? 1 optie anders dan dat Ati verwacht en je hebt continu crashes en bugs.
Ik zit nu op het randje met X.org 7.0 en de mga_hal module van matrox die ik zelf inelkaar heb mogen knutselen om DVI te ondersteunen op mijn Matrox G550. Helaas mag ik het niet als normaal pakket online zetten omdat de licentievoorwaarden van Matrox me dat verbieden. Dat is ook de reden waarom ik een hekel heb aan non-free crap: je kunt of mag helemaal niets veranderen zonder de licentie te schenden.
Wat ik duidelijk wil maken is dat je niet naar de winkel moet hollen om een ATI R300 series (wordt 2dehands kopen want een Radeon 9600-9800 vind je niet meer) te kopen omdat er een "successvol" opensource project is die aan driverdevelopment doet. Bovenstaande screenshot is niet met de ATI non-free crapdrivers, maar met de opensource drivers. Als je zelf actief wilt meetesten en feedback wilt geven over de opensource r300 drivers, is zo'n kaart iets om te overwegen, anders niet.
Ik heb zelf geen zin om opgescheept te zitten met een gebroken systeem waar ik niet eens supertux op kan spelen, dus ik heb gewoon mijn Matrox G550 er weer ingedrukt: die Radeon 8500LE heeft me toch maar 25 euro gekost, dus is het de moeite waard om even te testen... met bovengenoemd resultaat.