Het profiel van Thandor werd op zondag 2 juni 2002 toegevoegd en voor het laatst gewijzigd op zondag 6 juli 2008.
| Profiel | |
|---|---|
| Naam | Sebastiaan Jansen |
| Geboortedatum | |
| Geslacht | Man |
| Woonplaats | |
| Beroep | |
| Opleiding(en) | ICT Beheer op Saxion Enschede |
| Registratiedatum | Zondag 2 juni 2002 |
| E-mailadres | |
| ICQ-nummer | 298795636 |
| Homepage | http://thandor.net |
| Statistieken | |
| Laatste reactie | Woensdag 25 juni 2008, 13:32 |
| Aantal reacties | #306 931 » |
| Frequentie | 0,41 reacties per dag |
| Totale reactiescore | #197 607 |
| Gemiddelde Score | 0,7 |
| Karma |
#51 120.179 |
| Reacties | 16% |
| Productreviews | 3% |
| Forum | 79% |
| Overigen | 2% |
| Tweakotine |
#16649 38 |
| Profielviews | #508.064 |
| Status | |
| Status | Godlike |
| Modstatus |
Inactief |
| Abonnement |
My.Tweakers.net Crew |
| V&A feedback | +6 (positief) |
Biografie
In the beginning
Een paar jaar nadat Thandor geboren was kwam hij in contact met een echte Laser computer. Niet één met Microsoft Windows '95 en Katja Schuurman maar een model van voor 1990. Een 8086 met 640KB RAM en een 20MB harde schijf die in het bezit was van een oom van mij.
Vanzelfsprekend was ik een totale leek en de interesse was ver te zoeken (is dat überhaupt wel mogelijk?). Toch kwam ik niet veel later in aanraking met games zoals Animals en Megaboulder.
Animals is een educatief spelletje dat een aantal maanden na mijn geboorte is ontwikkelt in Turbo Pascal. Megaboulder is een boulderdash kloon; geprogrammeerd door Richard Schabatt. Megaboulder had een langere levensduur daar er een level editor in verwerkt zat. Eerdergenoemde oom heeft destijds een 'Megabas'-versie gemaakt (Bas als afkorting voor Sebastiaan i.v.m. de 8.3 namen van MS-DOS) met eenvoudige levels erin.
The revolution
Mijn ouders kochten een 80286 met een klokfrequentie van 16MHz, 1MB RAM, een 40MB hardeschijf en een VGA kaart. Alles wat ik bij mijn oom kon spelen, kon nu ook thuis draaien
. Enige tijd later begon mijn interesse voor de machine te groeien. Mijn oom kocht een nieuwere PC (80486) en daar zag ik naast de nieuwere games ook configuraties (config.sys, autoexec.bat) voorbij komen. Tevens had mijn oom op de 8086 een uitgebreid menu / programma in Batch geschreven, iets wat ik op de 486 in volle glorie zag draaien.
Interesse, dat was wel duidelijk. Commando's zoals CD, DIR, DEL, COPY (etc..) kwamen al snel aan bod. Zoals bekend kunnen commando's zoals DEL een slechte invloed hebben op de werking van een bepaalde software. Derhalve kreeg ik na verloop van tijd een zogenaamde 'klooi disk' waarop ik mijn kunsten kon botvieren. Enig nadeel was wel dat deze diskette in 3,5" formaat was en de 80286 enkel de beschikking had over een 5,25" floppydrive.
New times
De 80286 was een aantal jaar later aan het einde van zijn latijn gekomen. Enige tijd later (oktober 1995) kwam er dan ook een nieuwe machine in huis met daarin een Intel Pentium 75 met 2x4MB EDO, een 850MB Connor hardeschijf en een 4x Az-tech CDROM Drive die onderdeel was van het Vibra 468 pakket (waar een Creative Soundblaster 16 (Vibra16) ook onderdeel van was).
Deze nieuwe machine kon Doom in volle glorie draaien. Deze game was natuurlijk niet onopgemerkt gebleven op de 80486 van een oom. Nóg mooier was dat de machine in staat was om Doom goed te draaien, de 486 met slechts 25MHz had er de grootste moeite mee.
Op de nieuwe machine heb ik ontzettend veel geleerd. Het configureren van de config.sys en autoexec.bat was na enige tijd geen nieuwe bezigheid meer. Dit configureren kwam overigens niet uit het niets, de game Dune II benodigde minimaal 604KB basis geheugen; een goede configuratie was essentieel.
Jaren later kwam ik in het bezit van een eigen PC. Een machine die ik nog steeds heb en in functionele status is. Het betreft hier een ARC 8088/8 met 640KB RAM en een Seagate ST-225 20MB MFM drive. Tussen toen en nu zijn er uiteraard ook een aantal andere machines te revue gepasseerd. Een aantal van deze machines zijn (deels) defect geraakt, de deur uitgegaan of staan (al dan niet in onderdelen) nog steeds in huis.
Tweakers.net?
Als ik het mij goed herinner heb ik Tweakers.net een keer in de krant zien staan. Volgens mij heb ik de site sinds toen in de gaten gehouden. In het begin bezocht ik de site niet zo vaak (wellicht ook vanwege de 56k lijn). Echter bleef de interesse in PC's immer nog hangen en was een frequenter bezoek niet uit te sluiten waarna ik mij in 2002 registreerde op de front-page. Half 2003 kwam daar ook een (2e, eerste was wegens incorrect e-mail adres in de soep gelopen) GoT account bij. Nu kon ik ook zelf reacties plaatsen, top!
Het forum trok langzaam steeds meer aandacht. Met name het subforum PMG was (en is nog steeds) favoriet. Menig reactie en jaren later werd ik dan uiteindelijk crew-lid en kreeg ik het subforum CSL en OH naar mij toegeschoven. In die subfora ben ik tot op de dag van vandaag nog steeds actief.
Modereren is overigens niet het enige. Je leert mensen via het forum kennen en bepaalde kom je, middels crew-meets, ook in levende lijve tegen. Zo kwam ik via Tweakers.net ook uit op de site van BalusC. Op die site (met de handige CPU/Chipset tabellen) kwam ook een forum tot stand en daar werd ik, nog voordat ik moderator op GoT werd, moderator. Helaas is de site van BalusC sinds 1 september non-actief en daarmee is het kleine forum ook ten onder gegaan. De reden? BalusC is verhuisd
.
Nu
Nu is hier te vinden
.
Na een gezellige MoaM is iedereen weer thuis. GoT gaat door, er veranderd hier en daar wat en over een jaar zien we wel weer verder. Vooral niet druk over maken, de tijd loopt wel door.
Tweaker CV van Thandor
Ervaring met besturingssystemen
- AmigaOS
- BeOS
- DOS
- Linux Kernel 2.2
- Linux Kernel 2.4
- Linux Kernel 2.6
- MacOS X
- Windows 2000 (Adv) Server
- Windows 2000 Datacenter
- Windows 2000 Professional
- Windows 3.1x
- Windows 9x / Me
- Windows NT
- Windows Server 2003
- Windows Vista
- Windows XP
Ervaring met hardwareplatformen
- 80286
- 80386
- 80486
- 8086, 8088
- AMD Athlon 64, Opteron
- AMD Athlon, Duron
- Commodore 64
- Commodore Amiga
- Intel Core
- Intel P4, P4 Celeron, P4 Xeon
- Intel PPro, PII-III, Xeon, Celeron
- Pentium, K5, K6, 6x86
- VIA C3, Eden
Ervaring met programmeer-, script- en opmaaktalen
- Assembly
- Basic
- C++
- Delphi
- HTML
- Pascal
- PHP
- SQL
- VBScript
- Visual Basic
Toepassingen privé-pc
- 3D Modelling en rendering
- Beeldbewerking
- Digitale fotografie
- Games
- Geluidsbewerking
- Internet development
- IRC Chat, Instant Messaging
- Multimedia
- Office applicaties
- Server- en netwerkbeheer
- Software development
- Videobewerking
- Webbrowsing
Professionele ervaring
- Helpdesk
Favoriete Tweakers.net onderdelen
- GoT Harde waren
- Meuktracker
- Nieuws
- Productreviews
- Reacties
![Reageer op deze reactie [reply]](http://tweakimg.net/g/if/comments/addcomment.gif)